Більшість українців вважають, що метою РФ у війні є геноцид і знищення української нації – опитування

Більшість українців вважають, що метою РФ у війні є геноцид і знищення української нації – опитування

by Max

Більшість українців вважають, що метою російської агресії є знищення української нації чи геноцид, свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, оприлюднені 13 червня.

«Більшість українців – 60% – вважають, що Росія прагне знищити українську націю (34%) або навіть здійснити фізичний геноцид більшості населення (26%). Ще 6% українців вважають, що Росія хоче підкорити всі території, хоча і лишити їм певну культурну автономію в складі Росії», – йдеться в дослідженні.

Згідно з опитуванням, на думку 12% українців, РФ прагне змінити владу і створити маріонеткову державу, яка буде слухатися у всьому Росію.

«Лише 7% українців вважають, що агресор прагне зберегти за собою вже окуповані території і насправді не претендує на всю або більшість територій України. Крім цього, один з варіантів відповідей був сформульований таким чином, щоб бути наближеним до російської пропаганди, а саме – проведення «денацифікації» і демілітаризації України без посягань на незалежність України. Лише 5% респондентів обрали цей варіант», – йдеться в повідомленні.

Автори дослідження наголошують, що у всіх регіонах найбільше респондентів (62% на заході і в центрі, 56% на півдні і 49% на сході) вважають, що Росія прагне знищити українську націю або навіть здійснити фізичний геноцид, і більшість населення у всіх регіонах розуміють, що Росія не прагне зупинятися у своїх діях.

Виконавчий директор КМІС Антон Грушецький, коментуючи результати дослідження, зазначив, що від заходу до сходу українці розуміють екзистенційний характер війни Росії проти України.

«У травні 2023 року 78% українців мали близьких або знайомих, які загинули або були поранені внаслідок вторгнення. Більшість мають когось, хто зараз проходить службу у Силах оборони. Мільйони українців змушені були покинути Україну і мільйони стали вимушено переміщеними особами всередині України», – сказав Грушецький.

«Крім цього, такі результати мають дати чергове недвозначне пояснення нашим Західним друзям, чому українці не хочуть «будь-якого» миру з Росією. Українцям не потрібний «будь-який» мир – українці просто хочуть вижити. Тому потрібний мир, який би давав гарантії, що війна не буде повторюватися раз за разом із захопленням усе нових територій, поки від України нічого не залишиться», – додав він.

Оприлюднені в квітні цього року результати всеукраїнського опитування Міжнародного республіканського інституту (IRI) засвідчили, що 88% респондентів вірять у перемогу України у війні, яку розв’язала Росія.

Опитування КМІС провели 16-22 травня. Методом телефонних інтерв’ю (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів і подальшим статистичним зважуванням) опитали 1067 респондентів, що живуть у всіх регіонах України (підконтрольна уряду України територія). Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України, яка контролювалася урядом України.

Новини по темі