Вінницькі чиновники займаються рейдерством?

scip.org.ua
scip.org.ua
263 переглядів
Вінницькі чиновники займаються рейдерством?

scip.org.ua

Боротися з всевладдям чиновників справа не вдячна. В цьому вже четвертий рік переконується директор ТОВ ВКП «Моріс» Віктор Кирийчук. Восени 2009 р. його підприємство було фактично знищено рішеннями та діями Виконавчого комітету Вінницької міської ради.

Потягом багатьох років фірма «Моріс» забезпечувала гарячою водою та опаленням понад 11 000 вінничан (7 тис абонентів). Серед споживачів були мешканці багатоквартирних будинків так званого «Військового містечка» (вул. і пров. К.Маркса, вул. Чехова та ін.), комерційні організації, кілька шкіл і поліклініка.

Житлово-комунальну «ідилію» зруйнували події 7 жовтня 2009 р. В цей день жителі спального району м. Вінниці стали свідками майже голлівудського бойовика за участю правоохоронних органів та посадовців міської ради. Десятки міцних чоловіків брали штурмом невелику котельню підприємства «Моріс», на оборону якої стали дві жінки-працівниці та кілька слюсарів. На місці подій свідки помітили навіть заступників міського голови Вінниці Івана Михайлюка та Володимира Слишинського. Що ж змусило поважних людей покинути високі кабінети та вдатися до настільки радикальних заходів? Виявляється таким незвичним чином вінницькі чиновники «повертали» територіальній громаді майно, яке самі здали в оренду.

Договір як дишло, куди повернеш, туди і вийшло

Витоки цих гучних подій сягають далекого 2001 р. Саме тоді Вінницька міська рада передала на десять років в оренду один з найбільш проблемних комунальних об’єктів міста – колишню військову котельню КЕЧ 2/53 по вул.К.Маркса, 18а. Через жалюгідний стан опалювальних котлів та комунікаційної мережі мешканці мікрорайону «Військове містечко» нерідко лишалися без тепла та гарячої води. Старенькі теплові агрегати не справлялися з потужним навантаженням, часто виходили з ладу. Тож рішення про передачу проблемного об’єкту на той момент виявилось для чиновників оптимальним – конфлікти з невдоволеними споживачами посадовці переклали на комерційну структуру, ще й спромоглися поповнити порожній бюджет орендними коштами.

Натомість орендарю, ТОВ ВКП «Моріс», довелося не солодко. «Радянські теплові агрегати відпрацювали встановлений ресурс та заходились в аварійному стані. Нами було запропоновано провести реконструкцію та замінити шість одиниць котлів КБНГ-2,5 на два потужних та сучасних німецьких котла WITOMAX-200 компанії Viessmann», – розповів  директор «Морісу» Віктор Кирийчук.

Далеко не кожен український інвестор ризикне вкладатись в реконструкцію мереж ЖКГ. Втім, фірма «Моріс» пішла на цей ризик. На проведення модернізації підприємство вклало власні обігові кошти та взяло позику у ВАТ «Кредитпромбанк» в розмірі 3 млн.грн. Цікаво, що посадовці Вінницької міської ради повністю підтримували ці модернізаційні проекти. В розпорядження кореспондентів CorruptUA потрапили документи, що підтверджують кредитне поручительство міської ради за ТОВ «Моріс» перед ВФ ВАТ «Кредитпромбанк» за особистим підписом мера Володимира Гройсмана.

Вже в 2007 р. були закуплені та змонтовані сучасні котлові агрегати WITOMAX-200 з газовими пальниками Weashaupt G701-B. Почали вкладатися кошти в оновлення мережі комунікацій. Проведена реконструкція досить швидко принесла позитивні результати. Енергоефективне західне обладнання дозволило не лише підвищити рівень надання послуг, а й досягти значної економії енергоносіїв. Лише за кілька років підприємство з аутсайдерів «пробилось» до рівня фаворитів в сфері ЖКГ. В 2008 р. ТОВ «Моріс» стало переможцем престижного рейтингу «Лідер галузі 2008» в сфері постачання пари та гарячої води, а директор фірми Віктор Кирийчук ставав лауреатом ряду престижних галузевих нагород. Світлини зі «зразкової» котельні МОРІС досі прикрашають офіційний сайт німецької компанії Viessmann, одного зі світових лідерів по виробництву опалювального устаткування.

