Ворон ворону? Суд не притягнув суддю до відповідальності попри порушення

voron_new-01
31 переглядів
Причина – зволікання поліції зі складенням протоколу.

Один з районних судів Львова закрив провадження проти судді Господарського суду Львівщини Андрія Цікала. Справу розпочали тому, що служитель Феміди не повідомив НАЗК про придбання нового авто. Нова «Мазда» коштувала судді 740 тисяч гривень.

Суддя пояснив відсутність суттєвих змін у декларації взятим на машину кредитом. Мовляв, повідомити він мав тоді, коли виплатить останній внесок. Такі заперечення суд відхилив. Та справу все одно закрив: бо поліція надто пізно склала протокол про порушення. Документ зареєстрований у вересні, а мав би у квітні-травні, коли й була придбана машина. А до вересня три місяці для накладення адміністративного стягнення вже спливли.

Суддя ж Цікало купує дороге майно у кредит не вперше. Більше того – його кредитні виплати становлять половину річного бюджету подружжя.

У своїй електронній декларації за 2016 рік суддя вказав, що з жовтня 2014 року є власником земельної ділянки та будинку у Винниках біля Львова, вартістю, відповідно, 453 тис. грн і 520 тис. грн. Будинок був придбаний, очевидно, у кредит на суму 520 тис. грн, який Цікало отримав того ж місяця у «ВіЕс Банку». У 2016 році суддя сплатив за цим кредитом трохи більше 131 тис. грн, а заробив – трохи більше 269 тис. грн, тобто майже половину свого доходу він витратив на погашення кредиту. Його дружина не працює, грошові активи суддя не декларував.

 

За матеріалами видання «Наші гроші».

Створено ГО «НУНА» в рамках проекту «Декларації».

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>