Майбутні економісти з Тернополя протестують проти додаткової оплати за навчання

admin
33 переглядів

poglyad.te.ua

Рішення ректорату про оплату 140 гривень за так звані «ректорські» контрольні роботи-модулі викликало масовий протест у студентів Тернопільського національного університету.  Перемовини студентів ТНЕУ з керівництвом навчального закладу не внесло жодної ясності в ситуацію про згадану перездачу.

За словами в.о. ректора Андрія Крисоватого та проректора з навчально-педагогічної роботи Микола Шинкарика «ректорат хоче, щоб ректорський модуль був своєрідним допуском до екзамену. Здали, пройшли і отримуєте допуск. Ви просто не хочете відповідати за свої знання. Тепер, як тільки сесія закінчиться, ми робитимемо зріз знань, щоб дізнатися як викладачі передають вам знання і чи ті знання у вас залишаються”.

Виконуючий обов’язки керівника ТНЕУ запевнив, що тепер ректорські контрольні будуть здавати тільки в електронній формі, а оцінювати знання студентів будуть таємно різні викладачі. Результати ж відправлятимуть студенту одразу після перевірки. Тож, якщо той чи інший викладач буде постійно забезпечувати низький рівень знань в студентів, то з ним розриватимуть контракт.

Усі гроші за перездачу у ректораті обіцяють вкласти в самих студентів і забезпечення умов їх комфортного навчання. «Отож, за 140 гривень студенти отримають не перездачу, а лише допуск до ректорської. Все це входить в перелік платних послуг, де є калькуляція їх вартості – все формується згідно кошторису», – кажуть у ректораті.

А тим часом, надання таких «консультацій», наслідком яких є перездача ректорської роботи та нарахування студентам додаткових балів (більше 35 – про що прямо говорить в.о. ректора), грубо порушує частину четверту статті 65 Закону України «Про вищу освіту», відповідно до якої вищий навчальний заклад не може надавати платні послуги у галузі вищої освіти та пов’язаних з нею інших галузях діяльності на заміну або в рамках освітньої діяльності, що фінансується за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів. Написання ректорських контрольних робіт та набір балів знаходяться в рамках освітньої діяльності, що фінансується за рахунок коштів державного бюджету  і тому надання платних послуг для їх покращення – порушення закону.

Практика платної перездачі ректорських контрольних робіт з метою отримання допуску до складання сесії порушує закон України «Про вищу освіту» (а саме – ч. 4 ст. 65), постанову КМУ від 27 серпня 2010 р. № 796 (Перелік платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної та комунальної форми власності) та наказ МОН від 2 червня 1993 № 161 (Положення про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах).

У Тернополі Громадська ініціатива «Студентський захист» скерувала  звернення до міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та Державної інспекції навчальних закладів України з проханням дати доручення керівництву Тернопільського національного економічного університету скасувати незаконне рішення з метою захисту прав студентів.  

P.S. Вже коли готувався матеріал, стало відомо, що на події в Тернополі, як не дивно, відреагував народний депутат-регіонал Андрій Пінчук із міста Буча Київської області. Він несподівано для галицьких студетів став на їхній захист, написавши звернення прокурору Тернопільської області Геннадію Мовчану. Звернення – на цьому лінку.

Орест Сарматський

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>