Темна сторона набережної Рошен

161013_06
138 переглядів

Зірваними замками та викинутим на сміття обладнанням завершився черговий майновий конфлікт за участю посадовців Вінницької міської ради. Силовим шляхом чиновники «повертали громаді» будівлю розташовану в самому центрі туристичної Вінниці – на набережній Рошен, поблизу найбільшого в Україні світломузичного фонтану.

«Чиновники прийшли і заявили, щоб я здав ключі від виробничого приміщення та йшов геть. Виламали вхідні ворота, поставили свої замки. Так працює Виконком Вінницької міської ради. Причому жодної компенсації за втрачений бізнес мені навіть ніхто не запропонував», – охарактеризував ситуацію кореспондентам CorruptUA директор ВКПП «Олімп» Михайло Дяков.

Маленький бізнес в заручниках великої гри

В далекому 1992 р. тодішній Виконком Вінницької міської Ради народних депутатів передав підприємству «Олімп» безхазяйне, покинуте та розграбоване приміщення придамбової насосної станції побудованої в 1960-х роках. Відремонтувавши будівлю та закупивши обладнання підприємець започаткував власну справу, створивши десяток робочих місць та перетворивши колись покинуте приміщення на виробничий цех. Так двадцять років тому вінничанин Михайло Дяков створив свій маленький бізнес.

Спірний об’єкт розташований в самому центрі туристичної Вінниці

Спірний об’єкт розташований в самому центрі туристичної Вінниці

Успішна робота малого підприємства тривала до тих пір поки в 2009 р. не розпочалась капітальна реконструкція старих радянських берегових споруд. Оновлення набережної значно підвищило вартість розташованого на ній майна, перетворивши на майже елітну з комерційної точки зору прилеглу вул. Кармелюка. Зокрема, за оцінкою Вінницької торгово-промислової палати лише виробниче приміщення ВКПП «Олімп» розміщене за адресою вул. Кармелюка 12-А було оцінено в 480 000 грн.

Мабуть саме тому в 2009 р. чиновники вирішили включити цей об’єкт до складу комунальної власності. Спосіб було обрано оригінальний. Виконком міської ради звернувся до місцевого суду з заявою про набуття права власності на безхазяйну річ, якою нібито була ця будівля. За їх логікою  в центрі міста «раптово» виявився безгоспний капітальний об’єкт площею в 144 кв.м. про існування якого вони навіть не здогадувались багато десятирічь.

Архівний документ 1992 р. ВКПП «Олімп» отримало безгоспнуі покинуту споруду

Архівний документ 1992 р. ВКПП «Олімп» отримало безгоспнуі покинуту споруду

Існування у центрі Вінниці подібних «бермудських трикутників» в яких з’являються цілі будівлі працівників Феміди не здивувало. Староміський районний суд пристав на аргументи «спостережливих» представників влади та передав нежитлову споруду в комунальну власність. Причому нікого не зацікавило, що в цьому приміщенні протягомдвох десятирічь знаходяться виробничі потужності фірми «Олімп».

Неоднозначне рішення першої інстанції невдовзі скасував Апеляційний суд Вінницької області. «Суд безпідставно не прийняв до уваги, що згідно інвентаризаційної справи №2888 КП «Вінницьке міське бюро технічної інвентаризації» від 09 грудня 2009 року, спірна будівля, розташована по вул.Кармелюка, 12а в м.Вінниця знаходиться у користуванні ВКПП «Олімп», яке використовує приміщення будівлі для виробничих потреб», –  зазначено в судовій ухвалі.

Втім, вирок Феміди запізнився…. 23 грудня 2010 р. рішенням № 2943 (п. 22.2) Вінницький виконком оформив право комунальної власності  над цим об’єктом за собою. В той же день, 23 грудня, міським БТІ було видано свідоцтво про право власності, в якому зазначено, що дане приміщення належить на праві комунальної власності територіальній громаді м. Вінниця в особі Вінницької міської ради. Швидкість оформлення документів просто вражає! Отримати в БТІ свідоцтво за один день, та ще й перед новим роком, справа майже фантастична.

Вінницьких чиновників підозрюють в криміналі

Вочевидь, внаслідок трудового поспіху посадовці Бюро технічної інвентаризації проігнорували факт наявності документації у іншого суб’єкта – фірми «Олімп». В матеріалах пізніше порушеної кримінальної справи фігурують відразу дві копії технічного паспорта на спірне приміщення. Один виданий в серпні 2009 р., другий – 9 грудня 2009 р. В одному власником зазначено Вінницьку міську раду, ну а в іншому – Вінницьке виробничо-комерційне приватне підприємство «Олімп». Тобто завдяки «ударній» передноворічній роботі чиновників об’єкт фактично отримав відразу двох господарів.

