Боротьба за землю у Злинці загострилась

admin
&Изображение5
686 переглядів

Напередодні Різдва за Григоріанським календарем злинчани знову вийшли на пікет. Цього разу вони таким чином зустрічали представника “віртуального” ТОВ “СТОВ Авангард” Володимира Хоменка, який напередодні через районну газету оголосив, що запрошує пайовиків “реального” ТОВ “Авангард” на збори. Ніби для того, аби запропонувати дуже вигідні умови оренди їхньої землі.

Боротьба за кілька тисяч гектарів родючого чорнозему у селі Злинці Маловисківського району Кіровоградської області триває ще з літа. CorruptUA.org не раз писав про те, як у селі з’явилися невідомі представники господарства-клона, що супроводжувалось порізаними шинами комбайнів та вимогами повернути неіснуючий мільйонний борг.

Читати також: У селі Злинка невідомі спробували забрати у пайовиків літній врожай

Казковим чином паї селян, які більше двох років не могли підготувати до реєстрації у районному відділенні Дерземагентства, були зареєстровані мало не за одну ніч. Тоді селянам вдалося відстояти своє право на врожай і землю, не в останню чергу завдяки широкому розголосу і підтримці громадськості та депутата обласної ради Віктора Окаєвича. Його запит став підставою для створення тимчасової депутатської комісії, яка кілька разів заслуховувала керівництво обласного УМВС та управління юстиції про хід розслідування цієї резонансної справи.

Сил районних правоохоронців спочатку не вистачало навіть на те, щоб швидко зареєструвати 504 заяви, поданих у районну прокуратуру.

Далі постало питання про проведення експертиз підроблених рейдерами підписів селян, на що не було передбачено коштів. Але завдяки увазі районної та обласної влади справа потихеньку рухалась. Хоча й дуже повільно: аж через три місяці після подій було оголошено про підозру такому собі пану Хмарі, який приїздив у село забирати “свій” урожай. На даний момент його оголошено у розшук. Інших осіб, причетних до спроби рейдерського захоплення, міліція не встановила.

Ще через місяць прокурор області Анатолій Коваленко повідомив на прес-конференції, що директором ТОВ “СТОВ Авангард”, яке зареєстроване у травні 2015 року, з липня (саме тоді відбувались гарячі події у Злинці) значиться дехто Олексій Романчик.

У ЗМІ вже з’являлись повідомлення про те, що ця особа не вперше фігурує у подібних справах. Голова обласної ради Олександр Чорноіваненко навіть висловлював припущення, що за рейдерством у Злинці стоять деякі депутати обласної ради. Але тоді жодних прізвищ не прозвучало.

Цього ж разу, після прес-конференції прокурора області, Олексія Романчика публічно впізнала підприємець Лариса Онул. Річ у тому, що позаторік, під час парламентських виборів, подружжя підприємців Онулів, які раніше були членами Партії регіонів і, ясна річ, підтримували тодішню владу, не знайшли спільної мови з очільником області Сергієм Ларіним і стали до нього у жорстку опозицію. Це, звісно, враховуючи норов однопартійців екс-президента Віктора Януковича, викликало відповідну реакцію.

Злинчани. Пікет

Злинчани. Пікет

Бізнес Онулів почали планомірно знищувати, потрощили офіс, провели обшуки в їхньому будинку та оселі батьків. На їхнє сільськогосподарське підприємство “Ніка” не раз навідувались групи молодчиків, різали шини авто, били охоронців, перекопували під’їздні дороги до елеватора. Якось Лариса Анатоліївна зіткнулась віч-на-віч з такими відвідувачами. Звісно, спроба щось довести їм нічого не дала.

Через якийсь час на її авто напала група тітушок, які побили скло і намагались витягти її з автомобіля. Тоді Ларису Онул врятувала тільки її рішучість і відчайдушність – вона зуміла втекти. Із обличчя одного з нападників спала маска і Лариса Анатолієвна пізнала того ж молодика, з яким вела безплідні переговори під час рейдерського захоплення елеватора АПК “Ніка”. Врешті, Онулів врятувала перемога Майдану та зміна влади. Тоді була порушена кримінальна справа, але її розслідування досі не принесло результатів. І хоча з цього приводу у міліцію надходило кілька депутатських запитів, винних не знайдено.

І ось тепер Лариса Анатоліївна стверджує, що Олексій Романчик – це і є той молодик, який приїздив відбирати їхній елеватор, а потім разом з кількома тітушками напав на її авто. Очевидно, послуги таких молодиків користуються попитом. Сайт Онулів навіть помістив фото, де ясно видно Олексія Романчика та його підручного. Міліція ж нікого й досі не може знайти.

Тим часом стало відомо, що Олексій Романчик належить до оточення новообраного депутата обласної ради Дениса Руденка, який потрапив до обласної ради у складі Опозиційного блоку на чолі із Сергім Ларіним.

Після виборів до місцевих рад перестала діяти тимчасова депутатська комісія в обласній раді. Тим часом головою сільської ради обрано керівника Самооборони Злинки Олександра Недолужка.

На початку зими у цій справі на авансцену вийшов ще один персонаж – нібито заступник директора підприємства-клона Володимир Хоменко, який запропонував інший, мирний сценарій: законний перехід пайовиків у ТОВ “СТОВ Авангард” за умови вищої плати за пай. Та мир тривав недовго.

Очевидно, не сподіваючись на добру волю селян, агенти рейдерів почали залякувати активістів. На одного з них – Григорія Зінковського було вчинено напад: четверо тітушок з битами та арматурою порізали шини його авто та намагалися побити чоловіка, але Григорій Петрович, колишній афганець, вчасно отримав підтримку і нападники втекли. Заява у міліцію подана. Поки що реакції жодної.

За словами Олександра Недолужка, йому теж постійно погрожують телефоном. Але цей тиск ще більше згуртував злинчан. Не тільки пайовиків ТОВ “Авангард”, а й інших фермерів-одноосібників, яких у Злинці досить багато. Вони створили і зареєстрували громадську організацію фермерів, яка має статут, внески, свою систему оповіщення. Люди налаштовані на боротьбу, гуртуються, щоб боронити свої поля. Планують перекрити трасу Умань-Кіровоград і влаштувати Злинський майдан. Олександр Недолужко тим часом передав народному депутатові Юлію Мамчуру документи та звернення від злинчан. Мамчур пообіцяв подати депутатський запит з цього приводу у Генеральну прокуратуру.

Володимир Хоменко на зустріч із злинчанами так і не приїхав. Чекаючи його, люди влаштували суботник: вирубали сухостій вздовж злинської дороги, а дрова направили у школи, храм, лікарню, дитсадок та пошту. Такий мирний та конструктивний фінал цього пікету.

Але злинчани зневірилися, що влада може ефективно вирішити їхній конфлікт і настроєні рішуче. Так само не можна чекати капітуляції від тих, хто намагався захопити землю злинчан. Тож, ситуція тривожна.

Світлана Орел

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>