Запорізький тендерний друг Коломойського

gasoline-canister-708568_1280
384 переглядів

Колишній бізнес-партнер олігарха Ігоря Коломойського, а за сумісництвом депутат Запорізької міськради розігрував з ним мільйони гривень на комунальних тендерах, а потім створив власну мережу АЗС.

Одіозний олігарх, один з власників славнозвісної групи «Приват» і екс-губернатор Дніпропетровської області Ігор Коломойський відомий, як різкий і досить жорсткий бізнесмен, що аж ніяк не любить ділитись.

Протистояти йому на державних тендерах, зазвичай підсилу лише паливним олігархам на кшталт Геннадія Антонова або Ігоря Єремєєва. Та попри це, в Запоріжжі з’явилось кілька невеличких компаній, що за підозрілих обставин регулярно виграють у Коломойського тендери.

Як вдалося з’ясувати CorruрtUA.org, ці фірми належать депутату Запорізької міськради Олегу Серовському, який довгий час був прямим бізнес-партнером самого Коломойського.

ПІДОЗРІЛІ ТЕНДЕРИ

Наприкінці березня поточного року Комунальні установи медичної допомоги Запорізької облрадиуклали кілька угод на придбання палива по скретч-картках загальною вартістю 3,65 млн грн.

Обидва замовлення дістались запорізькій компанії «Торговий дім «Запоріжоілгруп» і не було б у цих тендерах нічого підозрілого, якби не одна обставина.

Єдиним конкурентом переможця на обох торгах виступала фірма «Укрторгнафта», що входить до сфери впливу Ігоря Коломойського. Її пропозиції були дешевшими і саме їх спочатку акцептували медики, але згодом компанія відмовилась заключати договір, тому переможцем стала «Запоріжоілгруп».

Такі ситуації в українській тендерній практиці трапляються доволі рідко і зазвичай, навіть якщо фірма не здатна виконати замовлення, вона спочатку підписує договір, а вже потім повідомляє про це замовнику. Інколи це трапляється вже після отримання авансових платежів.

До того ж, важко уявити причини, що могли б завадити фірмам Коломойського виконати таке невелике, у порівняні з іншими, замовлення.

Та це ще не все. Виявляється, за півроку до цього запорізьким бізнесменам вже вдавалось обійти «приватівців» ще на одному тендері, вже в Енергодарі.

Тоді «Спеціалізована медико-санітарна частина №1» замовила у ТД «Запоріжоілгруп» бензину на 200 тисяч гривень. В торгах брали участь «Авіас» і «Запоріжнафтопродуктгруп» все того ж Коломойського, але перемогти їм не вдалося.

Поряд з підозрілими перемогами бували й протилежні ситуації. Наприклад, у березні 2014 року в тендері на закупівлю палива запорізького КП «Водоканал» пропозиція «Запоріжоілгруп» була найдешевшою, але її відхилили, після чого переміг «Авіас» Коломойського, який заробив 4 мільйони гривень.

А в лютому 2015 року на черговому тендері комунальних медичних установ Запорізької облради «Запоріжоілгруп» і «Укрторгнафта», яка також близька до Коломойського, розіграли два лоти між собою і кожна фірма підписала по одній угоді.

ТАЄМНИЧИЙ ЗАПОРІЗЬКИЙ БІЗНЕСМЕН

Кому ж належить компанія, що може тягатись на тендерах з паливним гігантом? За даними Державрного реєстру юридичних осіб, єдиним засновником Торгового дому «Запоріжоілгруп», зі статутним капіталом 1000 гривень є мешканець Запоріжжя Олег Серовський.

Той же Серовський є депутатом Запорізької міської ради. З 2009 року він був членом «Партії регіонів», але після Євромайдану став безпартійним.

Реклама на сайті дзюдоКрім того, Олег Володимирович є віце-президентом Федерації дзюдо в Запорізькій області, на сайті якої, за дивного збігу обставин, висить реклама все тієї ж «Запоріжоілгруп». До речі, нещодавно ця фірма створила власну мережу заправних станцій ZOG, що діють в Запорізькому та Дніпропетровському регіонах.

Все в тому ж реєстрі юросіб вказано, що Серовський є засновником не однієї, а одразу декількох компаній.

Перша,створена ним ще у 1999 році фірма, отримала назву «Вікторія тур» – на честь дружини. Ця компанія існує й сьогодні, вона займається наданням туристичних послуг і є досить відомою у своїй сфері в Запоріжжі. Та подальша інформація показує, що туристичний бізнес для депутата навряд є основним.

Крім «Вікторії тур» Серовський володіє Науково-дослідною лабораторія експертиз нафтопродуктів «Ойлцентр». З назви компанії не важко здогадатись чим вона займається. А з повідомлення на ЗОГу на одному з довідкових ресурсів стає зрозуміло і навіщо вона була створена.

 

Ойлцентр - ЗОГ

Та крім «незалежної» перевірки ЗОГу в «Ойлцентру» вистачало й іншої роботи, адже саме йому довіряла аналізувати якість бензину, що реалізувався в регіоні, Держспоживінспекція у Запорізькій області.

Ще одна фірма Серовсткого «Торговий дім «Екохімресурс» за документами займається реалізацією нафтопродуктів, але у Державному реєстрі об’єктів підвищеної небезпеки зазначається, що це нафтобаза.

Але це ще не все – найцікавіше попереду.

Олег Серовський є засновником компанії «Енергетичні технології», яка також спеціалізується на продажі нафтопродуктів. Примітна вона тим, що ще зовсім недавно Серовський був не єдиним її власником.

У 2012 році його бізнес-партнером став В’ячеслав Анісімов – брат славнозвісного кримінального авторитета Євгена Анісімова, якого називали «смотрящім» за Запоріжжям, від ще більш поважного бізнесмена і нардепа з Донецьку Юрія Іванющенка.

Наприкінці 2013 року Євгена Анісімова заарештували. В ході судової тяганини на час слідства його відпустили під власну відповідальність і більше він не з’являвся. Сьогодні «смотрящого» оголошено у міжнародний розшук, а його помічники, що допомагали тероризувати запорізьких бізнесменів або теж переховуються, або вже під слідством.

Після цієї історії В’ячеслав Анісімов зник зі складу засновників «Енергетичних технологій», де офіційно залишився лише Серовський.

На цьому перелік «живих» компаній у яких він є прямим бенефіціаром завершується. Але лишається одна фірма, що була ліквідована ще в 2009 році, та заслуговує на чине найбільшої уваги серед інших.

Товариство з обмеженою Відповідальністю «Ойл 770» було створене у 1999 році в Дніпропетровську. А особливе воно в першу чергу своїми засновниками: перший, звичайно ж, Олег Серовський, другий – один з найнепублічніших бізнесменів країни з групи «Приват» Михайло Кіперман і третій – сам лідер «Привату» Ігор Коломойський.

Пізніше Кіперман вийшов зі складу, а Коломойський лишався там до останнього.

Ойл 770

Виходячи з такої інформації, стає цілком очевидно, яким чином запорізькому бізнесмену вдається тягатись на тендерах з «приватівцями». Ну а зв’язки з колишнім «смотрящім» пояснюють успіх компаній Серовського у Запорізькому регіоні.

CorruрtUA.org хотів отримати коментарі з цього приводу і від самого Олега Володимировича. Після надсилання запиту до редакції зателефонували з Запорізької міської ради і розповіли, що депутат вже довго не з’являвся там, а зв’язатись із ним іншим шляхом вони не можуть.

Сергій Корін

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>