Не підтверджено

Умисна бездіяльність Черкаського РВ УМВС в Черкаській обл. щодо вбивства воїна-афганця Деркача А.К. в санаторії "Мошногір'я" біля м. Черкас 26.11.2014 р.

13:01 Sep 13 2014 Україна, Київ

Опис
СКАРГА
на неналежного розслідування обставин вбивства воїна-афганця Деркача А.К. Черкаським РВ УМВС України в Черкаській області

Ми, Миколенко Наталія Степанівна та Миколенко Сергій Сергійович звертаємося до Вас у зв’язку з вбивством двоюрідного брата Миколенко Н.С. Деркача Анатолія Констянтиновича вночі з 25 на 26 листопада 2013 р. у санаторії «Мошногіря», який знаходиться за адресою: Черкаська область, Черкаський район, село Будище, вулиця Т.Г. Шевченко, 38.
Мій двоюрідний брат, нині покійний, Деркач Анатолій Констянтинович лише вдень 25 листопада 2013 р. приїхав для лікування і профілактики захворювань до санаторію «Мошногіря» по санаторно-курортній путівці воїна-афганця. У даному санаторії Деркач А.К. відпочивав і раніше декілька разів.
Деркач А.К. входив до Лисянської районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану, оскільки під час війни в республіці Афганістан 1979-1989 р. він кілька років служив у танковому полку в столиці республіки Афганістан – м. Кабул.
Під час виконання інтернаціонального обов’язку в лавах Обмеженого контингенту радянських військ в Афганістані Деркач Анатолій Костянтинович неодноразово брав участь у бойових діях на території Афганістану, декілька разів «горів» у підбитому танку, на своїх плечах виносив з поля бою поранених радянських солдат та кілька разів і сам був поранений в бою.
За значний особистий героїзм, мужність і самовідданість, виявлені під час виконання військового обов’язку на території республіки Афганістан Деркач Анатолій Костянтинович був нагороджений понад 30 орденами та медалями Міністерства оборони СРСР та Міністерства оборони України, а також іншими почесними нагородами.
Для поліпшення здоров’я, лікування своїх поранень, отриманих в Афганістані Деркач А.К. 25 листопада 2013 р. приїхав до санаторію «Мошногіря».

Проте, уже вночі з 25 на 26 листопада 2013 р. 49-річний Деркач Анатолій Костянтинович трагічно загинув на території санаторію «Мошногіря» за невідомих обставин.
По факту загибелі Деркача А.К. Черкаським РВ УМВС України в Черкаській області 26.11.2013 р. було відкрито кримінальне провадження № 12013250270001748 за ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу України.
Але, вже через кілька днів дане кримінальне провадження було закрите слідчим Черкаського РВ УМВС України в Черкаській області на підставі п. 2 ч.1 ст. 284 Кримінального процесуального кодексу України (далі – КПК України) начебто у зв’язку з встановленням відсутності в діянні складу кримінального правопорушення. Про закриття кримінального провадження родичі та батьки загиблого Деркача А.К. взагалі не були повідомлені та не отримували Постанову про закриття кримінального провадження, що є грубим порушенням п. 5 ч. 2 ст. 284 КПК України.
Випадково дізнавшись у грудні 2013 р. про закриття кримінального провадження щодо вбивства Деркача А.К. нами був терміново написаний лист до Комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією, Міністерства внутрішніх справ України, Прокуратури Черкаської області та інших органів з вимогою негайно скасувати Постанову про закриття кримінального провадження № 12013250270001748 та провести об’єктивну, неупереджену перевірку дій слідчого та інших посадових і службових осіб Черкаського РВ УМВС України в Черкаській області при закритті даного кримінального провадження.
27 січні 2014 р. на нашу адресу надійшов лист від Прокуратури Черкаського району Черкаської області, в якому нас повідомляли про скасування Прокуратурою Черкаського району Постанови про закриття кримінального провадження у зв’язку з її незаконністю та передчасністю, оскільки не були досліджені всі обставини смерті людини. Крім того, прокуратурою Черкаського району Черкаської області були дані подальші вказівки Черкаському РВ УМВС України в Черкаській області щодо розслідування даного кримінального провадження.
З того часу про перебіг розслідування батьки та родичі загиблого Деркача А.К. нічого не знали.
Проте, на початку липня нам знову з власних джерел стало відомо про закриття кримінального провадження № 12013250270001748 слідчим Черкаського РВ УМВС України в Черкаській області 15 квітня 2014 р. на підставі п.1 ч.1 ст. 284 КПК України, начебто у зв’язку з встановленою відсутністю події кримінального правопорушення.
Про закриття кримінального провадження родичі та батьки загиблого Деркача А.К. вдруге не були повідомлені та не отримували Постанову про закриття кримінального провадження, що є умисним, грубим та систематичним порушенням п. 5 ч. 2 ст. 284 КПК України зі сторони слідчого Черкаського РВ УМВС України в Черкаській області спрямованим на приховування від батьків і родичів результатів розслідування.

