Керівний склад КМДА: офіційні статки Кличка та його замів

Фото facebook.com/merkieva
Фото facebook.com/merkieva
1,587 переглядів

Минулого року, у квітні 2015-го, CorruptUA.org публікував аналіз декларацій заступників та самого голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) Віталія Кличка. У власності верхівки адміністрації були виявлені мільйони гривень, шикарні авто, маєтки та плавучі дачі.

Наприкінці 2015-го склад заступників Віталія Кличка майже докорінно змінився.

Виконуючи норму Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції“, керівництво КМДА оприлюднило свої декларації про доходи та майно за 2015 рік. CorruptUA.org вирішив перевірити, на що живе нове керівництво столиці.

Віталій Кличко. Голова Київської міської державної адміністрації

Фото kievcity.gov.ua

З минулого року декларація київського міського голови майже не змінилась. Різниця лише в тому, що минулого року він залишився без зарплатні.

Згідно з офіційною декларацією про доходи, у 2015 році Віталій Кличко заробив лише 1872 грн. З них 1113 грн склали виграші та призи, ще 759 грн – дивіденди та проценти. Разом з тим, з джерел за межами України Кличко отримав трохи більше ніж 100 тис. євро. Про які саме джерела йдеться, в документі не зазначено.

Сім’я декларанта, як і у 2014-му, за рік не заробила ні копійки.

Кличко є власником квартири у Києві загальною площею 225 кв. м, яку він вже декларував раніше. Розташована вона у відновленій мансарді в будинку 1901 року поруч із київською оперою.

На членів його сім’ї записані земельна ділянка на 25 соток і будинок на 786 кв. м, що знаходяться у Київській області. Де конкретно розташований маєток та як він виглядає невідомо.

З транспорту мер Києва зареєстрував на себе лише мотоцикл Fine custom pancher вартістю близько $200 тис. і причіп-платформу. На сайті виробника вказано, що мотоцикл Віталій отримав від брата Володимира на день народження.

На дружину Кличка записані популярний в українських політиків Land Rover і вдвічі більша від нього Toyota Sequoia.

Попри те, що у 2015-му році Віталій Кличко не отримував зарплатні, скаржитись на життя йому не доводиться, адже на його рахунках у банках розміщено понад 247 мільйонів гривень. Саме з цих заощаджень, швидше за все, він щорічно отримує немалі дивіденди.


Геннадій Пліс. Перший заступник голови Київської міської державної адміністрації

Фото kievcity.gov.ua

Фото kievcity.gov.ua

Геннадій Пліс був призначений першим заступником голови КМДА у січні поточного року особистим розпорядженням Віталя Кличка.

Згідно офіційної біографії, Пліс є уродженцем м. Первомайськ, Луганської області.

У 2005-06 роках був начальником Фінансово-економічного управління Міністерство вугільної промисловості, у 2006-12 роках начальником Головного управління внутрішнього фінконтролю та аудиту КМДА.

У 2012-13 роках очолював Наглядову раду ПАТ “Державна продовольчо-зернова корпорація України”, у 2013-14 роках був директором департаменту внутрішнього аудиту та аналізу ризиків ПАТ “Державна продовольчо-зернова корпорація України”.

З липня 2014 року був радником Кличка, з жовтня 2014 – директором Департаменту внутрішнього фінансового контролю та аудиту виконавчого органу КМДА.

Серед хобі нового першого заступника Віталія Володимировича – екстремальні види спорту.

Фото Александра Кулешова, https://www.facebook.com/Kulesh0v

Фото Александра Кулешова, https://www.facebook.com/Kulesh0v

Згідно офіційної декларації, у 2015 році Геннадій Пліс заробив 671 тис. грн, з яких більша частина – 494 тис. грн – це дохід від відчуження корпоративних прав. Ще 23 тис. грн він отримав у якості матеріальної допомоги, решту склала зарплатня – 154 тис. грн.

Сім’я декларанта у 2015-му році не заробила ні копійки.

На першого заступника голови КМДА офіційно зареєстрована земельна ділянка на 15 соток і приватний будинок на 228 кв. м. На членів сім’ї записана квартира на 90 кв. м.

З транспорту у Геннадія Пліса лише два порівняно недорогих мотоцикла KTM 2013 року випуску.

За інформацією сайту “Посіпаки” у 2002-2006 роках Пліс був помічником нардепа самовисуванця з луганської області Віктора Кириллова.