Німецький виробник котлів досі вважає ТОВ «Моріс» зразковим підприємством

Німецький виробник котлів досі вважає ТОВ «Моріс» зразковим підприємством

Нове обладнання дозволило покращити і фінансововий стан колись збиткового підприємства. «Ми працювали за найнижчими в місті тарифами затвердженими ще в грудні 2008 р. І при цьому мали рентабельність на рівні 25%. За опалювальний сезон 2008-2009 р.р. ми отримали 3 млн.грн. прибутків», – розповів кореспондентам CorruptUA директор підприємства Віктор Кирийчук. Щоправда отримані кошти значною мірою витрачались на погашення кредитної заборгованості перед ВАТ «Кредитпромбанк» та погашення попередніх боргів за спожиті енергоносії перед ДК «Газ України».

Можна стверджувати, що к 2009 р. підприємство за мірками житлово-комунальної галузі перетворилося на досить успішне та почало приносити стабільний прибуток. Подібні показники і стали фатальними для фірми «Моріс», принаймні саме в цьому переконаний її директор Віктор Кирийчук. За його словами ефективна робота котельні викликала в місцевих чиновниківвсе більшого роздратування особливо на фоні традиційної збитковості комунальних підприємств та зростання тарифів на опалення і гарячу воду. «Нам почали заздрити. Наші успіхи стала більмом на очах чиновників та інших комунальних підприємств», – переконаний пан Кирийчук.

Вінницький міськвиконком продовжує грати в мовчанку

В травні 2009 р. Вінницька міська рада заявила про своє бажання достроково розірвати договір оренди. Після того, як ТОВ «Моріс» відмовилось від цієї «пропозиції» посадовці вирішили підтвердити законність своїх вимог в місцевому господарському суді. Та чекати вердикту Феміди, як виявилось, ніхто не збирався.

17 вересня 2009 було прийнято рішення №2050 «Про  організаційні  заходи щодо забезпечення  роботи  котельні  по вул. К.Маркса, 18А», відповідно до якого цілісний майновий комплекс котельні було передано на баланс комунального підприємства  Вінницької міської ради «Вінницяміськтеплоенерго». Тобто без жодних зволікань та компенсацій котельня разом з усім майном та устаткуванням мала перейти до розпорядження місцевого КП. Неоднозначний документ підписав тодішній перший заступник вінницького міського голови Іван Михайлюк. Цим же рішенням пан Михайлюк призначив самого себе відповідальним за його виконання.

Нетипове з правової точки зору рішення чиновники обґрунтували нагальною необхідністю. Нібито фірма «Моріс» через велику заборгованість за природний газ не отримала від ДК «Газ Україна» лімітів, а отже початок чергового опалювального сезону виявився під загрозою. Хоча посадовці чомусь забули врахувати, що фінансовий стан комунального теплокомуненерго на той час був суттєво гірший. Зокрема, Вінницяміськтеплоенерго завершило 2010 р. зі збитками в понад 41 млн. 300 тис. грн., за перші дев’ять місяців 2011 р. – назбиткувало ще на понад 35 млн. 400 тис. грн. Разючий контраст на фоні прибутків комерційного підприємства «Моріс».

Іншим аргументом для поспішного розірвання договору оренди був зазначений висновок міської комісії  з питань  техногенно – екологічної  безпеки, що констатувала неготовність підприємства до опалювального сезону 2009/2010. Наскільки подібний вердикт був аргументований сказати важко, адже існує інший висновок складений за участю представників Держенергонагляду та Державної житлово-комунальної інспекції, згідно якого котельня має право на отримання акту готовності до роботи в опалювальний період.

