Приватна історична пам’ятка для Нестора Шуфрича

2-2
1,332 переглядів

Що збирається будувати на місці історичної пам’ятки – колишнього готелю “Красная Звєзда”, що на Ярославовім Валу у Києві, Нестор Шуфрич?

Колишній регіонал і теперішній нардеп від “Опозиційного блоку” Нестор Шуфрич відомий не лише тим, що частенько ставав учасником бійок у Верховній раді, а й щирою любов’ю до нерухомості.

В податковій декларації за 2014 рік він зазначив права власності на п’ять земельних ділянок загальною площею 172 гектари. Крім того йому належать дев’ять квартир загальною площею 1348 квадратних метрів, два будинки на 456 квадратів і кілька офісних приміщень на 480 кв. м.

Досить багато, як для однієї людини, та це далеко не вся нерухомість нардепа. Значна частина будинків, квартир і офісів зареєстровані не конкретно на Нестора Івановича, а на фірми, до яких він прямо або опосередковано має відношення.

Як вдалося з’ясувати CorruptUA.org, на одну з таких фірм записана будівля колишнього воєнного готелю “Красная Звєзда”, розташована на Ярославовім Валу у самісінькому центрі Києва, що входить до списку пам’яток історії України. Що на її місці Шуфрич збирається звести? Черговий бізнес-центр чи готель, або ж торговельно-розважальний комплекс? – На сьогодні не відомо.

ДРУЖНЯ ДОПОМОГА КЛИЧКА

Не дивлячись на те, що колись майже всесильна “Партія регіонів” фактично припинила своє існування після втечі екс-президента Віктора Януковича до Росії, багатьом її вихідцям вдалось досить вдало пристосуватись до сьогоднішньої політичної ситуації.

На позачергових виборах до Верховної ради вони утворили нову партію – “Опозиційний блок”, який сьогодні нараховує 40 народних обранців.

Хоч ця політична сила і не має достатньо голосів для того, щоб самостійно впливати на рішення парламенту, окремі її члени зберегли достатній авторитет аби лобіювати власні інтереси.

У січні поточного року Київська міська рада прийняла рішення надати дозвіл на розробку проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки на вулиці Ярославів Вал 15а у Шевченківському районі Києва товариству з обмеженою відповідальністю “Реал груп” в короткострокову оренду на 5 років для експлуатації та обслуговування адміністративної будівлі .

2-2Мова йде про ділянку на якій стоїть колишній воєнний готель “Красная звєзда” – пам’ятку історії України. В роки 2-гої Світової війни в цій будівлі знаходився штаб і командний пункт Київського корпусу протиповітряної оборони. Сьогодні ж її двері і вікна забиті цвяхами, а фундамент і стіни без ремонту та реставрації потроху тріскаються і осипаються.

Наприкінці 2013 року у самий розпал Євромайдану будинок оживили члени асоціації фотографів, які розмісили на розписаних балончиками вікнах величезні дореволюційні портрети. На кілька днів це привернуло увагу людей, та прикута вона була лиш до портретів, будівля ж, на якій вони висять, нікого особливо не хвилювала.

2-4Виявилось, що Київрада віддала ділянку в оренду небезпідставно, адже компанія “Реал груп” вже багато років є власником будинку, що на ній розташований. Про це, зокрема, говориться у виписці з реєстру майнових прав на нерухоме майно, що є у розпорядженні редакції.

Рішення про передачу готелю “Красная звезла” було прийнято Кабінетом міністрів Валерія Пустовойтенка ще у 1999 році. Довгий час воно було засекреченим та у 2008 позначку “не для друку” зняли.

Згідно з документом, будівлю фірмі віддали не задарма, а в обмін на еквівалентні за вартістю квартири, що знаходились у власності “Реал груп”. Оцінку майна мало провести Міністерство фінансів.

Жодних документів, в яких зазначались би конкретні цифри з приводу цієї справи у відкритому доступі не знайшлось, тож CorruptUA.org вирішив уточнити їх безпосередньо в Мінфіні та Міноборони, які займались обміном нерухомості.

