У Шокіна продовжують приховувати доходи екс-прокурора Рівненщини

admin
Генпрокуратура досі приховує доходи екс-прокурора Рівненщини Василя Присяжнюка. Фото з архіву 4vlada.com
Генпрокуратура досі приховує доходи екс-прокурора Рівненщини Василя Присяжнюка. Фото з архіву 4vlada.com
918 переглядів

У Генпрокуратурі продовжують приховувати декларації про майно та доходи екс-прокурора Рівненщини Василя Присяжнюка. Хоч з часу подання запиту і протиправної відмови у відповіді на нього, генпрокурора  Ярему тут замінив Шокін, однак на «відкритості» цієї структури це не позначилося.

Про це повідомляє Антоніна Торбіч, Рівненське агентство журналістських розслідувань для СorruptUA.org.

Нагадуємо, журналісти, вивчаючи доходи та статки екс-прокурора Рівненщини Василя Присяжнюка, якому у лютому 2012 року виділили службове житло, яке він пізніше приватизував, звернулися у грудні 2014 року до Генеральної прокуратури України із запитом на доступ до публічної інформації. В запиті просили надати копії декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 1992-2013 роки Присяжнюка Василя Степановича (який у 2007 році, зокрема, був призначений заступником Генерального прокурора України – прокурором Одеської області) та біографічну довідку щодо нього.

Листом від 22 грудня 2014 року Генпрокуратура відмовила у наданні зазначеної інформації та документів. Таке рішення мотивовано тим, що 23.10.2014 року Присяжнюка В.С. звільнено з органів прокуратури.

Після цієї відмови головний редактор інтернет-порталу ЧЕТВЕРТА ВЛАДА звернувся до Уповноваженого ВРУ з прав людини зі скаргою на Генпрокуратуру, яка приховує декларації екс-прокурора Рівненщини Василя Присяжнюка.

На жаль, прокуратура відмовила Уповноваженому у задоволенні цього запиту, використавши той же аргумент: звільнення з прокуратури пана Присяжнюка.

Тому журналісти звернулися в Окружний адмінсуд м.Києва з вимогою зобов’язати Генпрокуратуру таки оприлюднити цю інформацію. На жаль, у першій судовій інстанції журналістам відмовили у задоволенні їх претензій.

Медіа-юристка Людмила Опришко вважає відмову ГПУ незаконною, адже якщо керуватись таким підходом, необхідно заборонити доступ до деклараціїй панів Януковича, Азарова та інших колишніх керманичів нашої держави

Медіа-юристка Людмила Опришко вважає відмову ГПУ незаконною, адже якщо керуватись таким підходом, необхідно заборонити доступ до деклараціїй панів Януковича, Азарова та інших колишніх керманичів нашої держави

Медіа-юристка Інституту розвитку регіональної преси Людмила Опришко переконана, що ця справа є дуже показовою і свідчить про одне:  влада намагається всіма силами запобігти поширенню інформації про статки високопосадовців. Адже, за логікою Генеральної прокуратури, підтриманою судом першої інстанції, для того, що б не звітувати перед громадськістю про майно, нажите за тривалий час державної служби, достатньо звільнитися з неї.

– Суд вважає, що майнові інтереси звільненого колишнього високопосадовця мають перевагу над інтересами суспільства знати, чи законно вони набуті, чи відповідають вони рівню доходів такої особи, – каже Людмила Опришко. – Якщо керуватись таким підходом, необхідно заборонити доступ до деклараціїй панів Януковича, Азарова та інших колишніх керманичів нашої держави, адже вони також вже стали приватними особами. Але чи нам все одно, чи законно вони набули свої статки? Очевидно, що ні. Тому ми в жодному разі не погодимось із таким рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва і будемо його оскаржувати. Якщо буде потреба – звернемось до Європейського Суду. Але спочатку, все ж таки, будемо намагатись переконати наші українські суди виконувати вимоги Законів України «Про захист персональних даних» та «Про доступ до публічної інформації».

Тож наразі журналісти подали скаргу на рішення суду першої інстанції до Київського апеляційного адміністративного суду.

Нагадуємо, у 2014 році подібну скаргу журналісти ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ надіслали Уповноваженому ВРУ щодо порушення Антимонопольного комітету України, який приховував доходи наразі вже екс-прокурора Рівненщини Сергія Кубрака, за час його роботи у цій структурі. АМКУ зреагував на звернення Уповноваженого і, погодившись з аргументами журналістів, оприлюднив цю інформацію

Також нагадуємо, що 17 лютого 2012 року тодішньому прокурору Рівненської області Василю Присяжнюку за клопотанням прокуратури, виділяють трикімнатну службову квартиру (50,5 кв.м) в будинку на Буковинській 3, кв. 89. На той час у пана прокурора вже є будинок площею 69 кв.м, а у його родини – квартира 106,5 кв. м. в Одесі (попереднє місце прокурорства Присяжнюка). Не зважаючи на це, не проходить і року, як 13 листопада, на черговому засіданні Рівненського міськвиконкому, його члени голосують за виключення з числа службових квартири головного прокурора, зробивши її державною.

В цьому будинку приватизував квартиру головний прокурор області. Фото з панорами Яндексу

В цьому будинку приватизував квартиру головний прокурор області. Фото з панорами Яндексу

Відтак прокурору залишилося лише її приватизувати, що він і зробив ще до того, як потрапив під люстрацію.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>