Більше 180 бойових зіткнень на фронті за добу — Генштаб України

by Max

Росія продовжує свою агресію проти України, розпочату 24 лютого 2022 року, що переросла у повномасштабну війну з численними жертвами та руйнуваннями. На початку вторгнення російські війська атакували територію України з усіх напрямків, зокрема використовуючи Білорусь для нападу на Київщину, а також окупували частини Запорізької, Херсонської, Сумської та Чернігівської областей.

Про це розповідає CorruptUA

Російська агресія та реакція міжнародної спільноти

Президент рф назвав вторгнення «спеціальною операцією», заявляючи про цілі «демілітаризації та денацифікації», які згодом змінилися на «захист Донбасу». У вересні та жовтні 2022 року росія намагалася анексувати окуповані території, однак міжнародне співтовариство, включно з Україною та ООН, визнали ці дії незаконними. Генеральна асамблея ООН 12 жовтня ухвалила резолюцію, що засуджує спробу анексії.

Тим часом російська влада заперечує атаки на цивільні об’єкти, хоча щоденні обстріли з боку російської авіації, ракетних військ, флоту та артилерії завдають значних руйнувань житловим будинкам та інфраструктурі по всій Україні.

Втрати та звільнення територій

На кінець жовтня 2023 року Україна оцінила втрати рф у понад 70 тисяч загиблих військових, тоді як росія заявила про менші втрати. У червні президент Зеленський оцінив співвідношення втрат України та росії як один до п’яти. Незважаючи на це, Збройні Сили України продовжують звільняти окуповані території. У квітні 2022 року російські війська залишили Київщину, Чернігівщину та Сумщину, а у вересні українська армія звільнила більшу частину Харківщини.

11 листопада 2022 року українські сили звільнили Херсон, а в регіонах, раніше окупованих російськими військами, таких як Буча, Ірпінь та Гостомель, було виявлено численні факти масових убивств та злочинів проти мирного населення, що українська влада кваліфікує як геноцид. Ці факти підтверджують і країни Заходу, які активно розслідують воєнні злочини. росія заперечує свою причетність.

Військові дії продовжуються на сході та півдні України з вересня 2022 року, зокрема після руйнування греблі Каховського водосховища 6 червня 2023 року, що призвело до масштабних затоплень та екологічної катастрофи, яку Україна кваліфікує як екоцид.

За даними ООН, з моменту початку війни були верифіковані щонайменше 33 878 постраждалих цивільних, серед яких 11 284 загиблих. Однак реальні втрати можуть бути значно більшими, особливо беручи до уваги блокаду та обстріли Маріуполя, де, за даними української влади, загинуло понад 20 тисяч людей.

Новини по темі