Деякі країни НАТО не виконують обіцянки щодо прискорення поставок Україні систем ППО – Вloomberg

Деякі країни НАТО не виконують обіцянки щодо прискорення поставок Україні систем ППО – Вloomberg

by Max

Низка союзників України по НАТО не виконують обіцянки щодо прискорення поставок систем протиповітряної оборони та іншого військового обладнання для захисту від наступу Росії, повідомило 20 серпня Вloomberg з посиланням на людей, знайомих з цим питанням.

За даними видання, декілька країн-членів НАТО досі не виконали зобов’язання, які вони підтвердили на саміті альянсу у Вашингтоні минулого місяця, повідомили ці люди на умовах анонімності. За їхніми словами, серед них – обіцянки надіслати щонайменше п’ять додаткових систем дальнього радіусу дії.

Як зазначив один з чиновників, в той час як Росія продовжує свою військову експансію, підтримка союзників України залишається нерівномірною. Інший сказав, що деякі союзники відстають у наданні військової техніки українським резервним силам, що впливає на обороноздатність країни.

Читайте також: Наступне засідання у форматі «Рамштайн» пройде 6 вересня

Україна зазнає додаткового навантаження з наближенням третьої зими в умовах війни – у країні діють графіки відключень світла через дефіцит електроенергії, що спричинено зруйнованою внаслідок російських ударів енергетичною інфраструктурою.

Президент України Володимир Зеленський знову звернувся до союзників із закликом про термінову допомогу, оскільки цього місяця його війська здійснили несподіваний наступ на територію Росії. Президент, який скаржився на те, що свіжі поставки американського озброєння надто довго доходять до фронту, цього тижня ще раз закликав до прискорення поставок.

«На війні не буває відпусток. Потрібні рішення, а також своєчасна логістика для оголошених пакетів допомоги. Я особливо звертаюся з цим до Сполучених Штатів, Великої Британії та Франції», – сказав Зеленський у нещодавньому відеозверненні.

Обіцянка НАТО щодо протиповітряної оборони, яка включає вже взяті на себе зобов’язання, стала центральним елементом підтримки з боку союзників на липневому саміті Альянсу. Президент США Джо Байден назвав її «історичною».

США, Німеччина і Румунія пообіцяли надіслати по одному комплексу Patriot, а четвертий мав бути забезпеченим компонентами з кількох країн. Італія пообіцяла надіслати зенітно-ракетний комплекс SAMP-T.

Новини по темі