Далі події розгорталися блискавично. 7 жовтня 2009 р. з допомогою правоохоронців міські урядники фактично зайняли підприємство та силоміць включили його до підпорядкування місцевого теплокомуненерго. Цікаво, що події того дня працівники котельні та мешканці мікрорайону називають не інакше як рейдерське захоплення.

На проблемну ситуацію зреагувала місцева прокуратура. «На даний час, Вінницькою міською радою вчиняються дії щодо перешкоджання здійсненню господарської діяльності підприємства «Моріс», – зазначив в офіційному листі за підписом заступника прокурора м. Вінниця. Проте жодних конкретних заходів для захисту прав підприємства вжито так і не було.

Певну легітимність в очах людей «захоплення» теплового пункту отримало лише через три місяці, після рішення Житомирського апеляційного господарського суду, яким було визнано правомірність розірвання договору оренди. Втім, постало інше питання. Розірвавши орендний договір, чи мали право вінницькі чиновники «експропріювати» власність підприємства, яка за даними кредитної застави перед ВАТ «Кредитпромбанк» складала понад 5,2 млн. грн.

Для з’ясування офіційної позиції Вінницької міської ради ми звернулися до посадовців з інформаційним запитом. Нажаль, всупереч Закону «Про доступ до публічної інформації» відповіді так і не отримали. Проігнорували посадовці і повторне звернення кореспондентів CorruptUA. На нашу суб’єктивну думку причинами подібної гри в мовчанку зазвичай є зневага до представників преси або бажання приховати по-справжньому небезпечні для бюрократів факти.

Незважаючи на всі судові перипетії котельня та її працівники продовжували працювати рятуючи вінничан від зимового холоду, нажаль жодна зі сторін конфлікту виплачувати людям заробітну плату не поспішала. За даними Територіальної державної інспекції праці у Вінницькій області вже станом на кінець жовтня 2009 р. борг перед 42 працівниками «Морісу» склав понад 85 тис. грн., ще майже 17 тис. – людям завинили за неоплачені «відпускні». Заборгованість не погашена по сьогоднішній день. «Ми ще рік після захоплення підприємства працювали із документацією «Моріс», видавала потрібні людям довідки, робили звірки. З нами досі ніхто не розрахувався», – поскаржились кореспондентам CorruptUA колишні працівники фірми.

Рейдери чи захисники народу?

То хто ж насправді правий в цій заплутаній історії? Відповіді на це питання обидві сторони конфлікту вже не перший рік шукають в інстанціях адміністративного судочинства. Керівництво фірми «Моріс» намагається домогтися скасування рішення виконкому Вінницької міської ради № 2056 від 17 вересня 2009 року.

Вердикти Ленінського районного суду м. Вінниця та Вінницького апеляційного адміністративного суду з цього приводу кардинально різняться. Суд першої інстанції констатував порушення прав орендаря та визнав нечинними рішення виконкому про передачу  цілісного майнового  комплексу  котельні  по вул. К. Маркса, 18а   до  КП  ВМР «Вінницяміськтеплоенерго». Натомість Апеляційна інстанція дійшла кардинально протилежної думки. «Виконавчий  комітет Вінницької  міської  ради  приймаючи рішення від 17 вересня 2009 року діяв із дотриманням правових вимог», – зазначено в постанові Вінницького апеляційного адміністративного суду.

Наразі справа перебуває на розгляді Вищого адміністративного суду України, відповідне  касаційне провадження було відкрито ще в серпні 2012 р. Вже рік справа фактично перебуває на мертвій точці, хоча згідно чинного законодавства її мали б розглянути протягом одного місяця (Кодекс адміністративного судочинства України, ст.214-1). Подальше зволікання ВАСУ може мати для долі ТОВ «Моріс» катастрофічні наслідки. Адже підприємство намагаються в судовому порядку визнати банкрутом та розпродати багатомільйонне майно з молотка. Найближчим часом відбудеться чергове засідання Господарського суду Вінницької області, яке і може стати фатальним для колись успішного підприємства в сфері ЖКГ.

