Мер Чернігова Атрошенко задекларував 19 млн гривень дивідендів та дорогий відпочинок

21.09.17_Атрошенко
87 переглядів

Міський голова Чернігова Владислав Атрошенко отримав 19 мільйонів гривень дивідендів.

Про це йдеться у його декларації про суттєві зміни в майновому стані, яку він подав 20 вересня 2017 року.

У документі зазначено, що Атрошенко отримав 10 млн гривень дивідендів від приватного підприємства “АГРО-ТРЕЙДЕР” та ще 9 млн гривень дивідендів від сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Інтер».

У його декларації за 2016-й рік зазначено, що крім цих двох компаній, Атрошенко має корпоративні права ще в 10-ти підприємствах. В усіх цих компаніях він є кінцевим бенефіціарним власником.

Раніше цього року Атрошенко вже декларував дохід від відчуження рухомого майна – п’ять разів від однієї й тієї ж особи Ірини Шахрайчук – на загальну суму 896 500 грн; проценти, отримані в ПАТ «Ощадбанк», у розмірі 375 914 грн та повернення позики від Громадянина України Олександра Насіковського у сумі 3 млн 391 тис 632 грн.

Крім того, у травні цього року мер задекларував і видатки на проживання в курортному комплексі  “Ріксос-Прикарпаття”, що обійшлося йому в 106 400 грн.

У декларації за 2016-й рік Атрошенко також задекларував численну нерухомість, яка належить йому і дружині. Зокрема, він є власником квартири у Києві на 148 квадратів, яка придбана у 2013 році. Зазначена вартість на момент купівлі – понад 10 мільйонів гривень.  Також у столиці він володіє двома машиномісцями на 12 кв.м і 10 кв.м. загальною вартістю 2,5 млн грн. У Чернігові та області Атрошенко має квартиру, два житлових будинки та дві земельні ділянки.

У власності дружини мера: п’ять земельних ділянок, квартира у Києві на 163 квадрати та два житлових будинки в Іванівці (Чернігівська обл.) – на 84 та 100 квадратів

А ще у сім’ї  – квартира в Чернігові на 161 кв.м та житловий будинок в Брусилові (Чернігівська область) на 232 квадрати – обидва на праві користування.

Крім того мер задекларував п’ять люксових чоловічих годинників світових марок, загальна вартість яких – понад 3,7 млн грн.

Готівкою Атрошенко з дружиною тримають понад 10,9 млн грн та 352 500 доларів США. На банківських рахунках родини – понад 2,7 млн гривень.

Як відомо, на виборах мера Чернігова у 2015-му році Атрошенко був висунутий кандидатом від Блоку Петра Порошенка «Солідарність», і в другому турі обійшов чинного тоді мера Олександра Соколова (партія «Наш Край»). Атрошенка звинувачували у підкупі виборців через власний благодійний фонд «Поліський оберіг». За інформацією ЗМІ, матеріальну допомогу від фонду у розмірі 300 грн роздавали через чотири офіси у Чернігові. Тоді у прес-релізі фонд повідомив, що роздав матеріальну допомогу для 12 834 мешканців Чернігова. Варто заначити, що, за інформацією ЗМІ, тодішній мер Олександр Соколов, головний суперник Атрошенка на виборах, перед першим туром виділив 20 млн грн з міського бюджету для допомоги малозабезпеченим жителям міста. Зокрема, пенсіонери отримували доплату у розмірі 500 грн через відділення пенсійного фонду.

Крім того, Комітет виборців України зафіксував значну кількість виборців із паспортами зі штрих-кодами. Нагадаємо, що в «день тиші» перед другим туром поліція відкрила два кримінальних провадження щодо підкупу виборців.

Атрошенко був вперше обраний до Верховної Ради як безпартійний по виборчому округу №207 у 2002 році, після чого вступив до фракції «Наша Україна».  У 2012-му був обраний до Ради 7-го скликання як безпартійний у окрузі №206, отримавши 40,63 % голосів виборців. У парламенті він став членом фракції Партії регіонів.

Також Атрошенко відомий тим, що голосував за диктаторські закони 16 січня 2014 року. Пізніше він написав заяву з проханням відкликати свій голос.

 

Підготовлено ГО “Інтерньюз-Україна” в рамках проекту “Декларації

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>