Вінницький річковий флот в епіцентрі скандалу

admin
156 переглядів

mochaloff.ru

Вінницький річковий флот знову в центрі скандалу. Про розкрадання майна посадовцями однієї з вінницьких філій ПАТ «Київський річковий порт» днями повідомило Управління по боротьбі з організованою злочинністю. За даними правоохоронців, керівництво цього підприємства, створивши організовану групу, списало та реалізувало комерційним структурам майна на півмільйона гривень.

«Службовці, зорганізувавшись у групу, вирішили, що до своєї зарплатні вони повинні мати ще якусь надбавку. «Під руку» потрапила баржа, екскаватор, вантажний автомобіль, агрегат для заправки, ряд станків та інше. Вирішивши, що підприємство може функціонувати і без цього майна. Змовники його частину списали та реалізували комерційним

До недавнього часу у власності двох філій ПАТ «Київський річковий порт» у Вінницькій області («Пристань Вінниця» та «Пристань Могилів-Подільський») знаходилось чимало плавзасобів, серед яких: буксир «БТ-541», теплохід «ПТ-76», буксир «БК-208», баржі «2646», «2647», «2642», «2644», «2649», земснаряд «ЧЗС-3», та улюблені вінничанами теплоходи «М.Пирогов» і «Л.Ратушна». Втім, рішенням Вищого Господарського суду України від 6 червня 2012 р. все це майно було передано державі в особі ДП «Адміністрація річкових портів». Підставою для такого рішення послугував той факт, що спірні кораблі не були внесені  Фондом державного майна України до статутного капіталу  даного підприємства, а тому їх власником має лишатися держава.

Втім, втративши значну частку майна «Пристань Вінниця» та «Пристань Могилів-Подільський»  все ж до недавнього часу зберегли певний ресурс. А предметом їх діяльності лишалась експлуатація та ремонт потових споруд, флоту, перевантажувальних механізмів, отримання транспортної продукції та інше. Наскільки підприємство буде виконувати свої функції після отримання півмільйонних збитків, сказати складно. Головне щоб одна з найкращих туристичних принад Вінниці – прогулянкові теплоходи «М.Пирогов» і «Л.Ратушна» не залишилися без належного технічного догляду та ремонту.

Наразі по гучній справі розкрадання ПАТ «Київський річковий порт» розпочато кримінальне провадження за фактом привласнення та розтрати чужого майна. Злочинцям інкримінують порушення ч.1 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення чи розтрати чужого майна). Санкція цієї статті може передбачати позбавлення волі на строк до чотирьох років, із забороною обіймати певні посади на строк до трьох років.

Михайло Хвацький

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>