Винаходи, картини та захмарні доходи: чим володіють ректори ТОП-5 українських вишів (інфографіка)

KNU
97 переглядів

З 2017 року ректори українських ВНЗ мусять подавати декларації про доходи. Аналітики проекту “Декларації” порівняли статки очільників 5-ти найрейтинговіших українських університетів.

Кілька років поспіль Київський національний університет імені Тараса Шевченка лідирує в рейтингах за кількістю охочих туди вступити. З 2008 року ректором КНУ є Леонід Губерський, який працює в університеті загалом вже понад 40 років.

Згідно з декларацією, на банківському рахунку Губерського зберігається майже 1,2 млн гривень. Ще близько 170 тис. гривень накопичила його дружина. З нерухомого майна Лариса Губерська володіє квартирою площею 190 кв. м у Києві, а сам професор – лише гаражем на 18 квадратів. Дві автівки – Audi A6 та Lexus RX 350 – також записані на дружину.

Раніше ЗМІ повідомляли, що у Лариси Губерської є майно, яке не потрапило до декларації: земельна ділянка площею 0,09 га у селищі Михайлівка-Рубежівка під Києвом. На сусідній ділянці площею 0,36 га стоїть будинок на понад 700 кв.м, записаний на 89-річну тещу ректора. За оцінкою ріелторів, цей будинок коштує мінімум 1 млн доларів. Закрите котеджне містечко, у якому розташований будинок, ховається за табличкою науково-навчального центру КНУ імені Шевченка “Хутір Жуків”.

Крім того, Леонід Губерський не задекларував бізнес дружини – адвокатську компанію “Віллар” і ТОВ “Інститут законодавчих досліджень”. Самого ж ректора пов’язують із розкраданнями на тендерних закупівлях університету та переслідуваннями інакомислячих студентів.

rektori-min

 

Найвищі доходи має ректор Київського політехнічного інституту імені Сікорського Михайло Згуровський. За 2016 рік він заробив понад 1,7 млн гривень. У 2009 році, претендуючи на посаду віце-прем’єра, він пояснював свої мільйонні доходи винахідницькою діяльністю. Згідно з декларацією, Згуровський має понад 50 винаходів. Ще 972 тис. гривень заробила в 2016 році його дружина Тетяна Померанцева. Ці кошти вона отримала від передачі в оренду майна у США. В Америці вона володіє будинком площею 150 кв. м. Сам Михайло Згуровський має будинок на 287 квадратів у селі Крюківщина під Києвом. В автопарку родини – Range Rover 2013 року і Toyota Prius 2005 року випуску.

Згідно з даними аналітиків, найбільше нерухомості серед ректорів має очільник Харківського національного університету імені Каразіна Віль Бакіров. У його власності – 2 гектари землі, будинок площею 469 кв. м і 190-метрова квартира у Харкові. Згідно з декларацією, їздить Бакіров на ВАЗ 210994 на праві користування. Також він задекларував 22 картини й бібліотеку художньої та наукової літератури.

Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка Володимир Мельник має будинок площею 251 кв. м. Також вони з дружиною володіють двома квартирами у Львові площею 72 і 49 кв. м. Ще одна квартира на 63 квадрати – у дружини та сина в користуванні. Пересувається ректор на Mitsubishi Lancer 2008 року випуску, а готівкою Володимир та Марта Мельники зберігають 250 тис. гривень.

Як заявляють аналітики, найбільш таємничою виявилася декларація ректора Харківського політехнічного інституту Євгена Сокола, оскільки два його сини не надали значну кількість інформації про себе. Сам Сокол володіє 92-метровою квартирою у Харкові та будинком на 352 квадрати. Ще одна квартира площею 83 кв. м – у спільній власності дружини і синів. В 2016 році молодший син ректора Владислав Сокол став власником 98-метрової квартири у Харкові, однак для декларування інформацію про площу нібито не надав. Також діти не проінформували батька про свої доходи, грошові активи та роки випуску автомобілів Kia Sportage та Honda CR-V. Крім того, Євген Сокол не згадав у декларації про бізнес синів – ТОВ “Бізнес ІТ Академію”, ТОВ “Першу ІТ Компанію”, ТОВ “Академію Смарт” і ТОВ “Інгромсервіс”.

 

Фото: Олег Жарій

За даними ГО “ТОМ 14″ в рамках проекту “Декларації

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>