OECD: Видобувна галузь – найкорумпованіший сектор економіки в світі

foreign-bribery-2
81 переглядів

Видобуток нафти, вугілля і корисних копалин може бути “брудним” не тільки в одному сенсі цього слова.

Нові дослідження показали, що основні сектори так званої видобувної галузі, а саме, видобуток нафти і вугілля та корисних копалин, є найбільш корумпованими з усіх секторів економіки.

Разом з будівництвом та транспортом ці сектори економіки очолюють рейтинг корумпованості, який оприлюднила днями міжнародна Організація економічної співпраці і розвитку ОЕСР (Organization for Economic Co-operation and Development – OECD).

Експерти OECD проаналізовали 427 випадків хабарництва в міжнародному бізнесі, повідомляє CNN Money.

Дві третини всіх випадків корупції сталися у чотирьох галузях: видобувній  (19%); будівельній (15%); транспорт і зберігання (15%) та галузі інформації та комунікації (10%). На корупцію у виробництві припадало лише 8% випадків.

Керівництво компаній було задіяно у більш ніж половині випадків корупції. У 12% хабарництва активну участь брали генеральні директори та інші представники вищої керівної ланки. Вони або платили самі, або брали хабарі, повідомляється у звіті OECD.

Працівники установ держсектору та державних компаній найчастіше були об’єктами корупційних дій. Їм обіцяли, пропонували чи передавали хабарі у 80% всіх випадків.

Серед згаданої групи були і політики, включно з міністрами урядів, та вище керівництво державних корпорацій. Серед тих, хто отримував хабарі скоріше за все можна було виявити працівників митниці, системи охорони здоров’я та оборони.

Не стало сюрпризом і закономірність, яку підтвердило дослідження – чим вищий ранг держслужбовця.ю тим більша сума хабарів. Хоча серед хабарників було лише 5% голів держав та міністрів урядів,вони отримали 11% від суми всіх хабарів.

Працівників митниці виявляли в 11% випадків хабарництва, але на них припало лише 1% суми хабарів.

Всі випадки корупції, які потрапили в поле зору дослідників OECD, розслідувалися і винні були покарані.

Біля третини всіх корупційних випадків виявлялися бізнесом, головним чином, під час внутрішнього аудиту, або виконання перевірок бухгалтерії під час процедур покупки і об’єднання компаній.

Лише 2% корупції було виявлено силами людей, які повідомили про неї з власної ініціативи.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>