Володимир Гройсман: Потрібно вбити державного монстра

Володимир Гройсман вбиватиме монстра корупції (фото - DYVYS.in)
Володимир Гройсман вбиватиме монстра корупції (фото - DYVYS.in)
112 переглядів

“Потрібно боротися не з самою корупцією, а з її можливістю”, говорить віце-прем’єр Володимир Гройсман. Інтерв’ю з урядовцем вийшло у 14 числі тижневика “Новое время страны”. Розмова, серед іншого, торкнулася і такого явища, як корупція, а також перспектив реформування системи управління державою.

Володимир Гройсман вбиватиме монстра (фото - DYVYS.in)

Володимир Гройсман вбиватиме монстра (фото – DYVYS.in)

“Де виникає корупція? Там де починають ділити гроші”, сказав В. Гройсман, відповідаючи на запитання про його досвід боротьби з корупцією на посаді міністра регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ. “У нас в міністерстві тепер не розподіляються фінанси на державні програми. А були мільярди”, каже він. Окремо В. Гройсман згадав необхідність дерегуляції та децентралізації “того, що є в міністерстві”. Це важливо тому, що за останні роки в країні, на думку віце-прем’єра, збудовано не просто систему корупції, а “жорстку, зрозумілу вертикаль”. За цих умов, повноваження місцевих органів перебиралися на користь центральної.

Як приклад, В. Гройсман навів практику створення низки інспекцій, під які потім вибудували жорстку вертикаль управління, коли всі призначення проводилися з Києва, а також розробили систему “тіньових тарифів”.За цих умов, реєстрація нерухомості площею понад 5 тис кв. м, наприклад, яку здійснювали виключно в столиці, приносила в якості хабарів десятки мільйонів доларів щомісяця.

За словами В. Гройсмана, “чисто бандитська психологія” стала основою діяльності держапарату.

На думку віце-прем’єра, перше, що необхідно зробити в такій ситуації, це перенести всі адміністративні послуги до місцевих органів влади і таким чином “зруйнувати корупційну вертикаль”.

Друге, на що звертає увагу чиновник, це скорочення кількості дозволів та процедур погодження. Вони, на його думку, просто не потрібні. У нас в країні, говорить він, більше 80 різних органів влади щось контролюють. “Це жах”,щиро дивується віце-прем’єр.

За такої ситуації,чиновники “відмивають” в середньому, вісім млрд доларів щороку, каже В. Гройсман.

Причину такої ситуації В. Гройсман вбачає в тому, що в Україні 23 роки створювали “монстра”. Саме так він називає державу, яка орієнтована на чиновника, а не на громадянина. Далі В. Гройсман приходить до висновку, що говорити про знищення такого монстра за короткий проміжок часу неможливо.

Серед причин гальмування змін, ініційованих кабінетом міністрів, В. Гройсман посилається на відсутність підтримки в парламенті. “Десь вона є, а десь – немає”, каже він. Після зміни парламенту необхідно відрахувати півроку – рік, щоб відчути зміни, додає віце-прем’єр.

В інтерв’ю виданню “Новое время страны” В. Гройсман також детально зупинився на пропозиціях уряду і президента стосовно децентралізації влади. Ця система влаштує всіх, “від Львова – до Луганська”, наголосив чиновник. “Громадам, які представлятимуть села, селища, міста, райони, дозволять заробляти гроші, розвивати малий і середній бізнес”, сказав він.

“Децентралізація відбудеться після виборів в місцеві органи влади”, пояснив віце-прем’єр. “Ми будемо робити перші кроки,направлені на зміни в Конституції. Губернатори будуть обиратися з депутатів, ми саме це пропонуємо”, додав він.

В той же час, віце-прем’єр уряду дав зрозуміти, що попереду можна очікувати опір багатьох чиновників, які не захочуть “зіскакувати” з грошових потоків та втрачати контроль за розподілом державних коштів. “Що стосується міністерств, то, зрозуміло, тут все не однозначно. Є багато людей, які не хочуть реформування”, сказав В. Гройсман.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>