Держфінінспекція виявила порушень в лісовій галузі на 260 млн грн

admin
forest-761781_1920
582 переглядів

Ревізія підприємств, які підпорядковуються Державному агентству лісових ресурсів, проводилась за період діяльності з липня 2011-го по вересень 2015-го року. Про це йдеться у відповіді на запит CorruptUA.org від першого заступника голови ДФІ Олександра Шкуропата.

«За результатами контрольних заходів установлено порушень на загальну суму 260,7 млн грн, з них фінансових порушень, що призвели до втрат, на суму 215,1 млн грн та порушень, що не призвели до втрат, на суму 45,6 млн гривень», – зазначили у відомстві.

У ДФС відзначили, що системним явищем стало вилучення у лісгоспів цілих земельних масивів. Цього разу перевірка виявила відчуженння землі на 36,3 млн гривень.

«Лише рішенням Коблівської сільської ради незаконно у 2012 році вилучено до земель запасу 64 га земель лісового фонду ДП «Очаківське лісомисливське господарство» вартістю 32,1 млн гривень», – повідомили у ДФІ.

«Аналогічно Хмельницька райдержадміністрація незаконно надала фізичним особам 3,5 га земельних ділянок лісового заказника місцевого значення «Лісогринівецький» вартістю майже 1 млн гривень, які перебувають у користуванні ДП «Хмельницьке лісомисливське господарство», з подальшою зміною їх цільового використання, не пов’язаного з веденням лісового господарства», – додали у відомстві.

Перевірка також виявила факти незаконної передачі земель лісового фонду безпосередньо держлісгоспами підприємцям у користування.

Водночас через незаконну вирубку лісових ресурсів державі завдано збитків близько 132 млн гривень. Зокрема, держлісгоспи Івано-Франківської області провели незаконні рубки дерев на площі 437,4 га у природно-заповідному фонді загальнодержавного та місцевого значень, що призвело до збитків на суму 93 млн гривень.

Ревізія на ДП «Чечельницьке лісове господарство» у Вінницькій області виявила незаконні вирубки у природно-заповідному фонді загальнодержавного значення майже 6 тис. в дерев, чим були заподіяні збитки на 15,5 млн гривень.

Крім того, перевірка встановила недоотримання окремими держлісгоспами близько 15 млн дол. США доходів від реалізації пиловника хвойного приватним фірмам-посередникам за значно нижчими цінами, ніж склалися на світових ринках деревини.

У ДФІ також відзначають, що лісгоспи допускають фінансові порушення при будівництві лісових доріг, закупівлі паливно-мастильних матеріалів без проведення тендерів, а також внаслідок не стягнення дебіторської заборгованості.

За підсумками ревізії було звільнено 8 посадовців. Матеріали про зловживання передані до правоохоронних органів.

Нагадаємо, у період з 2011 по 2014 рр. Державне агентство лісових ресурсів очілював Віктор Сівець. Після Майдану його діяльністю на посаді голови ДАЛРУ зацікавилися у Генпрокуратурі. Він фігурує у кримінальній справі за фактом налагодження схеми так званих «маркетингових послуг», коли іноземні покупці деревини у 2011-2014 роках змушені були перераховувати кошти на рахунки низки офшорів.

Алла Шершень

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>