Кіровоград: міська влада може надати значні пільги сумнівній громадській організації

admin
laptop-at-night-1114383_1920
516 переглядів

На одному з найближчих засідань Кіровоградський виконком має розглянути проект рішення №12 “Про користування приміщенням на вулиці Дворцовій, 66 на пільгових умовах”. У документі йде мова про встановлення громадській організації “Отаманська сотня козаків Інгулу” орендної плати в розмірі 1 грн за 1 кв.м за використання приміщення загальною площею 31,54 кв.м по вул.Дворцовій, 66 у м. Кіровограді під розміщення громадської організації, на термін з 01 липня 2015 року по 30 червня 2016 року включно.

В самому проекті дата розгляду не зазначена, але вказано рік – 2015-й. Логіку зрозуміти важко, як так: засідання має бути в цьому році – і треба зазначити вище точну дату – а рішення розглядатиметься піврічної давнини? Швидше за все, звернення організацією було подане минулого року, проте довгий час не розглядалось, тому рік у документі просто забули змінити.

Здавалось би, як все добре складається – патріотична громадська організація отримала від міської влади сприяння у своїй діяльності у вигляді практично безоплатного користування нерухомістю в самісінькому центрі міста. Однак є невеличка проблема – за вказаною адресою офісу організації з такою назвою немає, як і жодного іншого офісу громадської організації.

На Дворцовій, 66 розташований 4-х поверховий житловий будинок, кілька квартир першого поверху якого використовуються як офісні приміщення: “Експертне бюро”, “Нотаріус”, “Бюро Перекладів”, а також напівпідвальне порожнє приміщення, яке продається (а тому навряд чи може взагалі належати до комунальної власності).

Та й про таку організацію інформації обмаль. В мережі можна знайти згадки про заходи річної і дворічної давності, обрання до громадської ради при ОДА рік тому, участь в круглому столі на підтримку призначення начальником УМВС в області Анатолія Вітюка і підпис під листом проти призначення його наступника Сергія Кондрашенка.

Очолює організацію “Отаманська сотня козаків Інгулу” Олег Матюнкін (з 22.11.2014), серед засновників – Дмитро Цуканов та Дмитро Жмаченко, у Громадській раді організацію представляє Антон Коробєйніков, сторінку у соцмережі ВКонтактє веде Дмитро Чорний.

Якщо заглибитись в історію питання, то перший патріотичний рух козацтва в Кіровограді з’явився у квітні 1991 року. Це була Буго-Гардівська паланка Українського козацтва. Козаки протягом усього періоду незалежності безуспішно намагались отримати від міськради приміщення на пільгових умовах, до сьогодні так і залишившись “бездомними”.

Аналогічна ситуація і з іншими дієвими громадськими організаціями патріотичного спрямування: УДЮТ “Січ”, НСОУ “Пласт”, Молодий Рух, Національний Альянс тощо. Вони ведуть системну роботу з молоддю і дітьми, проводять табори, фестивалі та інші заходи, але місто не здатне надати їм жодного приміщення. Одна з найвідоміших в Україні громадських організацій “Трансперенсі Інтернешнл Україна” також не користується жодною пільгою при оренді приміщення. А тут з’являється “Отаманська сотня козаків Інгулу” – і одразу отримує приміщення за копійчану орендну плату. Дивно.

Схоже, маємо справу з технічною ГО, яка використовується владою для організації видимості громадської підтримки власних ініціатив, а іншої діяльності практично не проводить.

У той же час, ринкова ціна оренди офісного приміщення в центрі міста дорівнює 104 грн. кв.м., отже, за 12 місяців міський бюджет міг би поповнитись на 39 362 грн.

А скільки ще таких “пільговиків” у місті?…

Дмитро Сінченко

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>