Спірна будівля за адресою Кармелюка 12-А

Спірна будівля за адресою Кармелюка 12-А

Цей дивовижний факт в ході допитів підтвердила і очільник КП «Вінницьке міське бюро технічної інвентаризації» Діна Нагірняк. «З допиту свідка Д.Б.Нагірняк вбачається, що технічний паспорт на безхазяйну будівлю був виготовлений БТІ на замовлення Дякова М.Я. 21 серпня 2009 р., після проведення інвентаризації було виготовлено технічний паспорт по замовленню Вінницької міської ради», – йдеться в матеріалах судової справи.

Інша сторона майнового конфлікту, підприємець Михайло Дяков, вбачає в цій ситуації банальну спробу представників вінницької влади рейдерським шляхом захопити «ласий» об’єкт в центральній частині міста. Наскільки подібні звинувачення проти міських урядників відповідають дійсності, покаже час.

Зазначимо, що доля кримінального провадження є неоднозначною. Справу закривали за відсутністю подій злочину і відкривали знову. Днями Апеляційний суд Вінницької області постановив відновити резонансне розслідування. Наразі правова кваліфікація – підробка документів (ч.1 ст. 358 Кримінального кодексу України). В разі доведення вини посадовцям може загрожувати штраф до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або навіть обмеження волі строком до двох років. Саме за допомогою правоохоронних органів підприємець і сподівається повернути свій бізнес.

Підприємець втратив в судах останню надію

Тим часом після фіаско в Апеляційному суді Вінницької області чиновники не втратили інтерес до будівлі по вул. Кармелюка 12-А. Посадовці врахували невдалий досвід і обрали принципово нову лінію поведінки та почали стверджувати, що будівля завжди перебувала в комунальній власності і є важливою складовою гідротехнічних споруд вінницької набережної.

«Дане приміщення завжди перебувало у комунальній власності. …Рішенням Вінницької міської ради від 04.04.2008 року №1845 затверджено Перелік об`єктів комунальної власності територіальної громади м.Вінниці, до якого входить берегове укріплення набережної від вул. В.Чорновола до Г.Успенського. Насосна станція по вул. Кармелюка, 12а в м. Вінниці є гідротехнічною спорудою і невід`ємною частиною дамби, пов`язаною спільним призначенням – захистом від підтоплення території м. Вінниці», – обґрунтували свою позицію юристи міської ради.

Аргументи досить логічні, ось тільки лишається не зрозумілим, чому ще рік назад посадовці намагалися довести, що проблемна будівля є безгоспним майном, яке вони знайшли майже «випадково». Не ясним лишається й інше питання. Якщо будівля по вул. Кармелюка 12-А є частиною дамби, чому нею легально двадцять років користувався приватний підприємець і чому за самими документами міськради приміщення зазначено як літейний цех. Невже муніципальні служби самі «заплутались» із призначенням приміщення по вул. Кармелюка 12-А?

В служителів Феміди подібних запитань, мабуть, ніколи не виникало, адже подальші рішення різних судових інстанцій прозвучали майже однаково: «Витребувати з незаконного володіння підприємства «Олімп» на користь міськради нежитлове приміщення». Натомість намагання підприємця Михайла Дякова скасувати п. 22.2 рішення №2943 (про перехід будівлі до власності міської ради) успіхів не мали. Адміністративні суди відхилили всі скарги бізнесмена.

Поки тривали судові тяжби підприємству відімкнули електрику

Поки тривали судові баталії роботу фірми було фактично паралізовано. «Працівники виконкому подзвонили в електромережі і моє підприємство просто відключили від електропостачання. Виробництво зупинилось і люди були вимушені звільнитись», – описує ситуацію керівник ВКПП «Олімп» Михайло Дяков. За словами бізнесмена, працівників фактично викинули на вулицю не запропонувавши їм жодних компенсацій та нових робочих місць.

В цій будівлі знаходилось виробниче приміщення ВКПП «Олімп»

В цій будівлі знаходилось виробниче приміщення ВКПП «Олімп»

З’ясувати правдивість цих слів та подальшу долю 10 співробітників підприємства ми вирішили у Виконкомі Вінницької міської ради. Нажаль, конкретної відповіді так і не отримали. «Питання щодо працевлаштування співробітників ВКПП «ОЛІМП» не належить до публічної інформації, що може перебувати у володінні Вінницької міської ради чи її виконавчих органів», – лише зауважили на наш запит у відділі звернень апарату міської ради та її виконкому. Дивна логіка, невже міським урядникам байдуже до долі вінничан, що роками пропрацювали в малому підприємстві?