Представники Міністерства оборони повідомили, що будівлю на Ярославовім валу у 1999 році передали “Реал груп” в обмін на 25 квартир у Києві загальною площею 1600 квадратних метрів. 23 з них знаходяться за на вул. Анни Ахматової, 43 і ще по одній на Декабристів, 12/37 і Полярній, 8-е. Жодної додаткової інформації, щодо вартості квартир, їх стану і того, хто їх отримав, у відомстві надати не змогли.

“Враховуючи значний термін, який пройшов після реалізації розпорядження Кабінету міністрів України від 30.01.1999 за №80, а також неодноразові реорганізації структурних підрозділів Головного квартирно-експлуатаційного управління, надати іншу інформацію, крім викладеної вище не вбачається можливим, у зв’язку з її відсутністю в у Головному квартирно-експлуатаційному управлінні Збройних сил”, – пояснили в міністерстві.

Вартість квадратного метра у районах, де знаходились передані товариством квартири у рази нижча від вартості квадрата на Ярославовім Валу – одній з найпрестижніших вулиць столиці. Крім того, площа готелю “Красная звєзда” на третину більша ніж площа отриманих квартир – 2209 кв. м. Але і це не найцікавіша деталь справи.

Згідно з інформацією порталу Lun, що спеціалізується на нерухомості, будинок на Анни Ахматової, 43, в якому й знаходилась більшість переданих квартир, був збудований лише у 2003 році, тобто після 4-х років з моменту підписання угоди. Тож далеко не факт, що міністерство взагалі ці квартири отримало.

Image 5За даними Державного реєстру юридичних осіб, ТОВ “Реал груп” було створене у червні 1998 року – за п’ять місяців до того, як отримало будівлю на Ярославовім Валу. Сьогодні його власниками значаться Ірина Терещенко (300 грн) і В’ячеслав Черепаня (29700 грн). Останній також є одним з помічників народного депутата від “Опозиційного блоку” Нестора Шуфрича, що зазначено у його профілі на сайті Верховної ради.

Черепаня і раніше був одним з засновників “Реал груп” та до 2011 року володів значно меншою часткою. Основна ж частина статутного капіталу компанії належала Марії Шуфрич – покійній матері Нестора Івановича.

Image 2Виявилось, що готель “Красная звєзда” це не єдина пам’ятка історії на Ярославовім Валу, що потрапила у власність фірм близьких до Нестора Шуфрича.

У січні минулого року “Наші гроші” розповідали про сусідні будинок, що знаходиться за адресою Ярославів Вал, 15-б. Це колишній маєток відомого на весь світ авіаконструктора Ігоря Сікорського, що розташований одразу за колишнім готелем.

Цю триповерхову будівлю загальною площею 1460 кв. м, яка знаходиться в управлінні Міноборони, у 2000 році віддали благодійному фонду “Музей історії повітроплавання і авіації ім. Сікорського” в оренду на 49 років.

За договором, фонд зобов’язався протягом трьох років реконструювати будівлю і організувати у ній музей. Однак за 15 років цього досі не зроблено. Будівля знаходиться в аварійному стані: перегородки підвалу і всіх поверхів зруйновані, по всій будівлі спостерігаються тріщини з шириною розкриття до 2 см, балкони зруйновані, дах і горище частково обрушені, помітні сліди пожежі.

Міноборони намагалось розірвати договір оренди через суд, однак програло справу.

2Міжнародний благодійний фонд “Музей історії повітроплавання і авіації ім. Сікорського” зареєстрований в цій самій напівзруйнованій будівлі. У складі його засновників значаться шестеро фізосіб серед яких вже згадувані В’ячеслав Черепаня і Марія Шуфрич.

CorruptUA.org намагався зв’язатися з самим Нестором Івановичем та розпитати його про будинки на Ярославовім Валу, але на момент публікації відповіді на запит редакція не отримала.

Сергій Корін

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>