Портал «Четверта Влада» судиться із суддями Господарського суду Рівненщини через перешкоджання журналістській діяльності

justice-471885_1280
111 переглядів

Голова господарського суду Вадим Торчинюк перешкодив журналістам видання «Четверта влада» виконати свої журналістські обов`язки.

На початку квітня журналістів «Четвертої влади» не допустили до зборів суддів Господарського суду Рівненської області. Тоді мали обирати голову суду, подія була анонсована на сайті установи. Проте, незважаючи на закони, що захищають права журналістів, потрапити на збори так і не вдалося. Цьому завадив голова суду Вадим Торчинюк.

Спершу журналістів не допустили до адмінприміщення, де 2 квітня відбувалися збори судів. Потім міліція запевнила, що складу злочину у цьому немає, а за тим прокуратура відписала, що перешкоджання на законних підставах відповідно також законне. Тепер законність такого перешкоджання вирішуватиме суд.

201504020007

Голова Господарського суду Рівненської області Вадим Торчинюк, який перешкодив журналісту потрапити на збори суддів

«Там не розповсюджуються інші законні норми», – казав пан Торчинюк про збори суддів.

«Там норми закону вирішують збори суддів», – запевняв голова суду.

Звернення до міліції та прокуратури не принесли результатів, оскільки обидва правоохоронні органи не знайшли порушень у діях суду та посадовців.

Фрагмент відповіді з міліції

Фрагмент відповіді з міліції

Міліція заяву про злочин чомусь кваліфікувала, як звернення громадянина: «… в даній події відсутні ознаки кримінального та адміністративного правопорушення, в зв’язку з чим подальший розгляд звернення припинений.»

Фрагмент відповіді прокуратури

Фрагмент відповіді прокуратури

Прокуратура Рівного в свою чергу відписала ось так:

«Не утворюють складу злочину, передбаченого ст. 171 Кримінального кодексу України, дії, які фактично перешкодили журналістові у його діяльності, але були вчинені на законних підставах.»

Двома відписками історія не закінчилася, оскільки редакція порталу прийняла рішення відстоювати свої права у суді, та довести відсутність законних підстав для перешкоджання журналістам посадовцями Господарського суду.

Отож за підтримки Інституту розвитку регіональної преси, та адвокатки Людмили Опришко журналісти «Четвертої влади» подали позов до Окружного адміністративного суду Рівненської області.

Справу 9 липня розглядатиме суддя Людмила Жуковська.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>