Втім, яким би не було запізніле рішення суду, зрозуміло одне – подібні конфлікти аж ніяк не сприяють довірі інвесторів до житлово-комунальної галузі. Адже як показує практика, органи місцевого самоврядування часом приймають зовсім не однозначні рішення. Натомість бізнесмени вимушені роками чекати справедливості від вітчизняної Феміди.

Заручниками ситуації виявились прості вінничани

В ході конфлікту з підприємством «Моріс» вінницькі посадовці пояснювали свої дії виключно турботою про пересічних громадян. «Ми не допустимо ситуації, коли мешканці можуть стати заручниками приватних інтересів комерційної структури. Тому вживаємо усіх необхідних заходів, аби жителі «Військового містечка» отримали подачу тепла в домівки вчасно. Опалювальний сезон для мешканців тут розпочнеться вчасно, не зважаючи ні на що. Трудовий колектив цієї структури також не постраждає – усіх працівників буде працевлаштовано (звісно, за бажанням самих робітників)», – цитував слова мера Володимира Гройсмана Департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради.

Кореспонденти CorruptUA вирішили особисто перевірити чи дотрималась влада даного нею слова. Виявляється, попри щирі запевнення чиновників, далеко не всі працівники фірми зберегли свої робочі місця. «Відсотків 70-80% співробітників «Морісу» працевлаштували на КП  ВМР «Вінницяміськтеплоенерго». Та попрацювали люди лише рік-два, потім практично всі потрапили під скорочення. З роботою залишилося лише кілька технічних працівників», – розповіла кореспондентам Олена Іванцова, колишній головний бухгалтер підприємства.

Слова жінки підтверджують її екс-колеги. «Думаю, нас поскорочували саме через те, що ми раніше працювали на «Морисі», – переконана Ольга Ковальчук, колишній працівник підприємства.Причиною масових звільнень люди вбачають саме упереджене ставлення керівництва КП до представників «бунтівливої» котельні.

Не солодко довелося й простим містянам, особливо тим, що найбільш сумлінносплачували за комунальні послуги. Поки тривалі судові тяжби в господарських судах, споживачі попросту не розуміли кому ж врешті-решт платити за отриману ними гарячу воду та опалення. Частина вінничан по-старому несло гроші на рахунки ТОВ «Моріс», інші – на користь КП  «Вінницяміськтеплоенерго».

Люди запевняють, що не були належним чином сповіщені про зміну постачальника послуг. «Ми не знали що чиновники захопили це підприємство і продовжували спокійно сплачувати «Морісу», – розповіла кореспондентам пенсіонерка Людмила Бакатанова. В результаті сплачені приватному підприємству 96 тис.грн. ніби зависли в повітрі. Жодних взаємозаліків так і не було проведено, натомість «Вінницяміськтеплоенерго» почало подавати чисельні судові позови на громадян, що платили за старими платіжками. Хтось за рішенням суду вдруге сплатив за комунальні послуги, інші досі рахуються в списках злісних боржників навіть не зважаючи на те, що завжди платили за спожиті послуги ЖКГ наперед.

Перехід виробничих потужностей до «рук» комунального підприємства став проблемою не лише для працівників котельні та найбільш добросовісних платників. Практично відразу мешканцям мікрорайону суттєво підвищили розцінки на комунальні послуги. Люди стверджують, що почали сплачувати за опалення на 40-45% більше. Зокрема, споживачів зобов’язали платити за опалення в літній період, в рамках запровадженого у місті «двоставкового тарифу». Нажаль, підтвердити або спростувати ці розрахунки в Виконкомі Вінницької міської ради не схотіли.

