На що живуть Кличко та його зами

Фото kievcity.gov.ua
Фото kievcity.gov.ua
2,383 переглядів

CorraptUA.org провів аналіз офіційних статків мера Києва та його заступників.

Нещодавно CorraptUA.org розповідав про те, кому і на скільки в КМДА за останні сім місяців підвищували зарплатню. Виявилось, що в абсолютних лідерах опинились зами Віталія Кличка, більшість яких знаходиться, м’яко кажучи, не в найгіршому матеріальному становищі.

Зокрема, чотири з п’яти замів мера Києва Віталія Кличка отримали надбавки до посадових окладів у розмірі 90% за «особливий характер роботи та інтенсивність праці». За ці ж заслуги 50% до окладу отримав і керівник апарату.

Абсолютним рекордсменом з надбавок стала заступниця голови КМДА Ганна Старостенко. Крім 15% за роботу з держтаємницею і 90% за інтенсивність праці, вона отримала ще 15% за науковий ступінь і 10% за знання та використання іноземної мови. Таким чином, її загальна надбавка до посадового окладу склала 130%.

Виконуючи норму закону «Про запобігання та протидію корупції» Кличко та його заступники оприлюднили декларації про доходи за 2014 рік, які хоч і не в повній мірі, та все ж дозволяють зрозуміти фінансовий стан чиновників, яким так щедро підвищували зарплатню.

У власності верхівки КМДА CorraptUA.org знайшов мільйони гривень, шикарні авто, маєтки та плавучі дачі.

ОФІЦІЙНІ СТАТКИ

Віталій Кличко. Голова Київської міської державної адміністрації

Фото kievcity.gov.ua

Віталій Кличко. Голова Київської міської державної адміністрації

Згідно з офіційною декларацією про доходи, у 2014 році Віталій Кличко заробив 107 тис. грн. З них 102 тис. грн склала зарплата, ще 5 тис. – дивіденди та проценти. Також 56 тис. євро набігло на рахунках Кличка у німецьких банках.

Сім’я декларанта за рік не заробила ні копійки.

Кличко є власником квартири у Києві загальною площею 225 кв. м, яку він вже декларував раніше. Розташована вона у відновленій мансарді в будинку 1901 року поруч із київською оперою.

Фото segodnya.ua

Фото segodnya.ua

На членів його сім’ї записані земельна ділянка на 25 соток і будинок на 786 кв. м, що знаходяться у Київській області. Де конкретно розташований маєток та як він виглядає невідомо.

З транспорту мер Києва зареєстрував на себе лише мотоцикл Fine custom pancher вартістю близько $200 тис. і причіп-платформу. На сайті виробника вказано, що мотоцикл Віталій отримав від брата Володимира на день народження.

Фото klitschko-brothers.com

Фото klitschko-brothers.com

На дружину Кличка записані стандартний для українських політиків Land Rover і вдвічі більша від нього Toyota Sequoia.

В минулорічній декларації мотоциклу і Toyota не було.

Попри те, що за рік Віталій Кличко заробив всього 107 тис. грн, скаржитись на життя йому не доводиться, адже на його рахунках у банках розміщено понад 260 мільйонів гривень. Минулоріч ця цифра була майже вдвічі меншою та більшу частину грошей мер Києва тримає у валюті за кордоном, тому через падіння курсу національної валюти в гривневому еквіваленті його статки примножились.


Фото kievcity.gov.ua

Фото kievcity.gov.ua

Ігор Ніконов. Перший заступник голови Київської міської державної адміністрації

Перший заступник голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) Ігор Ніконов за рік заробив 1,1 мільйонів гривень, з яких лише 28 тисяч склала заробітна плата. Ще 773 тисячі Ніконов отримав за відчуження рухомого і нерухомого майна, 9 тисяч – за відчуження корпоративних прав і останні 295 тисяч прописані, як «інші види доходів».

Схожа ситуація і в родини декларанта. За рік його рідні заробили 3,9 мільйонів гривень, з яких лише 20 тисяч склала заробітна плата. 3 мільйони вони отримали за відчуження майна, 650 тисяч – за підприємницьку діяльність і ще 97 записали як «інші види доходів».

У власності першого заступника кличка офіційно знаходиться земельна ділянка площею 0,236 га, житловий будинок на 1191 квадратний метр, квартира на 368 квадратів і чотири гаражі.

На членів сім’ї записано три квартири на 59, 62 і 104 квадратних метри.

