Блінкен після розмови з Кулебою заявив про необхідність швидкого схвалення допомоги США

Блінкен після розмови з Кулебою заявив про необхідність швидкого схвалення допомоги США

by Max

Держсекретар США Ентоні Блінкен наголосив на незмінній підтримці Сполученими Штатами суверенітету й територіальної цілісності України на тлі агресії Росії і заявив про необхідність швидкого ухвалення Конгресом США пакету допомоги для України. Про це Блінкен сказав під час телефонної розмови з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою, повідомив речник Держдепартаменту Метью Міллер.

«Держсекретар і міністр закордонних справ обговорили останні події на полі бою і пакет додаткової допомоги у сфері безпеки на суму 300 мільйонів доларів, про який Сполучені Штати оголосили 12 березня… Блінкен подякував міністру закордонних справ Кулебі за зобов’язання українського уряду здійснити антикорупційні реформи, необхідні для просування її євроатлантичної інтеграції», – йдеться в повідомленні.

Водночас, як повідомили в МЗС України, Дмитро Кулеба під час розмови подякував США за нещодавній пакет військової допомоги.

«Я наголосив на необхідності й терміновості продовження підтримки України з боку США і міжнародної спільноти, включаючи протиповітряну оборону й артилерійські боєприпаси. Ми не можемо дозволити Росії використовувати затримки в допомозі для просування, піддаючи всю Європу і демократичний світ ризику ще більшої війни», – заявив Кулеба.

Міністр додав, що під час розмови сторони обговорили «шляхи просування до схвалення критично необхідного доповнення».

«Протягом останніх років Україна неодноразово демонструвала, що за достатньої підтримки ми здатні перемагати Росію на полі бою. Нездатність продовжувати підтримку України серйозно підірве лідерство США в усьому світі й поставить під загрозу національну безпеку США. Ми також обмінялися думками щодо очікуваних результатів Вашингтонського саміту НАТО наприкінці цього року», – додав Кулеба.

Сенат США на нічному засіданні 13 лютого підтримав законопроєкт, який передбачає допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню на суму 95 мільярдів доларів, 60 мільярдів із яких призначаються Києву.

Тепер законопроєкт має схвалити Палата представників американського Конгресу, де більшість мають республіканці. Значна частина з них орієнтується на колишнього президента Дональда Трампа, який критично висловлювався про цей законопроєкт.

Спікер Палати представників Майк Джонсон відкидає схвалений Сенатом 13 лютого законопроєкт, але допускає голосування за «нову пропозицію, що зʼявилася в Палаті представників». За даними CNN, завершити пропозицію і досягти консенсусу можуть наприкінці березня або у квітні.

Новини по темі