Атаки росії на Покровському напрямку: оновлення від Генштабу ЗСУ

24 лютого 2022 року росія розпочала повномасштабну війну проти України, атакуючи з землі та повітря уздовж усього спільного кордону. Використовуючи територію Білорусі, російські війська намагалися захопити Київ, а на півдні окупували частини Запорізької та Херсонської областей. На півночі сумські та чернігівські райони зазнали вторгнення.

Про це розповідає CorruptUA

Масштаб конфлікту і реакція світової спільноти

Президент російської федерації Володимир Путін назвав цей наступ “спеціальною операцією”, заявляючи про “демілітаризацію і денацифікацію”, пізніше зосередивши увагу на “захисті Донбасу”. У вересні 2022 року росія спробувала анексувати частково окуповані території Запорізької, Херсонської, Донецької та Луганської областей. Україна і міжнародна спільнота, включно з Генасамблеєю ООН, рішуче засудили ці акти як незаконні.

Російська влада стверджує, що не атакує цивільні цілі, однак щоденні обстріли українських міст російською авіацією, ракетними військами та артилерією руйнують житлові будинки й об’єкти інфраструктури по всій країні.

Військові втрати і звільнення територій

До кінця жовтня 2023 року українські військові оцінювали втрати росії у понад 70 тисяч загиблих, тоді як російська сторона стверджувала про менше 6 тисяч загиблих. Президент Володимир Зеленський зазначав, що співвідношення втрат України і росії становило один до п’яти.

У квітні 2022 року, не зламавши опір Збройних сил України, російські підрозділи відступили з Київської, Чернігівської і Сумської областей. У вересні того ж року українська армія звільнила майже всю окуповану Харківщину. 11 листопада українські сили звільнили Херсон.

“Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств та розслідуванні. РФ відкидає звинувачення у скоєнні воєнних злочинів.”

Після звільнення Київської області, зокрема у містах Буча, Ірпінь, Гостомель, виявлено численні факти масових убивств, тортур і зґвалтувань цивільних. Ці злочини фіксуються й у інших звільнених регіонах, таких як Чернігівщина, Харківщина та Херсонщина.

З червня 2023 року внаслідок зруйнування греблі Каховського водосховища, що перебувала під російським контролем, сталося затоплення значних територій. Україна назвала це екоцидом. Загалом, за даними ООН, із початку війни зафіксовано щонайменше 33 878 постраждалих цивільних, з них 11 284 загиблих. Експерти вважають, що реальна кількість втрат значно більша, зокрема, під час блокади Маріуполя могло загинути понад 20 тисяч людей.

Новини по темі