Тендери управління капбудівництва Дарницької РДА. Непрозорі рішення в прозорому Prozzoro

admin
21116_04
630 переглядів

Упродовж року управління капітального будівництва Дарницької РДА проводить десятки тендерів на проведення різного роду ремонтних робіт. Часто учасниками торгів є пов’язані фірми, є випадки, коли перемагали найдорожчі пропозиції, а не навпаки.

Серед фаворитів УКБ Дарницької РДА на виконання ремонтних робіт є дві компанії: ПП Комсервісжилбуд та ТОВ “33 глобал”.

Компанія ПП Комсервісжилбуд у 2016 році брала участь у 25 тендерах, оголошених Дарницькою РДА. В 7 з них вже перемогла, і отримала 1,46 млн грн. Всі ці тендери проводилися ще у лютому – березні цього року, де на кожному з конкурсів було декілька учасників. Цінова пропозиція компанії ПП Комсервісжилбуд в усіх випадках була найвищою. Та це не завадило замовнику визначити її переможцем.

Починаючи з травня 2016 року в 12 з 14 тендерів компанія ПП Комсервісжилбуд є єдиним учасників торгів, де вона вже визнана переможцем (залишилося лише підписати договір). Це ще 5 млн гривень.

Основний вид робіт: ремонт покрівель, під’їздів та житлових будинків. Зокрема, капітальний ремонт приміщень у дитячій музичній школі №21, капітальний ремонт приміщень бібліотеки ім. Квітки-Основ’яненка, капітальний ремонт покрівлі житлового будинку за адресою: вул. Архітектора Вербицького, 8-а, капітальний ремонт покрівлі у ДНЗ № 189 і т.п.

Крім того, велику кількість тендерів ПП Комсервісжилбуд отримує від Управління освіти Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації, що правда, тут зазначена компанія виграє значно менше.

Дані пошуково-аналітичної системи 007.org.ua підтверджують, що компанія ПП Комсервісжилбуд регулярно отримує платежі від Управління капітального будівництва Дарницької РДА та Управління освіти Дніпровської РДА.

Згідно з даними реєстру фізичних та юридичних осіб, компанія ПП Комсервісжилбуд зареєстрована за адресою м.Київ, вулиця Оноре де Бальзака, будинок 16. Засновником та кінцевим бенефіціарієм компанії є Скідан Олексій Володимирович. Розмір статутного капіталу підприємства складає всього 300 грн.

Проте, компанія ПП Комсервісжилбуд не єдина, яку очолює Скідан Олексій Володимирович. Він також є керівником товариства з обмеженою відповідальністю “33 глобал”. Ця компанія теж виграє тендери в Управлінні капітального будівництва Дарницької РДА. ТОВ “33 глобал” почала брати участь у тендерах лише з вересня 2016 року. За весь цей час вона взяла участь у 13 торгах.

У всіх 13-тьох конкурсах – компанія єдиний учасник. Абсолютно у всіх 13 тендерах – цінова пропозиція лише формально нижча від очікуваної вартості. Різниця в 1 – 10 грн.

У 3 тендерах ТОВ “33 глобал” вже визнана переможцем. У решті випадків вона “Очікує рішення”, адже тендери проводилися в жовтні цього року. Що правда, в порівнянні – суми значно скромніші. Компанія “33 глобал” може отримати 1,3 млн грн. Розмір статутного капіталу цієї компанії – 20 000 грн.

Відповідно до інформації Prozorro, основний вид робіт, який має виконати компанія: капітальний ремонт сходових клітин та заміна вікон. Зокрема, мова йде капітальний ремонт сходових клітин житлового будинку за адресою: вул. Драгоманова, 42; капітальний ремонт (заміна вікон) у житловому будинку за адресою: вул. Декабристів, 8; капітальний ремонт (заміна вікон) у житловому будинку за адресою: просп. Миколи Бажана, 7-а і т.п.

Управління капітального будівництва Дарницької РДА з лютого 2015 року очолює Мирослав Корбецький. Близько 3 місяців назад на адресу Мирослава Корбецького неодноразово лунали звинувачення в неефективному використанні бюджетних коштів. Тоді, компанії ТОВ “Оріон голд” та ТОВ “Платформа буд” отримали 47 тендерів на суму близько 13 млн гривень.

Найбільших тендер на суму 57 млн “Компанія Оріон голд” виграла у травні 2016 року. Та згодом Антимонопольний комітет України скасував цей тендер, адже фіналісти конкурсу ТОВ “Компанія Оріон голд” та НВП “Енерго Монтаж” мали абсолютно ідентичні документи. За словами державного уповноваженого Антимонопольного комітету України Агії Загребельської, це могло свідчити про домовленість обох сторін.

Так от, обидві компанії – “Оріон Голд” та НВП “Енерго Монтаж”, знову працюють в тандемі, розігруючи між собою тендери на мільйони. Вересень 2016 року, два конкурси, 5,3 млн та 1,6 млн. Учасників всього два: “Оріон Голд” та НВП “Енерго Монтаж”.

11 жовтня переможцем у тендері на проведення робіт з благоустрою та озеленення території, ремонту асфальтового покриття міжквартальних проїздів та прибудинкових територій по бульвару Кольцова, 5,5-В, 7, 15-А, 11-А. та вулиці Зодчих, 16,18,18-А,6,6-А, 26-А, з пропозицією 1 606 340 грн стало НВП “Енерго Монтаж”.

В другому тендері також перемогло ТОВ НВП “Енерго Монтаж”. За 5 250 615 млн підприємство має провести роботи з благоустрою та озеленення території, ремонту асфальтового покриття міжквартальних проїздів та прибудинкових територій по проспекті Академіка Корольова, 10-А, 12, 12-А, 12-І, 12-Л. та вулиці Жолудєва, 6, 6-А.

Андрій Пасічник

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>