Декларацію Порошенка за 2015 рік ще перевіряють

POROSHENKO
31 переглядів

Члени НАЗК чекають на результати перевірки декларації президента Петра Порошенка, яку здійснює уповноважена особа.

Про це повідомила голова Національного агентства із запобігання корупції Наталія Корчак, відповідаючи на запитання журналістів.

Наразі ще немає проекту рішення за результатами перевірки: “Перевірку проводить уповноважена особа за дорученням НАЗК. Агентство не має права втручатися в перевірку”, – наголосила Корчак. За її прогнозами, очікувати на результат варто на наступних засіданнях НАЗК.

Також Корчак зауважила, що коментувати перевірку зможе лише після того, як уповноважена особа передасть на розгляд НАЗК проект відповідного рішення. “Ніхто не має права втручатися в діяльність уповноваженої особи. Результати проведення перевірки матимуть місце найближчим часом. Але все залежить від того, коли уповноважена особа надасть відповідний проект рішення. Наразі його ще нема”, – заявила Корчак.

Раніше заступник керівника першого відділу Департаменту фінансового контролю НАЗК Аркадій Сесемко заявив, що НАЗК подало кілька запитів до компетентних органів інших країн, в яких Президент може мати майно.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко задекларував права власності у понад 100 компаній в Україні, Росії, Польщі, Іспанії, на Кіпрі, в Угорщині, Литві і КНР,  Британських Віргінських островах та у Нідерландах. Також президент отримав зарплату у сумі 121 054 грн, процентів у сумі 12 млн грн та інвестиційних прибутків на 49,7 млн грн.

Такі дані містяться у електронній декларації глави держави за 2015 рік.

На банківських рахунках Порошенко зберігає 540 478 грн, 26 324 870 доларів, 14 372 євро.

Президент також задекларував колекції картин, меблі, люстри, техніку, килими, рояль Schimmel та 6 наручних годинників, коштовні сумки Dior та Chanel дружини, а також хутряні вироби. Вказано у декларації і ювелірні вироби та прикраси, які належать президенту та його дружині: каблучки, чоловічі запонки, браслети, кулони, сережки, намисто.

Дружина президента має на банківських рахунках 71 146 грн та 8943 євро. Її заробітна плата в Благодійній Організації  “Благодійний Фонд Петра Порошенка” складає 66 785 грн.

Серед нерухомого майна у декларації вказано житловий будинок на 1331,70 кв.м. та три земельні ділянки у Козині (загальною площею 41 907 кв.м.), три земельні ділянки у Києві (загальною площею 12 484  кв.м), дві квартири у Києві на 134 та 82 квадратних метри, квартира у Вінниці на 68 квадратів та нежитлове приміщення в Одесі (35,3 кв.м).

У своєму Facebook Порошенко зазначив: “Усе коштовне рухоме і нерухоме майно: житло, земельні ділянки, авто, картини, жіночі прикраси – було куплено (не в оренді) до президентства. Більше того, здебільшого майно було набуто в той час, коли я не був на державній службі”.

 

За матеріалами «Української правди»

Підготовлено ГО “Інтерньюз-Україна” в рамках проекту “Декларації

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>