39 нобелівських лауреатів закликали лідерів світу посилити допомогу Україні і не визнавати Путіна

39 нобелівських лауреатів закликали лідерів світу посилити допомогу Україні і не визнавати Путіна

by Max

39 нобелівських лауреатів закликали світову спільноту посилити підтримку України, підтримати демократичну опозицію в Росії та не визнавати Володимира Путіна президентом. Звернення опубліковане на сайті наукового видання «T-інваріант».

«Війна в Україні та вбивство Олексія Навального стосуються не тільки Росії та України. Режим Путіна показав, що він є прямою і очевидною загрозою всьому людству, – йдеться в тексті. – Людство здатне уникнути самознищення лише за умов дотримання принципів демократії та міжнародного законодавства в галузі прав людини. Режим Путіна цинічно їх розтоптав… Ми закликаємо світових лідерів та всіх людей доброї волі відмовитися від будь-яких ілюзій щодо пана Путіна та його злочинного режиму».

У тексті наголошується, що про загрозу Путіна світ попереджали Олексій Навальний та інші лідери російської опозиції, «наслідуючи видатного попередника», лауреата Нобелівської премії миру 1975 року академіка Андрія Сахарова. Для зміцнення «надій росіян на демократичне майбутнє» автори пропонують забезпечити перемогу України у війні з Росією.

Текст підписали 16 лауреатів Нобелівської премії з фізіології та медицини, девʼять лауреатів премії з фізики, шість із хімії, чотири лауреати премії з літератури та три лауреати премії світу. Серед них – білоруска Світлана Алексієвич та українка Олександра Матвійчук.

Новини по темі