У декларації за 2013 рік на Ніконова і його рідних були зареєстровані ті самі будинки, квартири і земля, менше їх не стало. Разом з цим, основний дохід родини складають кошти, вилучені за відчуження нерухомого майна.

Будинок першого заступника, до речі, знаходиться в лігві українських чиновників-мільйонерів у селищі Козин, неподалік від Києва. В народі воно більш відоме під назвою «Конча-Заспа». Серед найближчих сусідів Ніконова колишній голова АП Януковича і теперішній нардеп від Опоблоку Сергій Льовочкін.

Фото glavcom.ua

Фото glavcom.ua

Жодного транспортного засобу на Ігора Володимировича не зареєстровано. Зате на сім’ю записані два позашляховики, два мерседеси преміум-класу і Maybach 57.

На рахунках Ніконова у банках 308 тисяч гривень, у членів його сім’ї – 1,4 мільйони гривень.

Перший заступник Кличка відомий бізнесмен. У 1990-х він працював у газовому проекті екс-глави Держуправління справами Ігоря Бакая «Республіка», а у 1999 році заснував і очолив будівельну компанію «КАН Девелопмент». Сьогодні вона є одним з найбільших столичних забудовників.

Хоч порівняно з іншими чиновниками він і задекларував немалі прибутки, та насправді його статки значно вищі від задокументованих. За версією журналу Фокус Ніконов входить до сотні найбагатших українців, а його реальні активи оцінюються у $111 мільйонів.

Після призначення на посаду новоспечений чиновник заявив, що передав свій бізнес в управління менеджменту, але наскільки цю «передачу» було реалізовано в житті наразі невідомо.


Фото kievcity.gov.ua

Фото kievcity.gov.ua

Михайло Радуцький. Заступник голови Київської міської державної адміністрації

Ще один заступник мера Києва Михайло Радуцький у 2014 році заробив 1,2 млн грн. З цієї суми 166 тисяч гривень становить зарплата, решту Радуцький отримав як дивіденди і проценти від власних вкладів та акцій.

Члени його родини заробили за рік 132 тисячі гривень, з яких 112 тисяч зарплата і ще 20 тисяч – «інші види доходів».

Згідно з декларацією, Радуцький має земельну ділянку площею 15 соток, житловий будинок на 256 квадратних метрів і квартиру на 135 квадратів. На членів його родини жодна нерухомість не записана.

Фото thecarconnection.com

Так виглядає Porsche Panamera. Фото thecarconnection.com

На зама Кличка зареєстровано три автомобілі: Porsche Panamera, Mercedes-Benz і Нyundai Santa Fe. Останні два авто Радуцький придбав у минулому році, вже перебуваючи на посаді заступника голови КМДА за 1,3 мільйони гривень.

На його дружину й сина записані Audi Q7 та ще один Mercedes-Benz.

На власних рахунках у банківських установах Радуцький має 12,7 мільйонів гривень. Згідно з його попередньою декларацією у 2013 році ця сума була в 2,5 рази менша – звідки ж взялись гроші аби її примножити залишилось в таємниці.

Михайло Радуцький є засновником однієї з найбільших приватних клінік України – «Боріс». Згідно даних з Реєстру юросіб він лишається одним з її власників і сьогодні.


Фото kievcity.gov.ua

Фото kievcity.gov.ua

Павло Рябікін. Заступник голови Київської міської державної адміністрації

Ще один мільйонер серед заступників голови КМДА – Павло Рябікін. У 2014 році він задекларував 4,8 мільйонів гривень доходу з яких лише 150 тисяч склала заробітна плата. Інші ж гроші він отримав за відчуження і здачу в оренду нерухомого майна.

Дружина Рябікіна за той же рік заробила 2,3 мільйони гривень. З них 819 тисяч гривень – це дивіденди і проценти, 210 тисяч – подарунки і призи та ще 1,7 млн грн – плата за продаж нерухомого майна і корпоративних прав.

З нерухомого майна в заступника Кличка є три квартири на 141, 189 і 236 квадратних метрів та шість машиномісць. Крім того у власності Рябікіна знаходиться 13 нежитлових приміщень загальною площею більше 4000 квадратних метрів.

На його дружину записані дві земельні ділянки у Київській області на 798 і 571 квадратні метри. Два будинки на 242 і 116 квадратних метрів – один під Києвом, другий у Севастополі. Та дві квартири у столиці на 70 і 50 кв. м.

З транспортних засобів на Павла Борисовича зареєстровано п’ять автомобілів: два Mercedes-Benz, BMW 730d, позашляховик Volkswagen Touareg та мікроавтобус Dodge Ram Van. Крім того він має понтон, два водні човни і одну плав дачу вартістю понад 1 мільйон гривень.

