Темний бік волинського «сонячного» каміння

admin
Балтийский_янтарь._Старение_янтаря.
583 переглядів

Неконтрольоване знищення лісів Волині внаслідок незаконного видобутку бурштину призводить до тяжких наслідків. За інформацією Державної екологічної інспекції України у Волинській області, станом на листопад 2015 року загальна площа знищених лісів становить 9,06 га.

Державі нанесено шкоду внаслідок пошкодження дерев до ступеня припинення росту (113 дерев) на суму 254 533 гривень. Також були пошкоджені дерева, що не припинили росту (1066 дерев) на суму 106 1580 гривень. А за порушення вимог земельного законодавства (самовільне користування земельними ділянками, нецільове використання земельних ділянок та зняття і перенесення родючого шару ґрунту) нанесено шкоду на загальну суму 349 919 грн.

За інформацією прокуратури Волинської області, найпоширеніші випадки незаконного видобутку бурштину-сирцю зафіксовано на території Маневицького району, неподалік сіл Лісово, Вовчицьк, Костюхнівка, Камянуха.

І це тільки факти з офіційних джерел.

ЩО «СВІТИТЬ» ЗА КОПАННЯ БУРШТИНУ

Як повідомили у відповідь на запит в головному управління Національної поліції у Волинській області, впродовж цього року слідчі області оголосили про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень за ч.2 ст. 240 КК України 21 особі.

За їх словами, цьогоріч під час розслідування кримінальних проваджень, розпочатих за ознаками складу злочину, передбаченого ст.240 КК України. Людей не затримували, бо вказана категорія кримінальних правопорушень відноситься до злочинів невеликої тяжкості, за які передбачене покарання у виді позбавлення волі не більше двох років, або штраф.

У прокуратурі Волинської області повідомили, що в поточному році двом працівникам правоохоронних органів було здійснено повідомлення про підозру за фактами зловживання службовим становищем та організації незаконного видобутку бурштину (за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2. Ст. 240, ч. 1, ст..364 КК України). Кримінальне провадження перебуває на розгляді суду.

Впродовж 2015 року за фактами незаконного видобування корисних копалин загальнодержавного значення (бурштину) розслідувалось 50 кримінальних проваджень. З місць незаконного видобутку бурштину до правоохоронних органів області для проведення слідчих дій було доставлено понад 500 людей.

За результатами розслідування 13 проваджень стосовно 23 осіб скеровано до суду з обвинувальними актами. На момент отримання запиту cудами було розглянуто 9 обвинувальних актів. 14 осіб оштрафували та конфіскували знаряддя, якими видобували бурштин. Чотири провадження стосовно семи осіб перебувають на розгляді суду.

КУДИ ЗБУВАЮТЬ УКРАЇНСЬКИЙ БУРШТИН

Наприклад, український бурштин продають в сусідній Польщі. Про це свідчить чимало оголошень на польських сайтах купівлі-продажу.

Оголошення про бурштин

Cкріншоти сайтів, де продають український бурштин

Cкріншоти сайтів, де продають український бурштин

Важливий нюанс: щоби товар опинився в Польщі, він має перетнути кордон.

У листопаді цього року працівниками Волинської митниці ДФС було запроваджено 4 протоколи про порушення митних правил щодо незаконного вивезення бурштину вартістю 477 967,31 грн.

За інформацією митників, бурштин, що переходить у власність держави згідно постанов суду, передають у «Державне сховище дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України».

Також український бурштин везуть в Китай і Росію.

Мая Голуб, спеціально для CorruptUA.org

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>