Останній, за даними “ДСньюз”, до початку війни на Донбасі разом з братом був власником і контролером одразу декількох великих підприємств у Луганській області. Серед них наприклад був завод “Горизонт” – єдиний в Україні виробник повітряно-дихальної апаратури.

У 2003 році Геннадій Пліс заснував у Луганську приватне підприємство “Айленд”, яке за КВЕДом займалось здачею в оренду нерухомості і будівництвом. Того ж року його співзасновником став і Віктор Кириллов. Вже у 2006 Кириллов залишився єдиним власником компанії і лишається ним до нині.


Петро Пантелеєв. Заступник голови Київської міської державної адміністрації

Фото kievcity.gov.ua

Як і минулого року, оприлюднені в декларації заступника голови КМДА Петра Пантелеєва статки є одними з найскромніших серед його колег. За 2015 рік він заробив лише 124 тисячі гривень заробітної плати. Його дружина – 76 тисяч заробітної плати і 24 тисячі – інших доходів.

На подружжя записана квартира у Києві площею 64 квадратні метри і Volkswagen Touareg 2007 року випуску. Жодне інше майно в декларації не зазначено.

В офіційній біографії чиновника вказано, що одразу після закінчення ВНЗ у 1997 році він пішов працювати до адміністрації Шевченківського району Києва. До 2010 року він дослужився до заступника голови адміністрації, а згодом став замом Кличка.

Серед засновників та керівників приватних компаній Пантелеєв не значився.


Микола Поворозник. Заступник голови Київської міської державної адміністрації

Фото kievcity.gov.ua

Фото kievcity.gov.ua

Микола Поворозник був призначений заступником голови КМДА того ж дня, що і Геннадій Пліс, також особистим розпорядженням Віталія Кличка.

Згідно офіційної біографії, Поворозник одразу після служби в збройних силах став головним спеціалістом, а згодом й начальником відділу управління з питань підприємництва КМДА. Він просувався кар’єрними сходинками протягом 15 років, був заступником голів кількох управлінь та департаментів, а у 2013 році й сам очолив Департамент економіки та інвестицій КМДА.

За даними з офіційної декларації, у 2015 році Микола Юрійович заробив 280 тис. грн, з яких 222 тис грн. – зарплатня, а решта – дивіденди і проценти. На рахунках у банках він має 618 тис. грн, звідси, швидше за все, і прийшли дивіденди. Члени сім’ї чиновника за цей же рік заробили лиш 36 тис. грн зарплатні і не мають жодних збережень у банках.

На самого заступника голови КМДА жодна нерухомість не зареєстрована. Натомість його сім’ї належить земельна ділянка на 15 соток, житловий будинок на 196 квадратів і квартира площею 43 кв. м.

Поворозник, як і Кличко з Плісом, теж виявився фанатом мототехніки. У його гаражі стоїть старенький, але якісний і потужний мотоцикл BMW K1200R. На сім’ю записані порівняно скромний Volvo V40 і Москвич 90-го року випуску.

Сам чиновник ніколи не був засновником юридичних осіб. Натомість його дружина, Валентина Поворозник була й лишається співвласницею двох приватних компаній: “Лєста-А”, що торгує чорними і кольоровими металами, та “Електронний розрахунковий центр” у КВЕДі якої записано не зовсім зрозуміле формулювання “діяльність національної пошти”.

Її партнерами у останній компанії є Дмитро Стеценко та Олександр Винницький.

Стеценко – екс-радник мера Леоніда Черновецького, який відповідав за наладку гарячих ліній мерії і прославився на ниві продажу квитків через термінали самообслуговування.

Вінницький – людина менш публічна, однак встиг попрацювати помічником у таких відомих осіб, як: міністр Кабінету міністрів часів Януковича Анатолій Толстоухов, екс-прем’єр-міністр Анатолій Кінах і екс-глави Держагентства з інвестицій та інновацій Людмили Супрун.

Нещодавно Микола Поворозник, відзначився дорогим годинником марки Hublot. Фотографія з профілю Поворозника у соціальній мережі Facebook була розповсюджена виданням “КиевВласть”.

Навіть в інтернет-магазинах ціна такого годинника стартує від $6700 або 170 тис. грн. Це приблизно 70 відсотків річної зарплати пана Поворозника.

Фото kievvlast.com.ua


Олексій Резніков. Заступник голови Київської міської державної адміністрації

Фото kievcity.gov.ua

Фото kievcity.gov.ua

Олексій Резніков був обраний заступником голови КМДА одним з останніх – наприкінці березня поточного року. До цього він також був заступником Кличка, але не в КМДА а в Київраді.

