Боррель розповів деталі 14-го пакету санкцій проти Росії

Боррель розповів деталі 14-го пакету санкцій проти Росії

by Max

Черговий санкційний пакет щодо Росії є «потужним набором індивідуальних і секторальних заходів, аби підважити російські військові зусилля проти України», заявив високий представник Євросоюзу із зовнішньої політики Жозеп Боррель 20 червня.

Він перерахував напрямки, на які буде поширюватися 14-й пакет санкцій:

  • військово-промисловий оборонний комплекс
  • фінансові послуги
  • енергетичний сектор
  • обхід санкцій
  • воєнні злочини, «в тому числі установи, причетні до депортації українських дітей»

«Ці санкції будуть спрямовані на те, щоб ускладнити для уряду Путіна підтримку його агресивної війни», – заявив голова дипломатії ЄС.

Боррель додав, що Євросоюз «залишається рішучим у своїй підтримці до України».

Раніше 20 червня бельгійське головування у Раді ЄС повідомило, що посли країн Євросоюзу погодили 14-й пакет санкцій проти Росії.

Раніше агенція Reuters повідомляла, що країни Євросоюзу не змогли ухвалити новий пакет санкцій через дії Німеччини, яка затягувала процес.

Читайте також: В Україні оголосили у розшук наближеного до Путіна бізнесмена і його сина

Останній – 13-й – пакет санкцій Рада ЄС схвалила у лютому напередодні річниці повномасштабного вторгненя РФ. Він передбачав обмеження проти 106 людей та 88 юридичних осіб, «відповідальних за підрив чи загрозу територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України».

Пріоритетними для цих санкцій були військова та оборонна галузі Росії та причетні до постачання туди ракет від КНДР, а також відповідальні за депортацію та військове «перевиховання» українських дітей.

Новини по темі