Останню крапку в цій скандальній історії має поставити українська Феміда. Проте вже зараз можемо припустити, що найбільше від фактичної ліквідації ТОВ «Моріс» постраждали пересічні вінничани. Принаймні саме до такого висновку дійшли наші кореспонденти поспілкувавшись з колишніми співробітниками підприємства та мешканцями мікрорайону «Військове містечко».

«CorruptUA»

Дана ситуація привернула увагу журналістів після звернення мешканців м. Вінниця на гарячу лінію проекту CorruptUA – 067 444 43 93

6 thoughts on “Вінницькі чиновники займаються рейдерством?”

 1. Руслан коментує:

  Статя дуже схожа на кляузу горе-бізнесмена Віктора Маліновського, це він заробляв
  на злощасному «Морісі». Я живу в провулку Карла Маркса на воєнгородку і добре
  пам’ятаю, як паскудно «фірма «Моріс» забезпечувала гарячою водою та опаленням понад 11000 вінничан».
  Цей «Моріс» останнім у місті подавав тепло,коли вже білі мухи падали, і першими відключали опалення, ще сніг лежав. Гарячої води влітку також не було. Я сам неодноразово звонив в диспетчерську міськвиконкому, то дівчата казали, що скарг з воєнгородка на «Моріс» сотні. Як тут не бути прибутковими, а в статті говориться, що
  вони мали в сезон 3 млн.грн. прибутків.
  У 2009 році кілька десятків тисяч мешканців нашого воєнгорлдка могли зовсім замерзнути з такими обігрівачем, бо «Морісу» не дав газу на зиму «Газ України», він викреслив їх з подачі за багатомільйонні борги попередніх років. Міськвиконком тоді аврально знайшов 3 мільйони, щоб ми, мешканці містечка, не замерзли зимою через змахіновані борги комерційної фірми Вітьки Маліновського. А що це за аферист місцевого разліва і через які
  схеми загарбує чужі гроші, читайте http://www.vinnitsa.info/news/chi-finansuvatime-malinovskiy-golos-narodu-ipotechnimi-groshima.html
  Але мене найбільше возмутило, ці аферисти тоді не успокоїлись. Нас опалювало вже «Гортеплоенерго», а ці аферюги розносили рахунки по квартирам на оплату «Морісу».
  Я сам оплатив їм 240 гривень, хоча насправді тепло й гарячу воду нам забезпечувало «Гортеплоенерго». Ці гроші мені та іншим жителям досі ніхто не повернув, зате нам пришлось оплатити їх другий раз вже «Вінницяміськтеплоенерго». Міліція тоді позбирала в нас ці квитанції від «Моріса» і ми давали пояснення як потерпілі від шахрайства. Але своїх грошей назад я так і не побачив, зате Маліновський катається по кабакам і пропиває наші кошти.
  Зараз у нас на воєнгородку за гроші швейцарських інвесторів поміняли труби, поставили індивідуальні теплові пункти. Що інвестував «Моріс», про що пишеться в
  статі, непонятно. Може в новий жовтий кабріолет Маліновського, на якому він
  рассекає по всій Вінниці крім воєнгородка, бо тут його зразу закидають козячими кізяками Шаовна редакція. Не вінничани постраждали від ліквідації ТОВ «Моріс». Постраждав Віктор Маліновський. Не вірите, пришліть справжніх кореспондентів поговорити з мешканцями мікрорайону «Військове містечко». Готовий розказати всю правду

  1. Олег Захарчук коментує:

   Забавно вы пишите. У нас недовольным Морисом был только Гройсман и Михайлюк. Остальных все устраивало. А кто такой Малинковский вообще не знаю. Там директором был Кирийчук. Так что не знаете, не пишите.

   1. Тимур коментує:

    Нашел с кем спорить. Это пишет ПР-служба Гройсмана. Там есть такой Пархомчук Юра. Он любую херь напишет, для защиты своего шефа. Этот Юра за шефа любому пасть порвет, так что не обращай внимания.

