Антикорупційний прорив: як прогресивні громадські ініціативи вплинуть на ефективність влади

startup-594090_1280
96 переглядів

Перша половина лютого, а саме робоча п’ятиденка з 9 до 13 лютого, була насичена новинами зі сфери протидії корупції в органах державної влади. За активної участі громадських організацій та уряду було прийнято декілька законодавчих ініціатив та презентовано систему електронних державних закупівель.

ЗАКОНОПРОЕКТ «ПРО ВІДКРИТІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ПУБЛІЧНИХ КОШТІВ»

Розробкою цього документа, який робить доступною всю інформацію про використання органами влади публічних фінансів, займався «Центр Політичних Студій та Аналітики». 11 лютого 289 народних обранця на черговому засідання ВР підтримали цей законопроект.

Основні положення законопроекту викладені в інфографіці

0949_2


СИСТЕМА ЕЛЕКТРОННИХ ДЕРЖАВНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ «PROZORRO»

11 лютого відбулася презентація системи електронних державних закупівель. Проект є одним з найкращих прикладів державно-приватного партнерства. До розробки були залучені волонтери, урядовці, депутати, експерти з Грузії та ЄС. Як зазначають координатори проекту, ця система зробить потужний удар по корупції та стане інструментом зниження видатків бюджету.


ПОСТАНОВА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ «ДЕЯКІ ПИТАННЯ ДЕРЕГУЛЯЦІЇ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ» та ЗАКОНОПРОЕКТ «ПРОЕКТ ЗАКОНУ ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ДЕЯКИХ ЗАКОНОДАВЧИХ АКТІВ УКРАЇНИ ЩОДО СПРОЩЕННЯ УМОВ ВЕДЕННЯ БІЗНЕСУ (ДЕРЕГУЛЯЦІЯ)»

«Easy Business» – публічний майданчик, що висвітлює зусилля уряду та залучених експертів в реформуванні регуляторної системи України. На тижні робоча група, яка працювала над реалізацією дерегуляційних ініціатив, повідомила про 2 досягнення в своїй роботі.

10-го лютого Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк підписав Постанову №42 від 28.01.2015. Документом визначено конкретні кроки в реформуванні регуляторної системи.

постанова 42

12 лютого на сесії Верховної Ради було ухвалено законопроект №1580. Скасування 16 дозволів, сертифікатів, висновків; оптимізація державних видатків та здобуття 5-ти пунктів у загальному рейтингу Doing Business – неповний перелік конкретних здобутків, які розробники закону планують отримати в найближчий час.

дерег2


Крім того, 12 лютого Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення діяльності Національного антикорупційного бюро та Національного агентства з питань запобігання корупції. Цей закон запроваджує зміни, які дозволять конфісковувати у топ-посадовців майно, походження якого вони не можуть пояснити, а також арештовувати підозрюваного у корупції чиновника на 24 години до рішення суду. Крім того, закон забороняє працювати в бюро посадовцям та правоохоронцям, які відповідали за боротьбу з корупцією і провалили це завдання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>