АРМА повідомляє про передачу державі арештованого майна комплексу «Межигір’я»

АРМА повідомляє про передачу державі арештованого майна комплексу «Межигір’я»

by Max

Процес передачі в управління державі арештованих активів паркового комплексу «Межигір’я» завершений, повідомило Національне агентство з менеджменту активів (АРМА) 15 липня.

Йдеться про рухоме майно, арештоване в рамках справ проти експрезидента України Віктора Януковича – його передали в управління державному парку-пам’ятці «Межигір’я». З 2014 року за його збереження добровільно відповідали активісти.

Розслідування фактів привласнення колишнім президентом майна, що знаходиться на території урочища Межигірʼя, відбувається в рамках кримінального провадження, досудове розслідування у якому здійснювали детективи НАБУ за процесуального керівництва прокурорів САП.

«Підписання документів про передачу державного майна в управління державному парку-пам’ятці «Межигір’я» стало фінальним заходом в роботі міжвідомчої комісії, яка впродовж двох місяців працювала на території об’єкту», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Суд передав київський «Гулівер» в управління АРМА

Комісія у складі представників «Межигір’я», АРМА, Фонду держмайна та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури перевірила наявність і оглянула арештоване майно на території парка-пам’ятки. Воно, зокрема, є складовою інфраструктури паркового комплексу та використовується для опалення, живлення, водопостачання та водовідведення, а також є складовою інтер’єрів житлових будівель та приміщень охорони.

Відтак, уточнює агентство, це майно розташоване державних землях та забезпечує безперебійну роботу парка-пам’ятки «Межигір’я».

«Загальна кількість оглянутого комісією рухомого майна складає більше 25 тисяч одиниць, яке розміщено у 121 будівлях та спорудах. Найбільший за кількістю рухомого майна об’єкт – музей «Хонка». Ця будівля загальною площею 3100 квадратних метрів є головною спорудою парку-пам’ятки, налічує 76 приміщень та понад 3,6 тисяч одиниць рухомого майна», – перелічує АРМА.

Крім того, комісія виявила понад 500 цінних обʼєктів рухомого майна, які раніше не були описані. Зокрема, йдеться про витвори мистецтва, ікони, вітражі у церкві, барельєфи, предмети інтерʼєру, люстри, а також об’єкти управління системами водопостачання та опалення – тобто «цінне майно, яке також буде стягнуто в дохід держави».

«З моменту офіційного відкриття всі надходження від функціонування державного «Межигір’я» надходитимуть в державну скарбницю. Як повідомлялося раніше, передачу в управління державі забезпечено розпорядженням Уряду за ініціативи АРМА і Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів», – заявляє агентство.

Процес передачі в управління державі активів «Межигір’я», на які накладений арешт у кримінальному провадженні по справах експрезидента України Віктора Януковича, почався в квітні 2024 року.

Тоді цю процедуру розкритикував комендант Межигір’я і голова ГО «НПУ Межигірʼя» Денис Тарахкотелик. Він висловив незгоду з тим, що під час війни на парк виділяють 69 мільйонів гривень з бюджету, а керівник новоутвореної юридичної особи, яка керуватиме парком не має відповідного досвіду та обраний непрозоро і без конкурсу. Також він зазначив, що на баланс парку передається не все майно та землі, що може вести до розпорошення та безгосподарності.

«Межигірʼя» раніше було резиденцією Віктора Януковича, але після його втечі з країни у лютому 2014 року територія стала національним парком і музеєм корупції. Будівлями і зоокуточком «Межигір’я» опікуються волонтери, які збирають на це кошти з відвідувачів.

Новини по темі