Рівненський журналіст поскаржився Уповноваженому з прав людини на приховування інформації управлінням поліції

admin
250716_01
46 переглядів

3-го червня, у Головному управлінні Нацполіції Рівненщини поліцейські влаштували свято для місцевих журналістів, «які висвітлюють кримінальні новини». Але інформацію за чий кошт влаштували це привітання з подарунками і фуршетом поліція приховує.

Журналісти Четвертої Влади запитали:

1) За чиї кошти було проведено захід для журналістів – зустріч з начальником ГУНП у Рівненській області, 3 червня 2016 року?

2) Яку суму було витрачено на проведення цього заходу (фуршет, троянди, грамоти, оркестр, ноутбук тощо)?

Запитуваної інформації журналістам не надали.

250716_02

В зв’язку з цим Четверта Влада ще раз нагадала про відповідальність за таке правопорушення, що передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Але й після цього відповідь не надійшла.

Нагадаємо, Кодексом України про адміністративні правопорушення (КУпАП) передбачена за це адміністративна відповідальність (ст. 212-3 КУпАП) у вигляді 425 гривень штрафу. Очевидно, що це не гроші, для того, хто може дозволити подарувати журналістці ноутбук, але ж поліцейський мав би бути взірцем дотримання законодавства, якщо вірити закону «Про Національну поліцію України».

Головний редактор «Четвертої влади» Володимир Торбіч відправив скаргу Уповноваженому з прав людини.

В скарзі зокрема йдеться:

Суспільно важлива інформація про витрачання представниками поліції коштів для подарунків журналістам (з ймовірною метою формування лояльного ставлення до поліції) приховується від суспільства.

Окрім того, з відповіді на запит зрозуміло, що державний орган оперує коштами, які не є бюджетними, але відповідь чиї вони, хто саме поза бюджетом фінансує поліцію, як це я намагався з’ясувати у запиті теж приховується.

Таким чином, посадові особи ГУНП у Рівненській області, які готували відповідь на мій запит, порушили моє право на інформацію про кошти, якими розпоряджається державний орган, яка є відкритою, що прямо заборонено законом.

Головний редактор просить Уповноваженого притягнути винних до відповідальності і зобов’язати надати їх запитувану інформацію.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>