«Благодійні внески» у волинських лікарнях: спосіб заробити чи вижити?

admin
82 переглядів

volynpost.com

Тема такої «благодійності» не нова. З добровільно-примусовою сплатою певної суми в волинських лікарнях стикався, переконана, чи не кожен волинянин. Причому, сума таких от внесків варіюється від кількох гривень до кількох сотень гривень. І якщо перші населення справно сплачує, то другі вже помітно б’ють по сімейному бюджету.

Де ж наша славнозвісна безкоштовна медицина? Після кількох випадків вимагання заплатити «благодійні внески» у одній із лікарень Луцька я вирішила самостійно розібратися у проблемі.

З одного боку, лікарі скаржаться на недостатнє фінансування медичної галузі з боку держави, що, власне, і є основною причиною. «Так і виживаємо, – каже медсестра луцької поліклініки, з якою мені вдалося поспілкуватись, – хочеш, щоб тебе уважно оглянули – плати. І люди платать, бо гроші – то гроші, але здоров’я кожному важливіше». Начальник управління охорони здоров’я Федір Кошель пояснив, що держава фінансує в повному обсязі лише дві статті, тобто оплату праці та енергоносіїв, а на все решту виділяється 8% від потреби. Так, якщо на прийом у стоматолога мало б виділятись 7 гривень, то дають лише 30 копійок. Така ж ситуація склалася з реактивами та іншими видатками. «Або лікарні припиняють свою роботу, або ми приймаємо правила гри», – зауважив чиновник.

З іншого ж боку, існує пряме порушення законодавства, бо грошові кошти, які надходять у каси благодійних організацій, в багатьох випадках не є добровільними пожертвами, а це суперечить вимогам статті 1 Закону України «Про благодійництво та благодійні організації».

Такі порушення правоохоронці виявили в діяльності управління охорони здоров’я Луцької міської ради, Луцької міської поліклініки №2, Луцької міської дитячої поліклініки.

У прокуратурі запевняють, що членська благодійна організація «Муніципальна лікарняна каса» діє в закладах охорони здоров’я міста Луцька без правових підстав. Адже немає укладених договорів оренди приміщень, в яких здійснюється збір благодійних внесків, що є порушенням вимог статті 2 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», а сам збір коштів здійснюють медичні працівники, які є одночасно членами благодійної організації, за їх основним місцем роботи саме в той час, коли вони виконують свої службові обов’язки.

Питання із «благодійними внесками» вже давно зацікавило прокуратуру, але, чесно кажучи, результатів і досі не видно. Доводиться сподіватися, що боротися із корупцією в лікарняних стінах почнуть самі громадяни, які чітко знатимуть свої права та адекватно реагуватимуть на випадки вимагання внесків.

Анна Ахмєтова

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>