Про це розповідає CorruptUA
Агентство з розшуку та менеджменту активів залучене до виявлення та розшуку активів працівників лікарських установ, територіальних центрів комплектування, військово-лікарських комісій та медико-соціальної експертної комісії, які фігурують у корупційних провадженнях. Про це відомство заявило 5 листопада.
Зокрема, йдеться про факти підробки медичних документів для отримання інвалідності чоловіками призовного віку для уникнення призову.
Читайте також: Уряд схвалив законопроєкт, який передбачає ліквідацію системи МСЕК
«Окрім вилученого правоохоронцями під час обшуків майна, працівники АРМА вже розшукали перші активи п’ятьох фігурантів цих кримінальних проваджень та їх оточення», – заявляє агентство.
Серед них пресслужба відомства називає:
- 128 одиниць житлової та нежитлової нерухомості (житлові будинки та квартири в обласних центрах, квартири в Києві, апартаменти, розважальні комплекси, гаражі, паркомісця, офіси)
- 140 земельних ділянок (в тому числі, призначені для житлового будівництва, ведення сільськогосподарського виробництва та садівництва)
- 30 автівок, серед яких автомобілі преміального класу, такі як Lexus і Tesla
- корпоративні права на загальну суму понад 20 мільйонів гривень (у тому числі в підприємстві енергетичної галузі, будівельній компанії)
- мільйони гривень на рахунках в банках
- зброю
«Велика кількість з виявлених активів була набута фігурантами під час повномасштабної війни РФ проти України та оформлена на близьких їм осіб. І це – тільки початок. Нацагентство вже надало запити до десятка банківських установ для виявлення активів фігурантів кримінального провадження як в Україні, так і за кордоном», – йдеться в коментарі голови АРМА Олени Думи.
Агентство додає, що очікує на відповідні ухвали судів про передачу знайдених активів в управління АРМА.
Читайте також: Фіктивні діагнози в одеській МСЕК: організатора схеми взяли під варту із заставою – ДБР
Днями прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд на виконання рішень РНБО та президента затвердив план щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням серед МСЕК.
22 жовтня президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо діяльності МСЕК, яке передбачає ліквідацію Медико-соціальних комісій, перевірку їх рішень та реформування системи МСЕК в Україні.
Цьому засіданню РНБО і відповідному рішенню передувала низка повідомлень про ймовірні зловживання у МСЕК.