Аналіз декларацій: рейтинг активів міністрів Кабміну

money-256294_1280
22 переглядів

Проект ukr.media склав рейтинг міністрів відповідно до інформації, що зазначена в особистих деклараціях посадовців за минулий рік.

1-Е МІСЦЕ – НАТАЛІЯ ЕНН ЯРЕСЬКО

Бізнес-леді і міністр фінансів України Наталія Яресько змогла заробити в 2014 р. 2 млн дол. При цьому в Україні заробітки міністра склали близько 39 тис. грн. Основні джерела доходу Яресько знаходяться за кордоном, зокрема у США. Так, згідно з декларацією, міністр отримала трохи більше 2 млн дол. прибутку.

На рахунках у банках у Яресько лежить 48 млн грн. Ще 23,7 млн грн вкладено в статутні фонди підприємств. Міністр має 7 тис. кв. м землі, будинок понад 1,5 тис. кв. м і квартиру на 120 квадратів. Автомобіля у пані Яресько немає.

Аналіз декларацій: рейтинг активів міністрів Кабміну Таким чином, якщо порівнювати офіційні декларації, Наталія Яресько заробила за 2014 р. більше всіх в Кабінеті міністрів.

Однак і витрати Яресько за минулий рік були величезними. 13 млн грн пішло на погашення кредиту за кордоном. Ще 19 млн грн було витрачено на незазначені статті витрат. Майже всі – за кордоном. 900 тис. гривень з’їла страховка.

Заробляла Яресько за допомогою фонду Horizon Capital, де вона була одним із співзасновників і головним виконавчим директором. Яресько керувала фандрейзингом Horizon Capital, корпоративною стратегією, а також розробляла і підтримувала стосунки з існуючими та потенційними партнерами з обмеженою відповідальністю. Фонд Horizon спеціалізується на секторі споживчих товарів, а також сфері послуг для бізнесу. У 2013 р. вклав у п’ять українських і одне молдавське підприємство близько 130 млн дол.

У Horizon були вдалі та не зовсім вдалі проекти. У числі перших – продаж своєї частки в кондитерської компанії «АВК» її акціонерами Володимиру Авраменко та Андрію Кравцю в 5 разів дорожче інвестицій. Вдалим можна назвати і операцію з продажу Platinum Bank, який створювався при активній підтримці фонду, а в 2013 р. був проданий декільком іноземним компаніям.

Horizon Capital належить приблизно 25% в розробника програмного забезпечення Ciklum, 40% – фармкомпанії «Біофарма», близько 25% – у компанії «Датагруп» і 20% – у «Інкермані», найбільшому українському виробнику вин.

Крім Наталі Яресько до першої п’ятірки увійшли віце-прем’єр-міністр Валерій Вощевський, міністр економічного розвитку Айварас Абромавічус, міністр екології Ігор Шевченко та міністр юстиції Павло Петренко.

Повний перелік доступний на сайті ukr.media.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>