Такі дії слідчого та інших посадових осіб Черкаського РВ УМВС України в Черкаській області, на нашу думку, здійснюються умисно з метою ухилення від кримінальної відповідальності «впливових» осіб, які вчинили такий тяжкий злочин. Такі припущення підтверджуються наступними обставинами справи.
Працівники міліції під час огляду трупа Деркача А.К. вранці 26.11.2013 р. одразу висунули основну і єдину версію смерті - випадкове (з необережності) випадіння з балкону 5 поверху корпусу санаторію «Мошногіря» приблизно о 4 годині ночі 26 листопада 2013 р. (про такі ж обставини смерті зазначено і у висновку судово-медичної експертизи проведеної Бюро судово-медичної експертизи Черкаської області).

Але така версія слідства та явно сфальсифікований висновок судово-медичної експертизи проведеної Бюро судово-медичної експертизи Черкаської області повністю не відповідають всім іншим обставинам даної справи, закрема слідам злочину виявленим на голові трупа Деркача А.К., показам свідків даної події, тощо.
Під час огляду трупа Деркача А.К. його колишньою дружиною, батьками та іншими родичами покійного на лівій стороні голови (понад вухом) трупа Деркача А.К. був виявлений отвір від кулі з вогнепальної або пневматичної зброї (отвір в голові трупа був «окуратно зашитий» кусочком шкіри під час проведення судово-медичної експертизи для того щоб його ніхто не побачив). Крім того на тілі та обличчі трупа Деркача А.К. відсутні сліди його падіння з балкону 5 поверху (не пошкоджене обличчя та ніс).
Також, за інформацією свідків та очевидців даної події (в тому числі і зі складу персоналу санаторію «Мошногір’я», який працював тієї ночі), вони приблизно в 4 годині ночі 26 листопада 2013 р. почули звуки конфлікту та бійки між кількома особами. Після цього свідки (в тому числі з персоналу санаторію «Мошногіря») почули звуки одного чи декількох пострілів та падіння важкого предмета з висоти, проте не з 5 поверху будівлі, а зі значно нижчого поверха.

Зважаючи на вищевикладене, розслідування по даному кримінальному провадженню проводиться Черкаським РВ УМВС України в Черкаській області упереджено, неповно, необ’єктивно та з порушенням норм ст. 9 КПК України, ч. 4 ст. 38 КПК України та п. 5 ч. 2 ст. 284 КПК України.

Для підтвердження вищевикладеного повідомляємо Вас про те, що у даному кримінальному провадженні слідчим не було вчинено всі необхідні слідчі дії, а саме:
1) Не було здійснено допитів у якості свідків всіх працівників санаторію «Мошногіря», які в час вчинення злочину перебували на робочих місцях.
2) Не було допитано у якості свідків Головного лікаря санаторію «Мошногіря» та охорону корпусу в якому сталося вбивство людини.
3) Не було допитано у якості свідків всіх осіб які ввечері 25 листопада 2013 р. зустрічалися і спілкувалися з загиблим Деркачем А.К., в тому числі його колег – інших воїнів-афганців, які в той час відпочивали у санаторії «Мошногіря».
4) Не було допитано в якості свідків всіх осіб які на час загибелі Деркача А.К. проживали у корпусі санаторію в якому сталася трагедія.
5) На була проведена ексгумація тіла Деркача А.К. та повторна судово-медична експертиза за присутності незалежних судмедекспертів та родичів загиблого, які зацікавлені в об’єктивному розслідуванні цього вбивства.
6) Не було допитано судмедекспертів Бюро судово-медичної експертизи Черкаської області на предмет невідображення ними у висновку будь-якої інформації про отвір від кулі у голові загиблого Деркача А.К. та умисного приховування ними цього отвору, шляхом пришивання кусочків шкіри на голову трупа.
7) Не було досліджено походження слідів від зеленої трави та землі на одязі загиблого та на «нісках» його туфлів, що може свідчити про переміщення його тіла під балконами для створення «ілюзії його падіння» з 5 поверху.
8) Одяг та взуття, які були на трупі Деркача А.К. на момент проведення судово-медичної експертизи не були повернуті родичам загиблого та були поспішно знищені працівниками Бюро судово-медичної експертизи Черкаської області, а не долучені як докази до матеріалів кримінального провадження.
9) Нікого з батьків чи родичів покійного не було визнано потерпілими по даному кримінальному провадженню. Потерпілі під час такого «об’єктивного і неупередженого розслідування» відсутні взагалі.