Згідно офіційної біографії, майже все своє життя Резніков займався адвокатською та іншою юридичною діяльністю. Був партнером та керівником декількох юридичних компаній. Має звання “Заслужений юрист України”.

Серед його клієнтів, за інформацією LB, були Савік Шустер, Володимир Гусинський, ВАТ “Арселлор Міттал Кривий Ріг”, компанії “Квазар”, Сadogan Petroleum, DCH, ФК “Металіст” (щодо звинувачень в порушенні принципів чесної гри – авт.), ІА “ІМК”, корпорація “Інтерпайп”.

Як і попередні колеги, він захоплюється екстремальними видами спорті і перегонами на авто. Має звання Майстра спорту України з автоспорту.

За декларацією, у минулому році пан Резніков заробив лиш 101 тис. грн заробітної плати. Члени родини не заробили за цей час нічого (у декларації записаний лише син, вік якого не вказаний).

З нерухомості у заступника голови КМДА земельна ділянка на 1,1 га і квартира, площа якої не зазначається.

Разом з тим, на Олексія Резнікова записаний потужний позашляховик Volkswagen Amarok, який коштує близько 1 млн грн і Porsche Panamera, ціни на який в салонах стартують від 4 млн грн.

Крім того, пан Резніков є співзасновником кількох закордонних компаній в яких він має долі в 9 тис. грн і 133 тис. грн. Назви компаній у декларації зафарбовані.


Ілля Сагайдак. Заступник голови Київської міської державної адміністрації

Фото kievcity.gov.ua

Фото kievcity.gov.ua

Один з наймолодших заступників голови КМДА Ілля Сагайдак був призначений на посаду на початку березня поточного року. До цього він близько двох років був головою Святошинського району Києва.

Згідно офіційної біографії, просування по кар’єрних сходинках пройшло в нього досить швидко. З 2010 року він працював фінансовим контролером у компанії Nestle, потім став директором фірми Phoenix Capital, а далі подався у політику – помічник нардепа, згодом – зам голови Шевченківського району, а вже звідти і голова Святошинського.

За офіційною декларацією, у 2015 році Сагайдак заробив 245 тис. грн, з яких 48 тис. грн склала зарплатня,  ще 197 тис. грн – дивіденди і проценти. Цікавіша ситуація у його дружини. За рік вона заробила 3,2 млн грн, з яких лиш 230 гривень склала зарплатня. Майже усі кошти пані Сагайдак отримала від відчуження нерухомого майна, дивідендів, та здачі в оренду нерухомості. Крім того, отримала від держави 10 тис. грн виплат на утримання дитини.

З нерухомості на заступника голови КМДА записана четверта частина невеликої квартири, зате його дружині можуть позаздрити навіть народні депутати. На неї зареєстровано шість земельних ділянок загальною площею більше 9 гектарів, вісім будинків від 100 до 420 кв. м., 29 квартир дві з яких мають площі, які важко й уявити – 667 і 844 кв. м., 15 гаражів по 13 кв. м. і ще 8 об’єктів нерухомості, що не підпадають під жодну з категорій.

Пересувається Ілля Сагайдак на власній BMW 750Li 2012 року випуску, дружині належать Volkswagen Touareg, Range Rover Autobiography і Porsche Cayenne. Вклади в банках має лише голова сімейства – 1,6 млн грн.

Аналогічні декларації Ілля Сагайдак подає вже не перший рік поспіль, але як з’ясувалося, все, що знаходиться у власності його дружини, насамперед заслуга її батьків.

Дівоче прізвище Ірини Сагайдак – Івченко. Її батько – Олексій Івченко у 2005-2006 роках керував НАК “Нафтогаз”. Раніше Ірина разом з татом, мамою Галиною та сестрою Христиною були серед засновників ТОВ “Європейська газова група”. Нині у документах лишилися тільки батько, сестра і компанія “Профіт-інвест-плюс”, де серед засновників знову фігурує Олексій Івченко. Ще в активі Івченків – ПАТ “Європейський газовий банк”, який наразі перебуває в процесі ліквідації.

Сам Ілля Сагайдак ніколи не був засновником приватних підприємств, лише працював у них на керівних посадах.


Олександр Спасибко. Заступник голови Київської міської державної адміністрації

Фото kievcity.gov.ua

Фото kievcity.gov.ua

На посаду заступника голови КМДА Олександр Спасибко був призначений наприкінці січня 2016 року. Його було переведено з посади помічника відділу організаційно-документального забезпечення діяльності голови адміністрації.

