На найближчій сесії ВР нардепи не розглянуть антикорупційні зміни у закони, запропоновані активістами – Олена Сотник

ІРРП
37 переглядів

Інститут розвитку регіональної преси (ІРРП) запропонував зміни у законодавство, щоб ефективніше притягувати до відповідальності корупціонерів-чиновників. Пропозицію обговорили під час круглого столу, у якому взяли участь народні депутати, представники Нацагентства із запобігання корупції (НАЗК), Нацполіції, юристи та активісти громадських організацій.

У ІРРП запропонували подовжити термін притягнення до адміністративної відповідальності за корупційні правопорушення. Зараз через брак суддів служителі Феміди просто не встигають розглядати випадки та виносити рішення, тож корупціонери залишаються безкарними.

Ще наголосили, що термін у 24 години є нереальним для складення протоколу про адміністративне правопорушення. Тож запропонували скасувати згадку про обмеження часу зовсім.

Також заявили про необхідність зміни формулювання у статтях, де згадується старий «Закон про засади і запобігання корупції». Його треба замінити на чинний закон «Про запобігання корупції». Адже такі статті теж унеможливлюють обвинувачення недобросовісних чиновників.

Ще представники Інституту Розвитку регіональної преси внесли пропозицію законодавчо дозволити працівникам поліції складати протоколи про накладення штрафу. А прокурорам – оскаржувати постанову судді у справі про адміністративне правопорушення протягом десяти днів.

Пропозиції, що частково збігаються зі змінами до законів, оприлюдненими представниками ІРРП, надіслала і Генеральна прокуратура України.

Представники НАЗК висловили думку, що змінювати треба весь адміністративний кодекс, адже він діє з 1984 року.

Народний же депутат від фракції «Самопоміч» Олена Сотник зауважила, що розгляд запропонованих ІРРП змін парламентом можливий лише за умови консолідації зусиль та наявності єдиної позиції Уряду, ГПУ та громадськості. Та зазначила, що на найближчій сесії питання, які прискорять притягнення корупціонерів до відповідальності, найвірогідніше, не розглянуть. Адже на часі – зміни до Конституції, виборчий кодекс та закон про спеціальний статус Донбасу.

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>