Замість того, щоб вчиняти дії по якнайшвидшому розслідуванні даного дуже тяжкого злочину працівники Черкаського РВ УМВС України в Черкаській області почали розслідування кримінального провадження з застосовування на місці вчинення злочину і пізніше психологічного тиску, залякування до свідків та очевидців даного злочину з метою приховати реальні обставини загибелі Деркача А.К. та кваліфікувати даний злочин як «нещасний випадок». Прокуратурою Черкаського району Черкаської області нічого не зроблено для того щоб ефективно контролювати проведення досудового розлідування та не скасована незаконно винесена слідчим Постанова про закриття кримінального від 15.04.2014 р. на підставі ч. 6 ст. 36 Кримінального процесуального кодексу України хоча прокуратура мала на це право.

Також органами міліції та адміністрацією санаторію «Мошногіря» до цього часу чиниться тиск на родичів Деркача А.К. з вимогою не добиватися справедливого розслідування даного кримінального злочину.

Такі дії працівників органів внутрішніх справ та прокуратури ставлять під величезний сумнів їх бажання та спроможність законно, об’єктивно і неупереджено розслідувати загибель Деркача А.К.

Згідно з ч. 2 ст. 9 Кримінального процесуального кодексу України, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов'язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом'якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.

Відповідно до ч.1 ст. 40 КПК України слідчий несе відповідальність за законність та своєчасність здійснення процесуальних дій.
Частиною 5 ст. 36 КПК України, Генеральний прокурор України, його заступники, прокурори Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя і прирівняні до них прокурори своєю вмотивованою постановою мають право доручити здійснення досудового розслідування будь-якого кримінального правопорушення іншому органу досудового розслідування, у тому числі слідчому підрозділу вищого рівня в межах одного органу, у разі неефективного досудового розслідування.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 9, 22, 36, 38, 40, 284, 305 Кримінального процесуального кодексу України,

ПРОСИМО:

1. Комітет Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією звернутися до уповноважених органів з вимогою притягнути до відповідальності та відсторонити від розслідування слідчого, який умисно та упереджено проводить досудове розслідування даного кримінального провадження та вже двічі безпідставно намагається його закрити.
2. Прокуратуру Черкаської області негайно скасувати Постанову про закриття кримінального провадження від 15.04.2014 р. та провести комплексну перевірку та дати оцінку діям чи бездіяльності слідчого, керівника органу досудового розслідування, прокурора який здійснював нагляд за законністю досудового розслідування, під час неодноразового умисного і безпідставного закриття даного кримінального провадження та доручити здійснення подальшого розслідування даного кримінального провадження Слідчому управлінню УМВС України в Черкаській області відповідно до ч. 5 ст. 36 КПК України.
3. Комітет Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією звернутися до Генеральної прокуратури України, Прокуратури Черкаської області з вимогою терміново доручити здійснення подальшого розслідування даного кримінального провадження Слідчому управлінню УМВС України в Черкаській області відповідно до ч. 5 ст. 36 КПК України, оскільки у батьків і родичів загиблого Деркача А.К. є дуже серйозні підозри в незаконності, упередженості, необ’єктивності, некомпетентності та умисному затягуванні розслідування кримінального провадження зі сторони слідчого та керівництва Черкаського РВ УМВС України в Черкаській області.
4. Управління МВС України в Черкаській області, Прокуратуру Черкаської області негайно відкрити кримінальне провадження проти експерта Бюро судово-медичної експертизи Черкаської області, який надав завідомо неправдивий висновок судово-медичної експертизи щодо причин загибелі Деркача А.К. відповідно до ст. 384 Кримінального кодексу України та доручити негайно провести ексгумацію тіла Деркача А.К. для проведення повторної, незалежної і об’єктивної судово-медичної експертизи.
5. Управління МВС України в Черкаській області, Прокуратуру Черкаської області дати вказівки відповідним підрозділам визнати і залучити Миколенко Н.С. та Миколенка С.С. потерпілими по кримінальному провадженню № 12013250270001748 відповідно до ст. 55 КПК України, оскільки даним кримінальним провадженням їм завдано непоправної фізичної та моральної шкоди.
6. Письмово повідомити нас про результати вжитих заходів у строки визначені законодавством України.


______________ ___________________ Н. С. Миколенко
(дата) (підпис)

______________ ___________________ С. С. Миколенко
(дата) (підпис)

(тел. 0966181803)
Достовірність: UP DOWN 0
Коментарі
Сергій (Dec 7 2015)
Все викладене є правдою, проте органу влади кришують один-одного, а розслідувати вбивство людини ніхто не хоче
StevenWaini (Apr 16 2017)
КЛИЕНТСКИЕ БАЗЫ http://xurl.es/PR0DAWEZ УЗНАЙТЕ ПОДРОБНЕЕ! KLIENTSKIE BAZY http://xurl.es/PR0DAWEZ Uznajte podrobnee!
Лишити коментар
Назва:
Email:
Коментарі:
Захисний код:
11 + 5 =