10 найдорожчих ремонтів, замовлених держорганами

tsn.ua
tsn.ua
65 переглядів
tsn.ua

tsn.ua

За півтора року на облаштування судів, президентських резиденцій і офісів українських чиновників пішло 400 млн. гривень, пише Forbes.ua

Генпрокуратура вирішила злегка оновитися. Мова не про кадрові перестановки. У найближчі місяці на ремонт п’яти київських офісів відомство витратить 10 млн. гривень. За ці гроші мають облицювати і обштукатурити стіни, підлогу, підвісні стелі, замінити двері та сантехніку.

ГПУ – не рекордсмен у цьому питанні. З початку 2012 року на ремонт і будівництво нових офісних приміщень, альтанок і гаражів для своїх автопарків українські відомства і держкомпанії витратили понад 373 млн гривень (без урахування ремонтів, які коштували менше 1 млн гривень). Це лише вдвічі менше, ніж уряд витратив на будівництво соціального житла за весь минулий рік (661 млн гривень). Ось інше порівняння: ремонт офісів ГПУ – це плюс одна сільська школа на 520 місць. Відповідно до тендерної документації, її будівництво обходиться скарбниці в середньому в 13 млн гривень.

Бум ремонтів припав на післявиборчі листопад-грудень 2012 року – до цього державні гроші охочіше витрачали на ремонт доріг, спортивних стадіонів і дитячих садів. Всього того, що можна вигідно «продати» виборцям у ході передвиборної кампанії.

Лідери за витратами – судові адміністрації, Державне управління справами президента, Міністерство доходів і зборів (до грудня 2012 року – Державна податкова адміністрація) і Нацбанк. Відзначилася також Луганська обласна адміністрація. Торік вона тричі замовляла послуги з ремонту, загальна вартість яких – 8 млн. гривень. На цьому тлі Міністерство фінансів, яке на ремонт своєї будівлі на вул. Межигірській у Києві виділило 800 000 гривень, виглядає дуже скромно.

Проаналізувавши дані «Вісника державних закупівель» та спеціалізованого видання «Наші гроші», Forbes склав рейтинг 10 найбільш дорогих ремонтів, зроблених на замовлення держорганів. Ми рахували ремонт офісних приміщень (включаючи заміну сантехніки і систем кондиціонування), державних резиденцій і будівництво підсобних приміщень (таких як гаражі для міністерських автопарків) місцевих та центральних органів влади. На топ-10 припадає 61% всіх витрат на ремонти держустанов, або 226 млн гривень за 16 місяців. Точка відліку – січень 2012 року.

Три президентські резиденції у Форосі

38,3 млн. гривень

1 жовтня 2012 Головне Управління санаторно-курортними закладами в АР Крим Держуправління справами, за підсумками тендеру, вирішило заплатити за будівельні роботи в президентських резиденціях в смт Форос 38,3 млн. гривень. З них 35300000 планувалося витратити на реконструкцію державної резиденції №11 «Зоря», т.зв. «Дачі Горбачова», де перший і останній президент СРСР в 1991 році пересидів путч. Там же Віктор Янукович святкував свій день народження в минулому році. Ще 3 млн. гривень виділили на реконструкцію споруд та інженерних мереж державних дач № 9 і 10.

Головний офіс Державної податкової служби

35,5 млн. гривень

У листопаді 2012 року Державна податкова служба за результатами тендеру уклала угоду про капітальний ремонт адміністративної будівлі служби на Львівській площі, 8, у Києві. Точніше, про ремонт одного лише четвертого поверху.

Згідно з угодою, ремонтники з ТОВ «СТС-генпідряд» повинні були облаштувати акустичні конструкції стель, пофарбувати і обклеїти шпалерами стіни приміщень. Крім того, до переліку робіт входила заміна 3300 кв. м склопакетів на фасаді будівлі, а також робота по інженерних мережах, у тому числі придбання трансформаторної підстанції та облаштування теплообмінників.

Будівля Вінницького апеляційного адміністративного суду

29910000 гривень

За ці гроші у центрі Вінниці мають відреставрувати історичну будівлю 1912 року побудови, пам’ятку місцевого значення – готель «Савой». Сама будівля знаходиться у власності місцевої територіальної громади, але 30 червня 2010 право його оренди отримав Вінницький апеляційний адміністративний суд (ВААС). У грудні 2012 року він провів тендер на ремонтно-реставраційні роботи будівлі.

Термін реконструкції – 2013-2015 роки. За цей час мають замінити вікна, надбудувати мансардний поверх, пофарбувати фасад і провести внутрішній ремонт. ВААС планував переїхати в готель в кінці 2013 року, але термін виділення коштів та реконструкції затягнувся. Займатися роботами буде компанія «Рембудгазмонтаж» (м. Хотин Чернівецької області). За даними «Наших грошей», до складу власників фірми до кінця 2011 року входили мер Хотина Геннадій Варгуляк і його брат Леонід Варгуляк, депутат Хотинського місцевої ради від ПР.