 2. Алексей Пустов коментує:

  Несмотря на все разговоры предприятия ЖКХ это выгодное дело. Для этого нужно только не разворовывать прибыль, а вкладывать ее в развитие и модернизацию. Тогда получится и котлы немецкие покупать и тарифы удерживать.
  Ничего удивительного, что одно из таких передовых предприятий захватили. Странно другое, почему такие махинации сходят с рук. Ведь на каждый рейдерский захват должна быть реакция и соответствующее наказание.

 3. Астролог индийской школы астрологии – Марсель Камалетдинов !

   Астрология – это очень точная наука : с помощью астрологических расчетов можно точно и
  конкретно предсказать полностью жизнь любого человека , все значимые события в жизни его до
  мелочей , и высчитать неприятные моменты в жизни и по возможности их обойти !

   Я предсказал прошлое и будущие многим известным людям по всему миру ! И помогу любому
  человеку , кто ко мне обратится ! Для астрологического расчета мне необязательно физическое
  присутствие самого человека, мне необходима такая информация как : год рождения , месяц
  рождения, день рождения, место рождения и по возможности час рождения самого человека , а
  также фамилия , имя , отчество !

   Также могу дать конкретный ответ практически на любой вопрос и дать правильный совет ,
  который и поможет вам. Вопросы которые больше всего мне задают :

   1) Есть ли надежда разбогатеть и каким путем ?
   2) Продолжительность жизни матери, отца или других близких мне людей ?
   З. Рождение ребенка : когда и кто – мальчик или девочка ?
   4. Жив или мертв отсутствующий человек , и место его нахождения ?
   5. Болезнь : чем болен человек , и можно ли вылечиться , чем , и когда ?
   6. Женитьба : когда женюсь – выйду замуж , и с хорошей ли семьи будет партнер по браку ?
   7. Признаки здоровья и долгой жизни ?
   8. Время : когда может произойти несчастный случай ?
   9. Возвращение украденной собственности : кто вор , и вернется ли собственность владельцу и
  где сейчас находится украденные вещи ?
   10). Убийство : кто убил этого человека и за что , и где сейчас находится убийца.
   11. Исход судебного разбирательства : кто выиграет – я или ответчик ?
   12. Путешествие за рубеж : когда и куда можно ехать , и на сколько времени лучше ?
   13. Смена места работы : стоит ли менять место работы и чего ждать от новой ?
   14. Как узнать , кто мой тайный враг ?
   15. Профессия : какой вид работы мне избрать , чтобы получать моральное и моральное
  удовлетворение ?
   16. Посадят ли моего брата или этого человека в тюрьму и на сколько , и не умрет ли он там ?
   17. Изменяет ли мне жена или муж : с кем , где , и когда ?
   18. Могу ли я иметь сексуальные контакты с этой женщиной или мужчиной и как мне лучше
  познакомиться с ней или с ним ?
   19. Купля и продажа : стоит ли мне покупать или продавать эту вещь ?
   20. Правдивость слухов : ложные или правдивые эти сообщения ?
   21. Каким видом спорта мне заняться , чтобы стать знаменитым ?
   22. Будет ли в споре победа за мной ?
   23. Способна ли моя жена зачать ребенка и кого первого ?
   24. Выздоровеет ли больной человек или умрет , и когда это произойдет ?
   25. Проклятие божеств : чем они вызваны и кем , душами мертвых людей или живых ?
   26. Признаки бедности и богатства : их причины ?
   27. Как мне завоевать расположение этой женщины или мужчины : возможно ли это ?
   28. Каким образом мне достигнуть успеха в жизни : в работе , репутации , любви ?
   29. И многие , многие другие вопросы , на которые не можете самостоятельно дать ответ !

   Контакты – web : marsel-kami.jimdo.com или skype : marsel-kami. или email: marsel￾kami@rambler.ru или телефоны : +380675560814; +380993374117 или +380938754847 или
  +380487017049

   С уважением Марсель Камалетдинов ! Одесса , Украина

 4. Знанньяна праци у людини !

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>