Антикорупційні організації вимагають запустити електронне декларування до 1 липня

270516_01
116 переглядів

Transparency International Україна та Центр протидії корупції вимагають від Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) запустити електронну систему декларування не пізніше 1 липня 2016 року.

Як повідомляється у заяві антикорупційних організацій, активісти мають серйозні застереження щодо своєчасного запуску системи, зважаючи на спроби депутатів Верховної ради та попереднього уряду заблокувати старт системи електронного декларування.

“Маючи серйозні застереження щодо своєчасного запуску електронної системи декларацій, ми вимагаємо, аби НАЗК розпочало роботу системи не пізніше 1 липня 2016 року”, – зазначено у заяві.

Активісти наголосили, що представники національного агентства несуть повну відповідальність за механізми запобігання корупції, а будь-яке затягування запуску системи призведе до регресу антикорупційних реформ в Україні.

Організації також закликали міжнародну спільноту підтримати їх вимоги.


Нагадаємо, 15 березня народні депутати ухвалили закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей подання службовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру у 2016 році”. Впровадження електронного декларування було однією з умов запровадження безвізового режиму з ЄС.

Згідно з положеннями цього закону, подання недостовірних відомостей у декларації карається штрафом від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1,722 млн до 2,067 млн грн), громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або позбавленням волі на строк до 2 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Електронне декларування повинно почати працювати у 2016 році, проте конкретної дати закон не встановлює. Протягом 60 днів з дня початку роботи системи чиновники будуть зобов’язані подати електронні декларації.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>