«Доступні ліки» з 1 липня відпускатимуть лише за е-рецептом всюди, крім прифронтових територій

«Доступні ліки» з 1 липня відпускатимуть лише за е-рецептом всюди, крім прифронтових територій

by Max

Із 1 липня лікарські засоби, що входять до програми «Доступні ліки», відпускатимуть лише за електронним рецептом. Як повідомило Міністерство охорони здоров’я України, норму про відпуск ліків за електронним рецептом застосовуватимуть на всій території України, за винятком прифронтових територій.

«Починаючи з 1 липня норма, згідно з якою «Доступні ліки» відпускатимуться лише за електронним рецептом, повертається. Паперовий рецепт в рамках програми «Доступні ліки» продовжить діяти лише на тимчасово окупованих, прифронтових територіях і територіях, де ведуться активні бойові дії», – уточнили у МОЗ.

Водночас на всій території України, на прохання пацієнта, лікар зможе додатково роздрукувати інформаційну довідку, в якій є інформація про рецепт.

За даними МОЗ, із початку 2023 року «Доступні ліки» за електронним рецептом отримали вже понад 1,5 млн українців. За період повномасштабної війни (з березня 2022 року до червня 2023 року) було погашено 14 млн електронних рецептів за програмою «Доступні ліки».

В Україні діє держпрограма реімбурсації вартості лікарських засобів. Вона поширюється на понад 400 препаратів. Їх можна отримати безкоштовно або з частковою оплатою.

Новини по темі