Буданов закликав Канаду передати Україні понад 80 тисяч ракет CRV7 – їх планують утилізувати

by Max

Керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов закликав уряд Канади передати Україні понад 83 тисяч ракет CRV7, які планують утилізувати. Про це він сказав в інтерв’ю Global News, опублікованому 5 лютого.

За його словами, це допоможе Україні протистояти російським військам і заощадить кошти канадських платників податків на знищення ракет.
Буданов сказав, що ракети CRV7 будуть використовуватися як українськими ударними вертольотами, так і наземними пусковими установками для ураження російських танків і артилерії.

За його словами, Україна обговорювала це питання з Канадою, але все ще чекає на рішення.

«Ми сподіваємося, що це буде взаємовигідна ситуація», – сказав він.
Канадські урядовці заявили, що розглядають запит, але застерегли, що CRV7 вже десятки років, і вони могли стати нестабільними, що зробило б їх небезпечними в експлуатації та транспортуванні.

Понад 83 000 наземних ракет CRV7 зберігаються на складі боєприпасів канадських збройних сил. Канада більше не має потреби в них і обрала приватного підрядника для їх знищення.

Як пише Global News, канадський військовий речник визнав, що 83 303 ракети – більшість з яких є з ракетними двигунами, але без боєголовок – очікують на утилізацію. Окрім занепокоєння щодо того, чи можна безпечно перевезти їх повітрям, передача їх Україні означала б розірвання контракту з компанією щодо утилізації, яка будувала спеціальний об’єкт для виконання цієї роботи.

У CRV7 використовується тверде паливо, як зазначає Global News, вони все ще можуть бути безпечними, за умови, що вони зберігалися належним чином і не піддавалися впливу вологи або забруднення.

Це питання виникло в Оттаві днями, коли консерватори заявили, що канадські військові мають запаси ракет.

«Замість того, щоб змушувати канадців платити мільйони доларів за виведення цієї зброї з експлуатації, консерватори зі здоровим глуздом закликають уряд Трюдо передати цю зброю Україні, яка зможе використовувати її для захисту свого суверенітету», – йшлося в заяві партії.

Канадські урядовці заявили, що розглядають запит, але застерегли, що CRV7 вже десятки років, і вони могли стати нестабільними, що зробило б їх небезпечними в експлуатації та транспортуванні.

Новини по темі