На дружину записані Porsche Cayenne і загадкове пасажирське судно «Вікторія» потужністю 4 тисячі кінських сил 1975 року випуску.

На рахунках у Банках Павло Рябікін задекларував 82 тисячі гривень. Разом з тим, розмір його внесків до статутних капіталів приватних підприємств складає понад мільйон гривень.

Схожа ситуація і в його дружини – 40 тисяч гривень у банках і більше 4 мільйонів гривень у капіталах приватних підприємств.

Утримання перерахованого майна у 2014 році обійшлось сім’ї Рябікіних майже у 3 мільйони гривень.

Павло Рябікін був нардепом 7 скликання від УДАРу, але після призначення на посаду заступника голови КМДА склав повноваження.

Крім депутатської діяльності він активно займався бізнесом. Згідно з даними Єдиного держреєстру, приблизно в 20 різних компаніях серед співзасновників фігурує або він сам, або його дружина Галина.

Серед активів Рябікіна є, наприклад «Рекреаційно-оздоровчий центр «Зелений порт», що експлуатує престижний яхт-клуб «Маячок», членство в якому коштує $1000 на рік.

Яхт-клуб «Маячок». Фото mayachok.kiev.ua

Яхт-клуб «Маячок». Фото mayachok.kiev.ua


Фото kievcity.gov.ua

Фото kievcity.gov.ua

Петро Пантєлєєв. Заступник голови Київської міської державної адміністрації

На фоні своїх колег заступник голови КМДА Петро Пантєлєєв просто жебрак. За 2014 рік він заробив лише 112 тисяч гривень заробітної плати. Його дружина – 30 тисяч, також заробітної плати.

На подружжя записана квартира у Києві площею 64 квадратні метри і Volkswagen Touareg 2007 року випуску. Жодне інше майно в декларації не зазначено.

Згідно попереднього звіту, в 2013 році Пантєлєєви знаходилися майже в ідентичному фінансовому становищі.

В офіційній біографії чиновника вказано, що одразу після закінчення ВНЗ у 1997 році він пішов працювати до адміністрації Шевченківського району Києва. До 2010 року він дослужився до заступника голови адміністрації, а згодом став замом Кличка.

Серед засновників та керівників приватних підприємств Пантєлєєв не значився.


 

Ганна Старостенко. Заступник голови Київської міської державної адміністрації

Фото kievcity.gov.ua

Ганна Старостенко. Заступник голови Київської міської державної адміністрації

Ще одна не найбагатша заступниця Кличка – Ганна Старостенко. В 2014 році вона заробила 90 тисяч гривень, з яких 80 тисяч – зарплата, а ще 10 тисяч – матеріальна допомога по догляду за дитиною. Її чоловік, згідно декларації, в минулому році не заробив ні копійки.

З нерухомості і транспорту в Старостенко та її сімї квартира на 58 квадратних метрів і автомобіль Ford Kuga.

Ніяких заощаджень в банках або участі у статутних капіталах вона не зазначила.

У 2005-2012 рр. Старостенко очолювала благодійну організацію «Фонд братів Кличків», крім того була депутатом Київради 6-го та 7-го скликань. За весь цей час вона не була засновником чи директором жодного приватного підприємства.


Володимир Бондаренко. Керівник апарату Київської міської державної адміністрації

Фото kievcity.gov.ua

Володимир Бондаренко. Керівник апарату Київської міської державної адміністрації

Ну і останній «боєць» з керівництва КМДА – керівник апарату КМДА Володимир Бондаренко. За рік він заробив 80 тисяч гривень заробітної плати і 50 гривень дивідендів по вкладах. В Дружини ситуація аналогічна, лише суми менші – 57 тисяч гривень зарплати і 43 гривні дивідендів.

Подружжя має три квартири у Києві по 20 квадратних метрів і 7,5 тисяч гривень на рахунках у банках на двох.

Жодного іншого майна Бондаренко не задекларував.

Згідно з офіційною біографією, Володимиру Володимировичу 30 років. Трудову діяльність він розпочав у 2003 році – технічним працівником середньої загальноосвітньої школи №61 Шевченківського району міста Києва.

З 2007 по 2012 рік він був помічником-консультантом депутата Київради Віталія Кличка. З лютого 2013 по червень 2014 року – помічником-консультантом вже народного депутата Кличка. А вже в червні минулого року став керівником апарату КМДА.

Сергій Корін

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>