Не переймаються міські чиновники і долею колись успішного підприємця та його власної справи. «В зв’язку з відсутністю будь-яких законних підстав у ВКПП «ОЛІМП» щодо використання даного приміщення підстав для виплати компенсацій або надання іншого приміщення для здійснення ним комерційної діяльності не вбачається», – пояснили кореспондентам CorruptUA офіційну позицію у відділі звернень апарату Вінницької міської ради та її виконкому.

Вигідне розташування перетворює будівлю на Кармелюка 12-А на ласий шматок

Вигідне розташування перетворює будівлю на Кармелюка 12-А на ласий шматок

Правдивість кожної з цих версій допоможе перевірити час. Зі свого боку кореспонденти CorruptUA обіцяють уважно слідкувати за розвитком майнового конфлікту.

«CorruptUA»

Дана ситуація привернула увагу журналістів після звернення мешканців м. Вінниця на гарячу лінію проекту CorruptUA – 067 444 43 93

2 thoughts on “Темна сторона набережної Рошен”

 1. Астролог индийской школы астрологии – Марсель Камалетдинов !

   Астрология – это очень точная наука : с помощью астрологических расчетов можно точно и
  конкретно предсказать полностью жизнь любого человека , все значимые события в жизни его до
  мелочей , и высчитать неприятные моменты в жизни и по возможности их обойти !

   Я предсказал прошлое и будущие многим известным людям по всему миру ! И помогу любому
  человеку , кто ко мне обратится ! Для астрологического расчета мне необязательно физическое
  присутствие самого человека, мне необходима такая информация как : год рождения , месяц
  рождения, день рождения, место рождения и по возможности час рождения самого человека , а
  также фамилия , имя , отчество !

   Также могу дать конкретный ответ практически на любой вопрос и дать правильный совет ,
  который и поможет вам. Вопросы которые больше всего мне задают :

   1) Есть ли надежда разбогатеть и каким путем ?
   2) Продолжительность жизни матери, отца или других близких мне людей ?
   З. Рождение ребенка : когда и кто – мальчик или девочка ?
   4. Жив или мертв отсутствующий человек , и место его нахождения ?
   5. Болезнь : чем болен человек , и можно ли вылечиться , чем , и когда ?
   6. Женитьба : когда женюсь – выйду замуж , и с хорошей ли семьи будет партнер по браку ?
   7. Признаки здоровья и долгой жизни ?
   8. Время : когда может произойти несчастный случай ?
   9. Возвращение украденной собственности : кто вор , и вернется ли собственность владельцу и
  где сейчас находится украденные вещи ?
   10). Убийство : кто убил этого человека и за что , и где сейчас находится убийца.
   11. Исход судебного разбирательства : кто выиграет – я или ответчик ?
   12. Путешествие за рубеж : когда и куда можно ехать , и на сколько времени лучше ?
   13. Смена места работы : стоит ли менять место работы и чего ждать от новой ?
   14. Как узнать , кто мой тайный враг ?
   15. Профессия : какой вид работы мне избрать , чтобы получать моральное и моральное
  удовлетворение ?
   16. Посадят ли моего брата или этого человека в тюрьму и на сколько , и не умрет ли он там ?
   17. Изменяет ли мне жена или муж : с кем , где , и когда ?
   18. Могу ли я иметь сексуальные контакты с этой женщиной или мужчиной и как мне лучше
  познакомиться с ней или с ним ?
   19. Купля и продажа : стоит ли мне покупать или продавать эту вещь ?
   20. Правдивость слухов : ложные или правдивые эти сообщения ?
   21. Каким видом спорта мне заняться , чтобы стать знаменитым ?
   22. Будет ли в споре победа за мной ?
   23. Способна ли моя жена зачать ребенка и кого первого ?
   24. Выздоровеет ли больной человек или умрет , и когда это произойдет ?
   25. Проклятие божеств : чем они вызваны и кем , душами мертвых людей или живых ?
   26. Признаки бедности и богатства : их причины ?
   27. Как мне завоевать расположение этой женщины или мужчины : возможно ли это ?
   28. Каким образом мне достигнуть успеха в жизни : в работе , репутации , любви ?
   29. И многие , многие другие вопросы , на которые не можете самостоятельно дать ответ !

   Контакты – web : marsel-kami.jimdo.com или skype : marsel-kami. или email: marsel￾kami@rambler.ru или телефоны : +380675560814; +380993374117 или +380938754847 или
  +380487017049

   С уважением Марсель Камалетдинов ! Одесса , Украина

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>