«ЗНО» для суддів

ЗНО-02-01
43 переглядів

Напередодні вступної кампанії для суддів  – своє «ЗНО»: вони проходять співбесіду у Вищій Кваліфікаційній комісії. Попередньо статки служителів Феміди перевіряла Громадська рада доброчесності. Про тих, кому можуть зняти бали за рішення та статки, читайте далі. На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії побували журналісти Bihus.info

Суддя Окружного адмінсуду Києва Віктор Данилишин відомий тим, що заборонив встановлювати намети у центрі Києва під час Революції Гідності.

Відомий і родичем: адже тесть судді – громадянин Росії Олексій Нікольський. За словами Данилишина, нині родич оформляє посвідку на проживання в України, має плани переїхати. Тесть допомагає молодій сім’ї: дарує дружині на 30-річчя мільйон гривень, та оплачує оренду маєтку на Київщині площею 360 квадратних метрів.

Щодо статків же – то суддя тут теж не відстає. Приватизував державну квартиру площею 88 квадратних метрів. Коштувала вона судді як половина шоколадки – 16 гривень.

Їздить суддя на Toyota Highlander, що належить його матері. Вона, за словами судді, придбала її на збереження, які залишилися від померлого батька. Той був електрозварником і працював у Іраці, звідки й привозив долари.

Загадкова ДТП та життя на 2000 в місяць

А от суддя Рожищенського суду Волинської області Руслан Хитрик відомий участю у ДТП. Як доводили лікарі місцевого наркодиспансеру, суддя був, ймовірно, напідпитку, коли сталася пригода. За її фактом навіть було зареєєстроване кримінальне провадження, але потім справу перекваліфікували в адміністративне правопорушення.  В подальшому Суд визнав незаконним складений протокол ДТП, оскільки, на думку правосуддя, він суперечив Закону України «Про судоустрій і статус суддів», яким суддя визнається недоторканим. Таким чином, суддя уникнув навіть адміністративної відповідальності.

 

Тепер статки. У 2017-му році кредитних зобов’язань у судді було вказано близько 226-ти тисяч гривень, в той час як його зарплата  – 209 тисяч гривень. Ще близько 40-ка тисяч гривень – дохід дружини. Тож, якщо спільних дохід сім’ї становив 249 000 гривень, а витрати – 226, то жити подружжя мало на 2000 гривень на місяць. Це навіть менше за дохід подружжя пенсіонерів. Як погашали кредит, суддя пояснити комісії не зміг.

Службове житло і успішні батьки.

Суддя Окружного адміністративного суду Києва Ігор Погрібніченко відомий цікавим випадком щодо виведення службових квартир із статусу службових. За матеріалами журналістів програми “Наші гроші”, суддя отримав службове житло. Та разом із ще чотирма суддями подали до суду із вимогою зобов’язати голову свого суду Павла Вовка звернутися до районних адміністрацій з проханням виключити житло із статусу службового. Пізніше ці квартири були виключені із статусу службових: частина суддів їх приватизувала та продала, а частина – не проживала в них.

От як пояснив цей випадок Ігор Погрібніченко. “Коли я пройшов до суду, я отримав службову квартиру в суді, потім за заявою комісією квартирної комісії її вивели із статусу службової, вона була відразу після будівництва – без оздоблення. Далі я звернувся із заявою про переведення. На зборах суддів це було затверджено. Ми звернулися до суду. Голова вимушений був звернутися до адміністрації. Оскільки я був винаймачем приміщення, з 2014-го року мої батьки, сестра подали заяву про приватизацію. А в мене була квартира”, – сказав суддя.

Зараз суддя користується будинком на 200 квадратів, який належить його батькам. Вони проживають на Луганщині  та розводять рибу, худобу, займаються бджільництвом, а з 2015-го року матір, за словами судді, “займається і одягом”. На Сході України у Погрібніченків – 8 земельних ділянок, частину з яких мати успадкувала від батьків, а частину – отримали в порядку безоплатного отримання земельних ділянок.

Така ж історія і з автомобілем Toyota Camry – автівка у 2014-му році була придбана матір’ю, а суддя нею тільки користується. А батько їздить на мотоциклі Harley, який подарував собі на 54-й рік народження.

“Не така вже й колишня”

Голова Апеляційного суду Кіровоградської області Валерій Драний теж відомий: він розлучився з дружиною та, згідно з деклараціями, залишився без майна. Натомість у власності екс-дружини – будинок на 400 квадратів та квартира на 100 квадратів. Журналісти показали, а пізніше суддя підтвердив і сам, що проживає фактично із своєю дружиною. Окрім цього, у екс-подружжя після розлучення народилася друга дитина.

За законом “Про запобігання корупції” декларувати потрібно усіх, з ким підтримуєш спільний побут і фактично проживаєш, тож суддя прямо порушив закон. Ця інформація викладена у висновку Громадської ради доброчесності.

За матеріалами Bihus.info

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>