Альтанка в карпатській резиденції президента «Синьогора»

23990000 гривень

У листопаді 2012 року Головне управління регіонального розвитку та будівництва Івано-Франківської обладміністрації підписало договір на реконструкцію павільйону з альтанкою в карпатській президентської резиденції «Синьогора», що в селі Гута Івано-Франківської області. Роботи повинні були завершитися до кінця грудня.

Тендер провели за неконкурентною процедурою закупівлі у одного учасника, аргументувавши це тим, що інакше будівництво об’єкта не зможуть закінчити до холодів. Пізніше стало відомо, що побудувати хочуть не альтанку, а повноцінний двоповерховий ресторан. Його спорудження хотіли завершити до новорічних свят, коли в «Синьогору» мав приїхати президент.

Будівля Харківського окружного адміністративного суду

23920000 гривень

На початку грудня 2012 Харківський окружний адміністративний суд підписав договір про реконструкцію свого приміщення на площі Свободи в Харкові. У ході робіт, які повинні завершитися до кінця 2014 року, планують реконструювати цокольний і перший поверхи, поміняти двері і вікна, поставити вітражі, переробити сходи, покрити підлогу ламінатом, плиткою і лінолеумом і т.д.

Цікава деталь – харківське ТОВ «Стальконструкція», яке виграло тендер на ремонт, за попередні чотири роки отримало від харківської влади підрядів майже на 534 млн гривень, у тому числі на реконструкцію площі Конституції, пам’ятника Незалежності України та ремонт естакад.

Оздоровчий комплекс «Прикарпаття» НБУ

23150000 гривень

«Синьогора» – не єдине місце відпочинку державних мужів в Карпатах, на ремонт та облаштування якого за останній час виділили значну суму. Влітку минулого року 23150000 гривень направили на будівництво першої черги оздоровчого комплексу «Прикарпаття» Національного банку України в Яремче. Замовником виступило Управління НБУ в Івано-Франківській області.

Будівництво комплексу почалося в 2010 році, тоді ж на нього було виділено 30 млн. гривень. Потреба в додатковому фінансуванні виникла в результаті доопрацювання проекту будівництва.

Два корпуси Одеського апеляційного адміністративного суду

18190000 гривень

У цю суму бюджету обійдеться капітальний ремонт даху та горища двох корпусів Одеського апеляційного адмінсуду, договір про який був укладений у грудні 2012 року. Термін завершення робіт – кінець 2015 року.

За планом, за ці гроші ремонтники повинні зробити лише демонтажні роботи – розібрати дах, вікна, водостоки, вентиляційні та димові труби, підвісну дах і підлогу на горищі. Про подальші роботах у тендерній документації нічого не сказано.

Будівля Вищої кваліфікаційної комісії суддів

12880000 гривень

У липні минулого року ВККС підписала договір про додаткові роботи з капітального ремонту своєї адміністративної будівлі по вул. Механізаторів, 9, у Києві. Створена в липні 2010 року ВККС відразу отримала у розпорядження будинок у Києві по вул. Жилянська, 120-а, а в травні 2011 року – ще одне приміщення на вул. Механізаторів. Спочатку, згідно з результатами тендеру, на ремонт планували витратити 14 млн гривень. Переможцем стало ТОВ «СК« Геос ». Пізніше тендерна документація була доопрацьована, що призвело до зростання обсягу робіт. У додатковому тендері повторно виграла СК «Геос», хоча пропозиції конкурентів були більш вигідними. Але поборотися за велике замовлення вони не змогли. З дистанції, за інформацією «Наших грошей», їх зняли з кількох причин – не всі сторінки пропозиції були пронумеровані, і не у всіх рекомендаційних листах були контактні телефони.

Для порівняння, за гроші, які пішли на ремонт ВККС, можна було б побудувати дитячий садок на 150 місць. Орієнтовна вартість його будівництва, відповідно тендерам в «Віснику держзакупівель» – 12 млн гривень.

Приміщення Миколаївського окружного адміністративного суду

10410000 гривень

Ще один суд – учасник рейтингу уклав договір на ремонт свого приміщення в грудні 2012 року. У плані робіт, які повинна провести компанія ПрАТ «​​Промбуд-2», заміна підлоги, даху, вікон і дверей, облаштування підвісних стель, фарбування внутрішніх стін, фасаду, утеплення та встановлення котельні.

Крім того, на ці ж гроші суду повинні придбати 80 комп’ютерів, столи та стільці, кухонні меблі, спортивне обладнання, обладнання для відеоспостереження, облаштування території і т.д.

З урахуванням обсягу робіт плата суду за послуги компанії може виглядати цілком справедливою, але пропозиція «Промбуд-2» не була найвигіднішою на тендері. Наприклад, ПАТ СК «Житлопромбуд-8» запропонувало провести ті ж роботи на 5,4% дешевше, але її пропозицію було забраковано через прострочену довідки з податкової, стверджують «Наші гроші».

П’ять київських офісів ГПУ

10 млн гривень

Ремонт п’яти офісів Генеральної прокуратури в Києві, про який говорилося вище – крапля в морі витрат на ремонтно-будівельні роботи, замовлені цим відомством. За даними «Наших грошей», з початку 2010 року на цю статтю витрат пішло 208 060 000 гривень. Правда, велика частина цієї суми припала на 2010-2011 роки.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>