На Вінниччині викривають виборчу корупцію

admin
zaholovok.com.ua
zaholovok.com.ua
5 переглядів

zaholovok.com.ua

Вибори до Верховної Ради на Вінниччині проходили важко.  Передвиборча компанія  та особливо підрахунок голосів на ряді виборчих округів області мало не призвели до відкритого протистояння між владою та опозицією. Та на фоні всіх цих проблем майже непомітною лишилася корупційна складова самих виборів.  Хоча поле для зловживань було більш ніж широкими, адже ці парламентські перегони стали одними з найдорожчих за всю історію України.

Розглянемо декілька корупційних схем, широко поширених в масштабах всієї України. Одна з них полягає в банальному завищенні вартості послуг, які отримували виборчі комісії. Наприклад, працівники управління по боротьбі з організованою злочинністю у Вінницькій області викрили посадових осіб однієї з окружних виборчих комісій Вінниці, які зловживаючи службовим становищем «заробили» майже 100 тисяч гривень.

«За офіційною домовленістю один із місцевих підприємців надавав транспортні послуги виборчій комісії. Головуючий виборчої комісії разом з головним бухгалтером заради отримання надприбутків, умисно зависили вартість транспортних послуг майже на 100 тисяч гривень. Від такого заробітку не відмовився і підприємець, який недовго вагаючись підтримав злочинний задум службовців», – повідомила на початку січня 2013 р. прес-служба ГУБОЗ МВС України.

Інша схема полягла у перерозподілі виділених державою коштів серед керівництва виборчкомів. Скажімо в грудні 2012 р. правоохоронні органи в Мурованокуриловецькому районі Вінницької області викрили факт привласнення бюджетних коштів головою однієї із сільських виборчих комісій під час недавніх виборів депутатів до Верховної Ради України. Співробітники державної служби боротьби з економічною злочинністю з’ясували, що на початку листопада 2012 р. посадова особа підробила рішення членів виборчої комісії, яким преміювала себе та свого сина у подвійному розмірі, привласнивши у такий спосіб понад  6000 гривень.

«Кошти були виділені за рахунок фонду оплати праці для одноразової винагороди членам комісії. Зрозуміло, що останні навіть не знали про існування такого рішення, скріпленого печаткою та лише підписом голови комісії», – повідомляє сектор зв’язків з громадськістю УМВС України у Вінницькій області.

І це лише декілька типових схем, за якими відбувалися зловживання в виборчкомах. В обох цих випадках нечесним посадовцям загрожує кримінальна відповідальність відповідно до ч. 1 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), та ч. 2 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Втім, навряд чи майбутні судові вироки по цим справам зможуть убезпечити бюджетні гроші підчас наступних виборчих перегонів. Адже кожні вибори в Україні проходять за новим законом, який відкриває нові корупційні шпарини та створює безліч різноманітних схем для хабарництва та зловживань.

Михайло Хвацький

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>