брак злагодженого командування на лівобережжі Херсонщини «підриває бойовий дух» військ РФ

брак злагодженого командування на лівобережжі Херсонщини «підриває бойовий дух» військ РФ

by Max

Інститут вивчення війни прокоментував заяви Генерального штабу ЗСУ про відмову 810-ї бригади морської піхоти Росії штурмувати українські позиції поблизу Кринок на лівому березі Дніпра на Херсонщині.

У звіті від 29 листопада ISW цитує заяву представника Генштабу, за якою відмова російських морпіхів пов’язана з браком артилерійської координації, передачі тактичних розвідувальних даних та належної комунікації.

Як повідомили в Генштабі, мапи російських мінних полів засекречені, і російські командири належно не скоординувалися зі штурмовими підрозділами щодо розташування цих полів. Це, за повідомленнями, протягом останнього місяця призвело до 50 смертельних випадків у підрозділах 810-ї бригади морської піхоти.

«Ймовірна неспроможність Росії встановити злагоджену командну структуру серед військ, які захищають східний (лівий) берег Херсонської області продовжує підривати російський бойовий дух та бойові спроможності», – йдеться в звіті.

Читайте також: Розвідка Британії: бої на лівобережжі Херсонщини є «дуже проблемними» для керівництва РФ

Інститут вказує на те, що підрозділи 810-ї бригади прибули до району села Кринки на початку жовтня і перейняли відповідальність за цю ділянку у нещодавно створеної 18-ї загальновійськової армії після початку наземних операцій Сил оборони України в середині жовтня.

«Інцидент з мінними полями, про який повідомляється, свідчить про те, що командування 18-ї загальновійськової армії не передало відповідні тактичні деталі командуванню 810-ї бригади морської піхоти. Це означає, що російські командири вищого рівня, відповідальні за оборону східного берега, ще не виправили цей збій у координації», – зазначають аналітики.

Раніше в українській розвідці припустили, що російські війська будуть намагатися здійснити перегрупування на лівобережжі Херсонщини

Збройні сили України в жовтні-листопаді 2022 року звільнили всю правобережну частину Херсонської області включно з обласним центром. Лівобережна частина області залишається в окупації.

За даними Генштабу ЗСУ, Сили оборони наразі утримують позиції на лівобережжі Дніпра Херсонської області.

Новини по темі