Дострокові вибори до Палати громад парламенту Британії відбудуться 4 липня

by Max

Премʼєр-міністр Великої Британії Ріші Сунак оголосив дату дострокових виборів до Палати громад британського парламенту. Вони відбудуться 4 липня.

Виступаючи перед входом до своєї лондонської резиденції на Даунінґ-стріт, 10, премʼєр та лідер консерваторів закликав виборців не ставити під загрозу економічну стабільність і знову підтримати партію торі.

Більшість оглядачів, орієнтуючись на дані опитувань та підсумки нещодавніх місцевих виборів, припускають, що перемогу здобудуть лейбористи – після 14 років перебування в опозиції.

Відповідно до законодавства, вибори мали відбутися не пізніше січня 2025 року. В уряді довго обговорювали, на яку дату їх призначити. Більшість коментаторів вважали, що вони відбудуться восени. Сунак уже заявив, що попросив короля Чарльза III розпустити парламент, і той погодився. Вже у пʼятницю парламент припинить роботу, а 30 травня його буде формально розпущено.

На виборах у 2019 році впевнену перемогу здобули консерватори на чолі з Борисом Джонсоном. Їм вдалося ухвалити необхідні для оформлення виходу Великої Британії з ЄС закони. Суперечливі дії уряду під час пандемії COVID-19, кілька скандалів та економічні проблеми призвели до падіння популярності консерваторів. На чолі уряду Ліз Трасс змінила Джонсона, а згодом Сунак прийшов на зміну Трасс. Однак опитування, як і раніше, показують велику перевагу лейбористів на чолі з Кіром Стармером.

Вибори у Британії відбуваються за мажоритарною системою. Більшість отримає партія, кандидати від якої переможуть у понад 325 округах. Опитування передбачають, що лейбористи можуть отримати навіть понад 400 місць у новому складі Палати громад.

Новини по темі