Земля продовжує встановлювати температурні рекорди: листопад став другим найтеплішим місяцем за всю історію спостережень. Про це повідомила Європейська кліматична служба Copernicus у своєму звіті від 9 грудня. Лише листопад 2023 року був теплішим за останній місяць осені.
Про це розповідає CorruptUA
Температурний рекорд 2024 року
Експерти вважають, що поточний рік, ймовірно, увійде в історію як найспекотніший. Глобальна температура 2024 року вже перевищує показники минулого року, що свідчить про можливість встановлення нового річного рекорду.
У листопаді середня температура досягла 14,10°С, що на 0,14°С більше, ніж у відповідному періоді 2023 року. Це може призвести до того, що середня температура за календарний рік вперше перевищить 1,5°C вище попереднього максимуму.
Наслідки для планети
Паризька угода 2015 року закликає обмежити потепління до 2°C, зокрема, прагнучи утримати його нижче 1,5°C, щоб уникнути найгірших наслідків зміни клімату, таких як часті погодні катаклізми. Головною причиною цих змін вчені вбачають спалювання викопного палива, зокрема вугілля, нафти та природного газу.
Заступниця директора Copernicus Саманта Берджесс підкреслила, що це не означає порушення Паризької угоди, але наголошує на важливості термінових кліматичних заходів.
Швидке потепління чинить загрозу багатьом видам, які не встигають адаптуватися, що порушує природні харчові ланцюги. Це також завдає шкоди сільському господарству, знижує кількість запилювачів і сприяє поширенню шкідників. Підвищення рівня моря робить прибережні території більш уразливими, зазначають вчені.
Кліматологиня Дженніфер Френсіс з Центру кліматичних досліджень Вудвелла, котра не брала участі у створенні звіту, відзначила, що важливою є різниця в температурах листопада: вона значно перевищує всі попередні показники для цього місяця.