Їдьмо в номери або кому з нардепів найбільше потрібні компенсації за житло (інфографіка)

idmo v nomery-01
43 переглядів

Більше трьох мільйонів гривень. Саме таку суму витратила минулого року держава на компенсацію проживання у столиці тим депутатам, які мають житло на Київщині. При чому часто це – розкішні маєтки чи кілька квартир. Яким депутатам «найбільше» потрібна компенсація за житло, з’ясовували аналітики проекту «Декларації».

Шість квартир та два маєтки у Києві та області має мати народного депутата від фракції «БПП» Руслана Сольвара. Цей нардеп отримав річну компенсацію за оренду у 168 тисяч гривень.

Другий народний обранець, якому немає де жити у Києві, нардеп-мільйонер Євгеній Гєллєр від партії «Відродження». Він має будинок площею 1000 квадратних метрів у елітному передмісті – Козині. Компенсація його  – теж більше 150 тисяч гривень.

Третє місце у списку нардепів, які отримували гроші за житло, посідає Михайло Добкін від «Опоблоку», дружина якого має дві квартири у столиці. Він отримав трішки менше на оренду – 126 тисяч гривень.

Всього ж минулого року на компенсацію нардепам за оренду з держбюджету виділено 29 мільйонів гривень. Гроші отримали 187 депутатів.

Аналітики проекту “Декларації” підрахували, що 40% з цих парламентарів не задекларували отриману компенсацію. А 101 нардеп не вніс у декларацію саме орендоване житло.

Це  – цифри 2016 року. Цього ж року компенсація на житло зросла на 41%. Якщо у 2016 вона становила 450 гривень на добу, тепер – 650 гривень.

Підготовлено за матеріалами ГО «Том14» в рамках проекту «Декларації».

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>