У розпорядженні на його призначення зазначається, що Спасибко успішно пройшов стажування на попередній посаді і що його загальний стаж державної роботи становить 27 днів. Цим же розпорядженням Олександру Валерійовичу присвоєний 9-й ранг держслужбовця.

Спасибко відомий як багаторічний керівник будівельних фірм українського бізнесмена Леоніда Юрушева. З 2006 року він був незмінним директором ТОВ “Ярославів Вал”, яка займається будівництвом, купівлею-продажем нерухомості виробничо-технічного призначення, а також, як зазначено на офіційному сайті, здаванням в оренду нерухомості власної і державної.

Фірма “Ярославів Вал” відома такими забудовами як готелі “InterContinental” на Великій Житомирській, “Fairmont Grand Hotel Kyiv” на Подолі, “Рив’єра на Подолі”, бізнес-центру “Leonardo” на розі Володимирської та Хмельницького (спільно з “Еста Холдинг” Рината Ахметова – авт.).

Intercontinental Hotel.  Фото Vladimir Kud, flickr.com

Intercontinental Hotel.
Фото Vladimir Kud, flickr.com

Крім того Спасибко донедавна очолював компанії ТОВ “Бізнес Центр Студентський” і ТОВ “Аквапарк”, що теж належать Юрушеву.

Згідно офіційної декларації, за минулий рік заступник Кличка заробив 98 тис. грн, з яких 96 тис. грн – це зарплатня, а решта – матеріальна допомога і подарунок. Члени його родини за рік не заробили жодної копійки.

З нерухомості на Олександра Спасибко записана лише невелика квартира на 55 квадратних метрів і гараж ще на 15 кв. м. На дружину зареєстровані: земельна ділянка на 10 соток, приватний будинок на 247 кв. м. і ще одна квартира на 126 квадратів.

Їздить подружжя на спільній Honda CR-V 2013 року.

До того, як податись у політику Спасибко не лише керував чужим, а й мав власний бізнес. До 2014 року він був директором і засновником ТОВ “Інтелектуальна мережа «БУК»”, яка згідно даних держреєстру займається роздрібною торгівлею книгами та канцелярськими товарами. Сьогодні фірма записана на Галину Виговську – мешканку села Халеп’я, що у Київській області.


Гана Старостенко. Заступник голови Київської міської державної адміністрації

Фото kievcity.gov.ua

Ганна Старостенко представниця старої команди Віталія Кличка. Вона працює заступником голови КМДА ще з моменту його призначення у 2014 році.

У 2015 році вона заробила 130 тисяч гривень чистої заробітної плати, інших джерел доходів вона в декларації не зазначила. Її чоловік, згідно декларації, в минулому році не заробив ні копійки.

З нерухомості і транспорту в Старостенко та її сім’ї є квартира на 58 квадратних метрів і автомобіль Ford Kuga.

Ніяких заощаджень в банках або участі у статутних капіталах вона не зазначила.

У 2005-2012 рр. Старостенко очолювала благодійну організацію “Фонд братів Кличків”, крім того була депутатом Київради 6-го та 7-го скликань. За весь цей час вона не була засновником чи директором жодного приватного підприємства.

З року в рік декларація Ганни Вікторівни виглядають майже ідентично.


Володимир Бондаренко. Керівник апарату Київської міської державної адміністрації

Фото kievcity.gov.ua

Останній у переліку CorruptUA.org “боєць” – керівник апарату КМДА Володимир Бондаренко. Як і Ганна Старостенко, він представник старої команди Кличка і був призначений на посаду ще у 2014 році.

Згідно офіційної декларації, у 2015 році він заробив 93 тисячі гривень, його дружина 75 тисяч. Єдине джерело доходів у обох – це зарплатня.

Подружжя має спільну квартиру на 63 квадратних метри і 3 тисячі гривень на рахунках у банках на двох.

Жодного іншого майна Бондаренко не задекларував. Минулого року його декларація виглядала майже аналогічно.

Згідно з офіційною біографією, Володимиру Бондаренко 31 рік. Трудову діяльність він розпочав у 2003 році – технічним працівником середньої загальноосвітньої школи №61 Шевченківського району міста Києва.

З 2007 по 2012 рік він був помічником-консультантом депутата Київради Віталія Кличка. З лютого 2013 по червень 2014 року – помічником-консультантом вже народного депутата Кличка. А вже в червні минулого року став керівником апарату КМДА.

Сергій Корін

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>