Як планують дерибанити землю в місті Кропивницькому

admin
11116_01
438 переглядів

На сесію міської ради Кропивницького, яка відбудеться 2-го листопада 2016 року, винесено 190 питань. Більшість, а це – 147, з них – земельні питання. 41 з пропонованих проектів рішень не пройшли необхідного згідно ЗУ “Про доступ до публічної інформації” терміну громадського обговорення, тобто проекти оприлюднені на сайті менш, ніж за 20 робочих днів до їх розгляду на сесії. Проте все це – лише технічні питання. Найцікавіше можна виявити, лише дослідивши, який зміст всі ці рішення приховують.

МАГАЗИН В 1000 КВАДРАТНИХ МЕТРІВ НА ГАЗОНІ НА ЖАДОВА

Мова піде про вулицю Жадова. Навпроти кишені-зупинки на Жадова, з боку вулиці Героїв України знаходиться інша зупинка. Вона раніше була суміщена з кіоском “Копійка”, а зараз – з кіоском “Карамелька”. Обидва кіоски розташовані на газоні, адже при проектуванні мікрорайону не була передбачена зупинка в цьому місці. Ділянка газону є відносно великою. Вона простягається вглиб вулиці Жадова і є гордістю мешканців сусідніх будинків. Саме новосели на початку 90-х засаджували його абрикосами, цвітіння яких символізує мешканцям прихід весни.

Але в теперішніх умовах правильно буде сказати, що газон був гордістю. Відповідно до проекту рішення №727, який винесений на розгляд сесії 2 листопада 2016 року, згаданий газон буде забудований магазином площею 1 000 (одна тисяча) квадратних метрів. Магазин більш необхідний на цьому місці, вважають в управлінні земельних відносин та охорони навколишнього середовища, яке, як зазначено в проекті рішення, запропонувало згадану земельну ділянку для розміщення цього об’єкта.

Для управління не має значення кількість дерев, які будуть знищені на площі тисячу кв.м. Не має значення, що магазин розміщений за “червоною лінією”. Не має значення, що таке розміщення суперечить вимогам чисельних ДБН. Не має значення безпека дорожнього руху. Не має значення, що над газоном проходить високовольтна лінія. Не має значення врешті-решт думка громади, яка там мешкає.

Тим більше все перелічене не має значення для ТОВ “Інфінгрупа центр”, яке й має намір звести там споруду.

ЗАБУДОВА СКВЕРИКА НА ДОБРОВОЛЬСЬКОГО

Враховуючи новітні тенденції кропивницького містобудування, ТОВ “Інфінгрупа центр” звернулось до міськради з проханням надати в оренду газон по вулиці Добровольського біля будинку 14. Це вже друга земельна ділянка, яку хоче забудувати дане підприємство. І знову забудовник хоче поставити там об’єкт торгівлі (магазин). Так виник проект рішення №726. Складається враження, що газонів у цьому районі так багато, що управлінню земельних відносин доводиться залучати подібних орендарів для зменшення їх кількості.

Паралельно зі зменшенням кількості газонів на 0,06 гектарів, буде зменшена кількість дерев, які ростуть на цьому ж газоні. А це декілька десятків. Можна тільки прогнозувати реакцію мешканців на забудову цього доглянутого скверика.

НАСТУПНИЙ В ЧЕРЗІ НА ЗАБУДОВУ – ГАЗОН НА МИХАЙЛІВСЬКІЙ

Наступним, третім забудованим ТОВ “Інфінгрупа центр” газоном має стати газон між будинком АТС з адресою Архангельська 2 та дев’ятиповерхівкою з адресою Михайлівська 1 (проект рішення №725). Це через дорогу від “Файно маркета” (колишній “Візит”). Цього разу для розміщення магазину площею 1 000 (одна тисяча) квадратних метрів доведеться спиляти лише 1 дерево.

Постраждає газон. Реальний зелений газон. Буде ліквідоване місце для стоянки двох автомобілів та частина дитячого майданчика. Також постраждають комунальні служби, адже магазин буде побудований на підземних комунікаціях. Але найбільше постраждають мешканці навколишніх будинків, адже ні про проходи, розриви між будинками, як цього вимагають будівельні норми, мови не йде.

ЗАБУДОВНИК І ДЕПУТАТ

Джерела автора в міськраді стверджують, що для впорядкування земельних питань посаду голови депутатської комісії містобудування та земельних відносин може зайняти секретар цієї комісії Вадим Дрига, член фракції “Наш край”. Крім імовірної підтримки чинної більшості міськради, Вадим Дрига має досвід. Він був заступником міського голови з травня 2013 по червень 2014 рр.

Також Вадим Дрига має частку у підприємстві Товариство з обмеженою відповідальністю “Інвестиційно-фінансова група «Центр»” або скорочено ТОВ “Інфінгрупа центр”.

За збігом обставин саме це підприємство висловило бажання забудувати газони загальною площею приблизно 3 000 (три тисячі) квадратних метрів. За дивним збігом обставин, звернення ТОВ “Інфінгрупа центр” щодо надання земельних ділянок потрапило на розгляд комісії земельних відносин, секретарем якої є саме Вадим Дрига.

На засіданні комісії Вадим Дрига голосував за погодження проектів рішень. Заяв про конфлікт інтересів не було озвучено, а це вже порушення антикорупційного законодавства. Чи залишать депутати Вадима Дригу на посаді секретаря земельної комісії? Чи може все таки підвищать його до голови?

Максим Сінченко

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>