Не підтверджено

Прокуратура перевірила відчуження та надання в оренду державного і коммунального майна

23:28 Jan 10 2014 Kharkiv Oblast, Ukraine

Опис
Перевірка у Зміївському районі Харківської області виявила непоодинокі порушення, насамперед у діяльності регіонального фонду держмайна України в області (РВ ФДМУ). Підготовка об’єктів до приватизації відбувається з порушенням встановлених строків.
Відповідно до закону, вона має тривати не довше 2 місяців. При цьому виявлений факт проведення такої підготовки упродовж 5 років.

Неналежно контролюється і виконання договорів купівлі-продажу. Регіональне відділення фонду не вживає дієвих заходів щодо усунення порушень в діях орендарів комунального майна. Заборгованість за оренду протягом минулого року зросла на 800 тис. грн.

При цьому РВ ФДМУ у поточному році подало до суду лише три позови про стягнення цього боргу на загальну суму трохи більшу 37 тис. грн. Керівнику регіонального відділення фонду внесено подання про усунення порушень та притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності.

Порушення виявила і прокурорська перевірка Управління комунального майна та приватизації Департаменту економіки та комунального майна Харківської міськради. За результатами перевірок розпочато кримінальне провадження. Так, у 2005 році одна з сільських рад Харківського району при реорганізації колективного сільськогосподарського підприємства прийняла на баланс житлові будинки, що значилися за ним. Котельню вартістю понад 61 тис. грн., яка обслуговувала ці будинки, не прийняли на баланс. Натомість вона була відчужена навіть без прийняття відповідного рішення сесією ради. У зв’язку з цим Харківська міжрайонна прокуратура розпочала кримінальне провадження за ч. 1 ст. 365 КК України (перевищення влади або службових повноважень).

Усього за результатами проведених перевірок розпочате 1 кримінальне провадження, внесено 28 подань, пред’явлено 14 позовів про стягнення заборгованості за оренду комунального майна на загальну суму понад півмільйона гривень.
Достовірність: UP DOWN 0
Лишити коментар
Назва:
Email:
Коментарі:
Захисний код:
12 + 8 =