Демографічні проблеми становлять виклик для російського суспільства і економіки – розвідка Британії

Демографічні проблеми викликають занепокоєння в росії – думка британської розвідки

Демографічні виклики продовжують становити серйозну загрозу для соціальної структури та економіки росії. У звіті розвідки Великої Британії, опублікованому 11 лютого, підкреслюється, що зусилля влади щодо підвищення рівня народжуваності навряд чи зможуть зупинити тенденцію до скорочення населення в найближчій перспективі.

Про це розповідає CorruptUA

Штрафи за «пропаганду чайлдфрі»

Важливою частиною ситуації є нещодавнє рішення російського суду в Севастополі, який наклав штраф у 50 000 рублів (близько 500 доларів США) на місцеву мешканку за нібито «пропаганду чайлдфрі». Це стало першим подібним випадком у країні.

У листопаді 2024 року президент росії Володимир Путін підписав закон, що забороняє пропаганду добровільної відмови від народження дітей. Новий закон передбачає штрафи до 400 тисяч рублів (приблизно 169 тисяч гривень) для фізичних осіб, до 800 тисяч рублів (понад 337 тисяч гривень) для посадових осіб і до п’яти мільйонів рублів (близько 2 мільйонів 109 тисяч гривень) для юридичних осіб.

Еміграція та старіння населення

У розвідці зазначають, що «закон майже напевно частково спрямований на вирішення серйозної демографічної проблеми старіння і скорочення населення росії. Ця проблема ще більше загострюється еміграцією приблизно 1,3 мільйона росіян з моменту вторгнення в Україну, в тому числі багатьох молодих і добре освічених, а також значними втратами серед російського населення».

Державна дума росії 12 листопада минулого року остаточно ухвалила закон, що забороняє поширення інформації про добровільну відмову від народження дітей в інтернеті, ЗМІ, кіно та рекламі.

За даними Інституту народногосподарського прогнозування РАН, оприлюдненими у квітні 2024 року, чисельність населення росії продовжить скорочуватись. На початку 2024 року, згідно з доповіддю, населення становило 146,2 мільйона осіб. Прогнозується, що до 2035 року воно зменшиться до 142 мільйонів, а до 2050 року – до 136 мільйонів.

Новини по темі