На Чорнобильській атомній електростанції триває ліквідація наслідків після нещодавнього удару по укриттю зруйнованого четвертого енергоблоку. Відповідно до інформації, оприлюдненої 17 лютого Державним агентством України з управління зоною відчуження (ДАЗВ), зафіксовано три осередки тління.
Про це розповідає CorruptUA
Дії рятувальних підрозділів
Станом на сьогодні на місці працюють дві групи верхолазів, кожна з яких складається з чотирьох осіб. Третя група наразі закріплюється для часткового розкриття конструкцій укриття та ліквідації осередків тління. В агентстві також зазначили, що прокладено робочі лінії до п’яти стволів, а ситуацію контролюють за допомогою безпілотних літальних апаратів, оснащених тепловізорами. Для надання допомоги залучено 91 рятувальника та 18 одиниць техніки від Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС).
Радіаційна ситуація під контролем
У дописі зазначається, що
«погіршення радіаційної обстановки на проммайданчику НБК-ОУ та в цілому на ДСП ЧАЕС не зафіксовано. Виходу радіоактивних продуктів за встановлені межі не виявлено»
. Це свідчить про те, що ситуація залишається під контролем, незважаючи на інцидент.
Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський повідомив про те, що російський ударний дрон з фугасною бойовою частиною влучив в укриття зруйнованого четвертого енергоблоку в ніч на 14 лютого. За словами президента, укриття було пошкоджене, але пожежу вдалося загасити.
Пізніше, під час спілкування з журналістами в Мюнхені, Зеленський зазначив, що атака могла бути цілеспрямованою, оскільки дрон летів на висоті 85 метрів, що робить його невидимим для радарів. Міжнародне агентство з атомної енергії підтвердило факт вибуху на Чорнобильській АЕС, вказавши, що дрон влучив у дах саркофага, хоча не уточнили, чи це був російський апарат.
Прессекретар російського президента Путіна, Дмитро Пєсков, заявив, що не має точної інформації про атаку, але
«не може бути й мови, щоб завдавалися удари по якихось об’єктах атомної інфраструктури»
, згідно з повідомленнями російських ЗМІ. В Росії регулярно заперечують атаки на українські об’єкти, включаючи цивільні.
Голова ДАЗВ Григорій Іщенко також запевнив, що
«плачевних наслідків»
на Чорнобильській АЕС вдалося уникнути, підкреслюючи важливість своєчасно проведених заходів для забезпечення безпеки.